Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lett/mi történik az Ncore...

Mi lett/mi történik az Ncore Maggal? csökkent a népszerűsége?!

Figyelt kérdés
Fent vagyok az Ncore-on, régi motorosként, és azt látom hogy csökken a népszerűsége, a felhasználók csökkent illetve volt felhasználók szelektálása idén, a tartalmak ritkulnak és a feltöltéseik is és a tartalmak pár része nem elérhető, ez köszönhető a stream oldalaknak amiért már itthon népszerűek lettek és áttértek a legálisra? ne értsetek félre van Netflix előfizetésem de ez mellet ncorezom is, csak meglepődöm hogy csökken az ncore használata.

2021. nov. 7. 10:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok, nekem nem tűnt fel, hogy kevesebb a cucc. Amit keresek fent van.
2021. nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem csökken!


És ameddig van netflix, HBO, Amazon prime, Disnei Plus, addig lesz torrent is!

2021. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Mert az ncore staff idióta, és a nagy szelektálásban rengeteg régi és/vagy fizető embert is kiszelektáltak. Pár hónapja a fész oldalukon is óriási balhé volt emiatt, kb akkoriban, mikor a pro-s váltás volt, hogy nem reagáltak semmilyen megkeresésre, nem foglalkoztak a panaszokkal vagy hogy olyanokat bannoltak ki, akit a saját szabályaik értelmében nem lehetett volna.
2021. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
A meghívó egy vagyon lett, nem jönnek új tagok, a régiek meg idővel inaktívvá válnak, így csökken a látogatottság. Néhány hozzám hasonló tartja még életben az oldalt, egy 4 TB-os HDD-ről tolom, amikor megy a gép megy a seed, több torrent évek óta bent van, sőt egyszer én is tettem fel premier előtt anyagot (hozzáfértem a DVD-hez megjelenés előtt).
2021. nov. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Fenéket, nem csökkent semmi, és minden ugyanúgy elérhető mint eddig is. A Netflix sem fogja ezt megállítani, hisz ott van mellette kismillió másik szolgáltató (Amazon, Hulu, AppleTV, stb.) amire nem fognak egyszerre előfizetni az emberek.
2021. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Amíg vannak fizetős oldalak, addig torrent is lesz. Mindig van olyan, akinek ingyen kell, nem fizet rá elő.
2021. nov. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Soha nem voltam nCore-tag, szóval ilyen szempontból némileg kívülállóként írok véleményt, de azért bizonyos folyamatok így is nyilvánvalóak.

Nem tudom, hogy miféle szelektálások vannak ott, de ha igaz, amit előttem írtak, egy-egy ilyesmi akció nagyon el tudja venni az emberek kedvét az adott szolgáltatás használatától.

Az sem kedvez nekik, hogy közben felnőtt az a generáció, akik először használni kezdték a szolgáltatásukat. Tiniként még lehet, hogy buli volt éjjel-nappal járatni a gépet a töltögetés miatt, de 30-40 éves felnőttként ez már nem annyira vonzó. Már csak azért sem, mert a végtelen szabadidő időszaka megszűnt. Amikor főiskolás voltam, volt jópár torrentező ismerős, akiknek tényleg a fő elfoglaltságuk ez volt. Mást nem hallottam tőlük, mint hogy épp mi került fel, mit töltött le, ja, és persze az állandó aggódás és siránkozás az arányaik miatt. Lehet, hogy egy középkorúnak erre már nincs szüksége.

Az újabb generációban pedig ennek a vonzereje már annyira nem nagy, mint amekkora az én fiatalkoromban volt. Az online kommunikációra is egyre több törvény, szabály, rendelet vonatkozik, és ez azért némi visszatartó erőt jelent. Nálunk még ilyesmi nem volt, mindent szabadott (persze, nem, de az ember érzése ez volt), amikor meg kiderült, hogy nem, az sokaknak épp egy amolyan romantizált alvilági érzést adott a dologhoz. Most már a többség azért hellyel-közzel tisztában van vele, hogy ez nem túl szabályos dolog, és bizony sokaknál nem trendi feszegetni a törvény határait. Ez már nem az a generáció, aki saját maga fedezi fel a digitalizáció merőben új világát.

Az is igaz, hogy egyre népszerűbbek a legális alternatívák. Való igaz, hogy Netflixen nincs fent korántsem minden film és sorozat, viszont azért elég sok, elég népszerű dolog megtalálható, és a többségnek ez kell. Mint ahogy a mi fiatalkorunkban is javarészt az éppen trendi filmeket és sorozatokat kereste mindenki Ncore-on, meg a többi hasonló oldalon. Ráadásul ha Netflixen nézel valamit, ahhoz utána nem kell egész éjszaka járatnod a gépet, hogy "visszatöltse".

A szoftverek terén is némileg változik az emberek hozzáállása. Alapjában véve nagyobb arányú a legalitás, mint a 2000-es években, de ehhez még hozzájön az is, hogy sok játék erősen épít az online szolgáltatásokra. Márpedig a Steam és társai védelmét egyre nehezebb kijátszani. Felnőttként meg inkább kifizet az ember párezer forintot, és akkor nem kell vírusos crackektől, meg online tiltástól tartania. A felhasználói szoftverek között meg rengeteg az ütőképes ingyenes alternatíva. Eszembe nem jutna pl. a MS Office 2019-et letorrentezni, amikor ott van a LibreOffice, ami ráadásul még stabilabb, és jobban is tetszik.

A felhasználói szokások változtak. Nem kell még temetni a torrentezést, de a legalitás egyre nagyobb teret nyer, és véleményem szerint ez egyáltalán nem baj.

2021. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne csökkent volna, pár éve 700-800 ezren voltunk, most az oldal szerint 483 743


De nem hiszem, hogy számottevő lenne akik legálisra váltottak, szimplán törölték a dupla/inaktív/nem megfelelő tagokat


Az új tartalom meg évről-évre csökken, ez nem az oldal hibája hanem egyre kevesebb játék, film van amire a korona rátett több lapáttal

2021. nov. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
#8 Egész egyszerűen törölték az inaktívakat. Torrentek számát, méretét, kapcsolatok számát haspblítsd össze. Találtam egy 2014-es képmentést, ott volt 560ezer felhasználó, míg ma csak 480ezer van. Viszont akkor volt az oldalon 500TB adat, ma meg 1.5PB... 7.5millió kapcsolat, ma majdnem 10millió
2021. nov. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem csökken a népszerűsége, sokan panaszkodnak, hogy el lettek távolítva az oldalról, de könyörgöm ha nem tud belépni 8 hétig akkor nem is kell neki ez az oldal. Én eddig mindent letudtam tölteni amit akartam, úgyhogy szerintem a tartalom se ritkul. Minél több streaming szolgáltató lesz annál többen fognak torrentezni is, nem mindenki fog előfizetni arra a sok streaming szolgáltatóta, hanem inkább ingyen letorrentezi, és a gyors internet is rátesz egy lapáttal mert egy 4K-s film 10-15 perc alatt KB lent is van.
2021. nov. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!