Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú az internet csak...

Miért lassú az internet csak a számítógépen?

Figyelt kérdés
Új számítógét szereztem, frissen lett telepítve, de sajnos az internet iszonyatosan lassú rajta, míg pl telefonon semmi gond nincsen vele. Egy USB-s wireless adaptert használok, mivel a router túl messze van a géptől. A régebbi gépen normálisan működött az internet, itt viszont hol tud csatlakozni hol nem. A drivereket az adapterhez letöltöttem, a legfrissebbek futnak. Megpróbáltam a Googlen a megoldások közül szinte az összeset, de nem sikerült megoldani a problémát. Amikor először dugtam a gépre az adaptert még rendesen működött, majd egyszer csak hirtelen lelassult és alig akart rácsatlakozni a hálózatra.

2021. febr. 2. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

"...a router túl messze van a géptől."

Ez a gond. A másik, hogy a gépház árnyékol. Húzd be a drótot, az a tuti. Nekünk is a falban megy a fürdőn kívül minden szobába egy vezeték, a nappaliba kettő is, gondolván a jövőre, hátha egyszer lesz játékkonzol.

2021. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
vagy költözz közelebb a routerhez. :D
2021. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fsms ***** válasza:
vegyél egy másik routert és konfiguráld be repeater -ként. ezzel tudod növelni a hatótávolságot, de vehetsz ilyen eszközt is.
2021. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam bocsi, nem konkretan legvonalban van messze, mert 3-4-esen fogja, inkább útvonalban van messze, ahhoz át kellene fúrni a falat. plusz van jelerősítő, amire maximum erősséggel tudok csatlakozni.
2021. febr. 2. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!