Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szabálytalan sofőröket nem...

Szabálytalan sofőröket nem lehet vmi egyszerű módon bejelenteni egyértelmű videó bizonyítékkal?

Figyelt kérdés
Úgy hogy nekem mint bejelentőnek nem mennek el napjai erre? A kedves úr egy balesethez is hozzájárult közvetetten. Persze nem állt meg.
2018. máj. 3. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha baleset történt, akkor te nyilván megálltál, megvártad a helyszínelő rendőrt és tanúvallomást tettél.
2018. máj. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, mert nem volt személyi sérülés így nem volt szükség rendőrre.
2018. máj. 3. 20:59
 3/14 A kérdező kommentje:
Ott helyben meg még nem ez jutott rögtön eszembe hogy köze volt a parasztnak a dologhoz, csak hogy belém jött a mögöttem lévő...nyilván
2018. máj. 3. 21:05
 4/14 anonim ***** válasza:
Özönlenének a kamu- és önbíráskodó bejelentések, amiből az lenne, hogy a rendőrség nem tudna foglalkozni a tényleg fontos ügyeivel. Ha valakit bejelentesz, akkor vidd az arcodat is, hogy igenis komoly volt a szándékod és vállalod a következményeit.
2018. máj. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Vinném én az arcomat, de legyen elég az hogy beszkennelem a személyimet és elküldöm a videót...szerintem láthatóan csökkenne a balesetek száma. Vagy szkennelés helyett pl magyarorszag.hu fiókkal is lehetne.
2018. máj. 4. 18:02
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Felvet néhány kérdést az ötleted.

- Ha majd te kapod a napi harminc büntit, mert ötven helyett ötvenhattal haladtál, akkor is jó ötlet lesz?

- Ki fogja a brutálisan megnövekedett munkát elvégezni a rendőrségen? Mert ugye nem gondolod, hogy ellenőrzés nélkül, amit beküldesz máris büntit ér?

- Miért csak a közlekedőket pécézed ki? Eldobod a csikket? Bünti! Átszaladsz a piroson a zebrán? Bünti! Nem szeded fel a kutyaszart? Bünti! Letöltöd az mp3-at? Bünti!

- Zárójelben megkérdem, hogy ha ma Magyarországon egy személyről fénykép vagy videófelvételt csak az előzetes beleegyezésével lehet készíteni, akkor ha te videóra rögzted, hogy valaki valamit csinál... Bünti?!

2018. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Itt nem az 5-el túllépte a sebességetről beszéltem hanem a meredeked megszegte a szabályt-ról. Egyébként a menetrögzítő kamerák nagy részével nem is lehetne hitelesen sebességet mérni.


Az autopályán “büntető fékező” meg hasonló szintű szabálytalanságokra (bár azt hiszem ez már konkrétan bűncselekmény kategóriájú) dolgokra meg megérné a plusz erőforrás.

Szvsz cigi csikkért és kutyaszarért is büntetnék.

Ebben nem vagyok biztos, de én nekem úgy rémlik hogy csak megosztani nem lehet másról készült videót (pl you tube-on), felvenni nem bűn. De ha bűn is jelenleg jogszabály szerint felvenni szabálysértést vagy bűncselekményt, akkor a jogszabályjal van a baj.

2018. máj. 5. 04:43
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

"Itt nem az 5-el túllépte a sebességetről beszéltem hanem a meredeked megszegte a szabályt-ról."

A kérdésedben pusztán szabálytalan sofőröket említesz. Egyébként mi alapján döntöd el, hogy mely szabálysértés legyen beköphető? Mi garantálja, hogy ezt az emberek megértik és be is tartják?


"Egyébként a menetrögzítő kamerák nagy részével nem is lehetne hitelesen sebességet mérni."

Nem csak nem lehetne, hanem nem is lehet. Viszont a szakértőú a felvételből meg tudja állapítani a sebességet, hiszen a távolságok adottak, az idő adott. Csak éppen iszonyat munka lenne.


"Az autopályán “büntető fékező” meg hasonló szintű szabálytalanságokra (bár azt hiszem ez már konkrétan bűncselekmény kategóriájú) dolgokra meg megérné a plusz erőforrás."

Megérné? Kinek, milyen szempontból? És ne felejtsd el, csak rendszámot tudsz beköpni, nem személyt. A tulaj meg ugye utólag mondhatja, hogy családtag vezetett, nem köteles rá terhelő vallomást tenni. Vagy kérsz jogot arra is, hogy erőszakkal feltartóztasd a gyorshajtót?


"Szvsz cigi csikkért és kutyaszarért is büntetnék."

Én is. Csakhogy nem vagy hatóság, ahogy én sem.


"Ebben nem vagyok biztos, de én nekem úgy rémlik hogy csak megosztani nem lehet másról készült videót (pl you tube-on), felvenni nem bűn."

Rosszul tudod. Az új Ptk 2:48. § értelmében "Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges." Kivétel a tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplés.


