Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi számít internet függőségnek...

Mi számít internet függőségnek? Próbáltam utánaolvasni, de egyikben sem olyan helyzetet írnak le, amiben én vagyok.

Figyelt kérdés

Általában gyerekek, fiatalok függőségéről írnak, játékoktól vagy facebook és hasonló oldalaktól való függőségről.

Én netezek napi pár órát, de: híreket, számomra érdekes oldalakon a híreket, pl. sorozatos blogon az újdonságokat, csekkolom az új filmeket imdb-n, ilyesmi. A facebookot is leginkább erre használom, az összegyűjtött számomra érdekes emberek, oldalak friss cuccait. Ismerősök követése nagyrészt le is van állítva, ha valaki épp érdekel, ránézek külön az oldalára. Nézek sorozatokat, filmeket, dokukat, tévéműsorokat is neten nézem, mert tévém nincs. Le szoktam ülni a youtube elé is, és ami épp eszembe jut, megnézem, egy-egy koncertfelvételt, dalt, interjút...Ismereteket gyűjteni is nagyrészt neten szoktam, pl. ha el akarok utazni valahová, neten nézek körbe alaposan az adott helyről.

Ezekből jó sok idő összejön, pláne most, amikor nincsenek könyvek se nagyon a közelemben és kirándulni se tudok, belföldön vagy a városban sem.

Normál esetben sokat olvasok, de könyveket nem vásárolok, itt a könyvtár nem messze, egy könyvvel a kezemben le tudok ülni egy parkban órákra. Ha jó az idő, szinte egész nap járkálok valami érdekes helyen, nem maradok a lakásban az internet miatt. Telefonon pedig nem netezek, amikor kint vagyok, csak ha valamit meg kell nézni (busz menetrend pl.), vagy ismerőssel beszélgetek, de amúgy nem szeretem a pici billentyűket rajta.

És olyankor elvagyok, nem hiányzik. Haverokkal is találkozok rendesen.

De a mennyiség elég durva (pláne ugye a vírus miatt, amúgy hétvégén szinte egész nap nem vagyok a lakásban, így nem is netezek, inkább a délután, este megy el ezzel), nem tudom, hogy mindez függőségnek nevezhető-e. Van munkahelyem amúgy.

Anyám szokott le-függőzni, amikor itthon vagyok, ezért merült fel bennem, hogy igaza lehet-e, de szerintem nincs. Gyerekkoromban meg a tévé ment délután 3-tól 10-ig, nem értem, hogy az miért volt jobb. Nem igazán érti a mai világot, pláne az internetet, mert ő csak facebookon nézegeti az ismerőseit, és nem érti, hogy neten bármit lehet nézni: hírek, film, ismeretgyűjtés, idegen nyelv, tanulás...Konkrétan így tanultam meg angolul, hogy sorozatokat néztem eredeti nyelven, egy idő után már angol felirattal (mindent azért nem értettem hallás után), iskolában nem volt angolom, most meg a munkahelyen napi szinten használom. Most a spanyol sorozatokra mentem rá, mert valamennyire azt a nyelvet is tudom, de jó volna jobban tudni, és angolul is neten tanultam meg.

Szóval ez a függőség? Legalább hasznos dolgokra használom 90%-ban. Nem macskás videókat, celebeket instagramon meg játékokat...


2021. jan. 31. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor mást csinálsz (amikor van mit mást csinálni), akkor nem hiányzik az internet? Ha nem, akkor nem vagy függő.


"Konkrétan így tanultam meg angolul, hogy sorozatokat néztem eredeti nyelven, egy idő után már angol felirattal (mindent azért nem értettem hallás után)"

Érdekes, én is kb. így tanultam meg angolul. Valahogy rám ragadt. Mondjuk kellett hozzá vagy 7-8 év...

2021. jan. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor számít függőségnek, ha az életed más területeire is hatással van már. (Pl család, összejövetelek, barátok, párkapcsolat, higénia stb elhanyagolod)
2021. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szeretném anyunak is ezt bebizonyítani, de minden teszt meg leírás gyerekkorra, meg a szociális oldalakra vonatkozik.


Az internet nem hiányzik, maximum akkor szoktam pl. zuhany után sietni vissza, ha tudom, hogy az egyik barátom épp online van :D Az, aki messzebb lakik és más a napi rutinja, inkább éjszakai bagoly, és örülök, ha elcsípem.

Meg olyankor, amikor unatkozok, pl. fél órát kell várni valahol egy vonatra...

2021. jan. 31. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!