Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Árvaellátás beadása online?

Árvaellátás beadása online?

Figyelt kérdés

Üdv,


érdeklődni szeretnék hogy az árvaellátásomat hogyan tudom e-papírként beadni?

Sajnos az egyetemi TO nem fogad személyesen így azt tanácsolták járjak utána hogyan kell interneten beadni. (Ezt nem kommentelném)

A felületet megtaláltam de nem tudom pontosan hogyan kell kitölteni.

Előre is köszönöm ha valaki segít!



2021. febr. 24. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
ÁNYK program segítségével próbáltad?
2021. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kereső:

[link]

első találat a Magyar Államkincstár az árvaellátás megállapítási feltételeiről szóló oldala ( [link] ), ahol az alábbi olvasható:

"Hány éves korig jár az árvaellátás?


Az árvaellátás a gyermek 16. életévének betöltéséig jár. Ha a gyermek nappali rendszerű iskolai oktatásban vagy felsőoktatási intézményben nappali képzésben vesz részt, az árvaellátás a tanulmányok tartamára, de legfeljebb a 25. életév betöltéséig folyósítható."


Böngészve az oldalon, rálelhetünk a Nyomtatványtárra:

[link]

azpn belül:

[link]

ahol rálelhetünk a szükséges dokumentumra: a K11-es "Igénybejelentés az 1997. évi LXXXI. törvény alapján árvaellátás elbírálásához" ( [link] ) - ezt neked kell kitölteni, majd a szükséges csatolmányokkal (az elhunyt hozzátartozó halotti anyakönyvi kivonata, a Te születési anyakönyvi kivonatod, iskolalátogatási igazolás - ezen legutóbbit neked kell igényelni a TO-tól, amit nekik kell megküldeni részedre, jelen esetben postai levélben) kiegészítve elküldeni a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságához ( [link] )

2021. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
epapír.gov.hu -t néztem
2021. febr. 24. 12:54
 4/5 A kérdező kommentje:

Pontosításra szorul a kérdésem leírása:


Már évek óta kapok árvaellátást azonban eddig mindig papír alapon postai úton adtam be minden félév elején. De most nem fogad a TO ezért nem tudom kitöltetni. Mindössze annyi tanáccsal láttak el hogy az epapir.gov.hu-n töltsem ki.


Köszönöm mindenesetre a válaszokat.

2021. febr. 24. 12:58
 5/5 anonim ***** válasza:

"Már évek óta kapok árvaellátást azonban eddig mindig papír alapon postai úton adtam be minden félév elején."

Ez nem változik. Ugyanúgy a Magyar Államkincstár oldaláról kell letölteni a nyomtatványt és - a szükséges csatolmányokkal egyetemben - elküldeni nekik.


"De most nem fogad a TO ezért nem tudom kitöltetni."

A TO csak annyira jön a képbe, hogy a felsőoktatási intézménynek igazolnia kell, hogy Te a hallgatójuk vagy - erre szolgál az iskolalátogatási igazolás. Ezt a TO-tól kérvényezheted, és jelen helyzetben postai levélben kiküldik neked.

2021. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!