"De ha bűn is jelenleg jogszabály szerint felvenni szabálysértést vagy bűncselekményt, akkor a jogszabályjal van a baj."

Még lehetne sorolni, melyi jogszabályokkal van baj, kezdve mondjuk az Alkotmánnyal, folytatva a választási törvénnyel, és sorolhatnám. Egész más téma, és nem itt a gyíkon anonim módon megoldható.


Tanulj, jár jogi egyetemre, értsd meg a jogot, értsd meg az állam működését, és akkor kezdj el azon töprengeni, hogyan lehet megváltani a világot. Mert az, hogy bedobsz egy ilyen vad kérdést, anélkül, hogy a jogi feltételeivel és következményeivel tisztában lennél, ez nagyon kevés.

2018. máj. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én beköpnélek, hogy 20km/h-val túllépted a sebességkorlátozást. Szerinted hogyan tudnák ezt ellenőrizni, hogy tényleg így volt-e? Te magad írtad, hogy a fedélzeti kamerákkal nem lehet hitelesen sebességet mérni, így lényegében csak a szavadra lehetne hagyatkozni.
2018. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Egyébként mi alapján döntöd el, hogy mely szabálysértés legyen beköphető? Mi garantálja, hogy ezt az emberek megértik és be is tartják? "

Én semmiből. Nem az én dolgom, de vannak rendőrök, meg jogalkotók. Ők kemény munka árán, de biztosan ki tudnának dolgozni egy jó folyamatot amivel reálisan el lehet dönteni és amivel meg lehet értetni és betartatni az emberekkel a dolgot. Pl. VÉDÁ-ra is volt teszt/türelmi időszak.


"Nem csak nem lehetne, hanem nem is lehet. Viszont a szakértőú a felvételből meg tudja állapítani a sebességet, hiszen a távolságok adottak, az idő adott. Csak éppen iszonyat munka lenne."

Igen. Munka lenne. Erre nem tudok mit mondani.


"Megérné? Kinek, milyen szempontból? És ne felejtsd el, csak rendszámot tudsz beköpni, nem személyt. A tulaj meg ugye utólag mondhatja, hogy családtag vezetett, nem köteles rá terhelő vallomást tenni. Vagy kérsz jogot arra is, hogy erőszakkal feltartóztasd a gyorshajtót? "

A társadalomnak érné meg. Azért mert, ha csak 100 szabálytalankodóból 1 tér át a biztonságosabb vezetésre már akkor is lehet hogy megelőzünk egy balesetet.


"Én is. Csakhogy nem vagy hatóság, ahogy én sem."

Kicsit eltértünk itt a tárgytól, de amúgy is elméleti dologról beszéltem. Vagy a "helyükben büntetném", ha így jobb.


"Rosszul tudod. Az új Ptk 2:48. § értelmében "Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges." Kivétel a tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplés. "

És egy utcai felvétel nem minősül tömegfelvételnek amikor nem konkrétan az illető autójára irányítottad a kamerát akármerre ment, hanem csak mész az utadon és azt veszed? Mert akkor a turista se csinálhatna fotót és videót az utcán. Olvastam már olyan esetről amikor elfogadták MO-n a menetrögzítős felvételt bíróságon, gond nélkül.


"Még lehetne sorolni, melyi jogszabályokkal van baj, kezdve mondjuk az Alkotmánnyal, folytatva a választási törvénnyel, és sorolhatnám. Egész más téma, és nem itt a gyíkon anonim módon megoldható. "

Persze hogy nem itt oldható meg. Egy szóval sem mondtam hogy itt vagy bárhol máshol én meg akarnám oldani. Én mindössze közöltem hogy ez is egy problémás dolog szerintem.


"Tanulj, jár jogi egyetemre, értsd meg a jogot, értsd meg az állam működését, és akkor kezdj el azon töprengeni, hogyan lehet megváltani a világot. Mert az, hogy bedobsz egy ilyen vad kérdést, anélkül, hogy a jogi feltételeivel és következményeivel tisztában lennél, ez nagyon kevés."

Járok egyetemre, csak nem jogira és nem is akarok arra. Nem hiszem hogy ez világmegváltás méretű gondolat/kérdés lett volna, inkább te terelted olyan irányba. Eddig is be lehetett jelenteni szabálytalanságokat. Én a bejelentés módján problémázok. Hogy miért nem lehet egyszerűbben. Jó lenne ha ebben lenne változás. Igen, nem a GYK-n lesz ebből bármi is valószínűleg. Kicsit idegességemben is írtam a kérdést. De hát ki ne lenne az ha egy türelmetlen, beképzelt barom miatt karambolozik. Amíg nincs az ilyeneknek következménye addig máskor is ugyan így szarni fog a kresz-be és másokba, de lehet hogy legközelebb akár már meg is hal valaki emiatt. Nem értem amúgy miért védekezel ilyen hevesen, foggal-körömmel az ellen hogy betartsák és betartassák az emberekkel a szabályokat. Neked is érdeked lenne.

2018. máj. 5. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!