Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha Wikipédián módosítok...

Ha Wikipédián módosítok valamit, amiről egyértelmű infóm és bizonyítékom is van, akkor miért állítják vissza "csakazértis" a hibás adatot?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Köztudottan sok a hatalommmániás magyar wikipédiaszerkesztő. Milyen témájú volt az oldal?
2021. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem hatalommánia, pl.


Közlekedés, közutak téma.


X város légifotója, dátuma téves, mert olyan építmény látszik a képen, ami akkor még csak épülőfélben van, de évekkel későbbi dátum van a kép alatt, amikor az illető építmény már köztudottan kész volt.

2021. febr. 6. 15:57
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát kétféle példát írtam.
2021. febr. 6. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Elő is adtad a bizonyítékot, vagy csak "van"? Úgy tudom, hogy vitát lehet indítani bizonyos szerkesztési kérdésekben vagy eltérő álláspontok esetén, ahol mindenki leírja az érveit, és azok után döntenek. Ha csak úgy átírod már elfogadott szöveget, lehet rombolásnak veszik az eltérő adatokat.

Én ezt még nem fognám a hatalommániára, mikor rengeteg olyan ember szerkeszti kénye-kedvére a cikkeket kifejezetten a károkozás szándékával, hogy állandóan küzdenek a jelenséggel, így az oldalon bevett eljárás a megmásított adatok helyreállítása, amíg nem tisztázódik a módosítás indoka.

2021. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Négyes hülye vagy.


Adott egy légifénykép, alatta a - hibás 2007-es évszám.

A légifényképen egy olyan középület látszik - épülő falakkal, ami 2007-ben átadásra került (a város jelentős eseménye volt). A fényképen még alig épül a fal. (2003 őszén volt az alapkőletétel)

2021. febr. 6. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg, hogy hülye vagyok? Azt kérdeztem, hogy a te ellenérved és bizonyítékod nyilvános és vitára bocsátott volt, vagy csak átírtad a számokat, ők visszaírták, és most itt panaszkodsz a Wiki megfelelő platformja helyett?
2021. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A cikk vitalapján jelezd a problémát és lehetőleg szúrj be egy forrást a cikkbe, amivel igazolod magad, akkor már valószínűleg nem törlik.
2021. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!