Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet visszaszerezni a...

Hogyan lehet visszaszerezni a feltört FB-fiókot?

Figyelt kérdés

Fiamnak kb. 1 hete feltörték a FB-ját. Én mint ismerőse jelentettem a feltörést pár napja, de egyelőre nem történt semmi.

Egyáltalán azt sem értem, hogy mire volt jó ez az egész. Semmit nem csináltak a profiljával, minden megvan rajta, nem cserélték le a képét, nem kapunk tőle kéretlen videókat vagy bármi ilyesmit. A bejelentkező képernyőn a gépen folyamatosan látom, ahogy nő az értesítések száma, tehát azt sem nézi senki. Szóval igazából "csak" annyi történt, hogy nem tud belépni. Próbáltuk az új jelszó kérését is, de a kétlépcsős azonosításnál elcsúszik a dolog, mert az e-mailes kódot megkapja, beírtuk, de utána a következő nem érkezik sms-ben. Van esetleg valami ötlete valakinek, hogy mit lehetne még csinálni?



2020. dec. 29. 00:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Jelszó megváltoztatása.
2020. dec. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Adatok megszerzése céljából tökéletes lehet "feltörni"
2020. dec. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Megadta a bejelentkezési infókat olyan helyen, ahol nem kellett volna. Beléptek, jelszó csere, átnézték, hogy van-e benne valami, amivel le tudják húzni anyagilag, aztán kuka.


Vagy valamelyik közeli ismerőse kitalálta a jelszavát és kutakodik az üzeneteiben


Feltörni nem szoktak profilokat, kb annyi idő lenne, mint neked kézzel végigpróbálgatni egy 10ezer számos lakat minden variácóját.


Ha az elfelejtett jelszóra kattintasz, ott le van írva minden lehetőség, azon kívül nincs semmi

2020. dec. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#1: Tekintve, hogy nem tud belépni a fiókjába, mert nem kapja meg a hitelesítő kódot sms-ben, ezért ez nyilván nem opció. De ezt leírtam fentebb.
2020. dec. 29. 17:46
 5/13 anonim ***** válasza:
A jelszóváltoztatásoz nem kell belépni a fiókba. :) Ez az egyetlen egy opció.
2020. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5: Mint írtam: próbáltuk. Kétlépcsős azonosítás van, és nem érkezik meg a megerősítő kód. Így meg nem lehet jelszót változtatni.
2020. dec. 29. 20:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Keresztet vethettek rá. Nekem november 3 óta nem sikerült előrelépést érnem ezügyben. Ja és kedves 3-as, nem adtam meg a bejelentkezési információkat sehol, emailben kaptam figyelmeztetést, ami be is volt állítva a Facebook fiókomban, hogy feltörni próbálták, állítsak be új jelszót, beállítottam, és onnantól kezdve semmilyen kód nem jött meg, se telefonra, se mailben. Ez egy ügyes csalási módszer, hogy az ember azt hiszi, a facebook biztonsági rendszerének adja meg az adatot, közben nem. Úgy, hogy ugyanarról a címről jön a figyelmeztető email, amiről korábban már jött hasonló, és hitelesnek tartod, csak éppen a link visz máshova, ahol új jelszót kell beállítanod. De akkor ezt ki a fene figyeli? Erre is csak utólag jöttem rá.

Kétfaktoros hitelesítés mellett, bizalmi kapcsolatok huszadszori zaklatása mellett se tudom visszaszerezni a fiókomat cirka két hónapja. Bejelentettük már minden lehetséges helyen, most úgy néz ki, vagy törölték vagy felfüggesztették a fiókot, vagy nem tudom. Ezt sem én kértem, sem értesítést nem kaptam róla.

2020. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Tehát olyan helyen adtad meg az adatokat, ahol nem kellett volna
2020. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#7: Köszönöm a válaszodat, akkor valószínűleg ennyi.
2020. dec. 30. 20:17
 10/13 A kérdező kommentje:
#8: Egyrészt nem rólam volt szó, hanem a fiamról, másrészt SOHA sehol nem adja meg az adatait, nem 10 éves kölyökről beszélünk, hanem felnőtt férfiról. A válaszod teljesen haszontalan volt, mivel egyáltalán nem a feltett kérdésre adtál választ.
2020. dec. 30. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!