Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség a LAN és a VPN...

Mi a különbség a LAN és a VPN közt?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 05:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Azért mert a fat32 csak 4 gigás fájlokat enged, ő meg még be is csomagolta rarba hogy kisebb legyen és gyorsabb a másolás.


Végülis amit spórolt a kiindulási méreten, 5x annyit veszített a hordozó mérete miatt. Egy 16 gigás mappa ésszerű lett volna, vagy 4db 4 gigás rar, de neeem. A 10 gigásokat túl nagynak jelezte a vindóz, ezért addig csökkentette amíg 4 nem lett amit már elfogadott és azt gondolta hogy ezzel meg is telt a pendrive.



Az idősek olyan cukik néha

2020. dec. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

10 - nem fogok veled vitatkozni, egyértelmű a kötekedési célzat. A MAI elterjedt megvalósítást írtam le CSAK a VPN vonatkozásában. Nehezen hiszem, hogy a '80-90-es évek közepén soros porton kommunikáló gépek LAN-jának bármi köze volna a VPN-hez.

Vezeték nélküli technológiával nem LAN-t, hanem WLAN-t építesz ki.

A linkről mesélsz még? Mert szerintem WAN-ról ír benne legfeljebb, meg wifi-ről...

2020. dec. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%

"egy mezei felhasználó aki ilyen kérdést tesz fel, az fogadni mernék hogy routerbe dugja a gépét vagy felcsatlakozik a wifire, így megvalósítva a lant és wlant."

Abba az eszközbe, amit szakmailag helytelen módon routernek nevez. Annak is egész pontosan a switch-részébe, mert ha ténylegesen a router-alegységbe dugná, abból nem lenne LAN. Persze, hétköznapi szóhasználatban az "router", de szakmaibb környezetben már illik pontosítani, hogy SOHO routerről beszélünk, és nem egy CISCO-ról.

Ha pedig szakmai stílusban érveltek, akkor én is szakmai stílusban válaszoltam. ;)


"csak jobban belezavarodik"

Azért aki már a LAN és VPN közti különbségről érdeklődik, annak nem biztos, hogy feldolgozhatatlan science-fiction a switch létezése. ;)

Most eszembe jutott, hogy amikor egy KLIK-es iskola rendszergazdája voltam, és SOHO-routereket kellett volna beszereznünk. De ugye közbeszerzés, meg miegymás... a közbeszerzési referens meg sorra küldte a 300 ezres CISCO routerekről az ajánlatokat, hogy "ez nem lesz jó?" És magyarázhattam meg neki, hogy ez miért más, mint egy háromantennás SOSO-router.


"a Ciscot is keverni fogja a cickóval."

Errőúl pedig az jut eszembe, amikor a vasútállomáson az előttem álló idős néni az "intercici"-re kért jegyet.

2020. dec. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%

#12 "egyértelmű a kötekedési célzat"

Részedről lehet.

Ha valamit szakmailag próbálsz megmagyarázni, akkor legyél szakmailag helyes.


"Vezeték nélküli technológiával nem LAN-t, hanem WLAN-t építesz ki."

És mi is a WLAN? Ja, hogy a LAN egy fajtája?


"Mert szerintem WAN-ról ír benne legfeljebb, meg wifi-ről..."

Ne haragudj, de ha ennyire nem megy az értő olvasás, az nem az én problémám.

2020. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Minek a rövidítése a WLAN?

Wireless LAN.

Ennyi.

2020. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!