Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Átvertek a Facebookon, mit...

Átvertek a Facebookon, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lényeg telefont akartam vásárolni és előreutaltam 310 ezer ft-ot(tudom nem kellett volna), de a telefon nem jött meg aztán többet nem tudtam ráírni. Bankot értesítettem, a feljelentés is megvolt a rendőrségen. Valamivel gyorsíthatnám a procedúrát? Vagy esetleg valakinek valami tapasztalata van ez ügyben?

2021. nov. 25. 01:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Valamivel gyorsíthatnám a procedúrát?"

Ezt miért nem kérdezted meg a rendőrségen amikor a feljelentést megtetted?

2021. nov. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Várj, mást nem nagyon tehetsz. Mondjuk szerintem jó eséllyel egy hajléktalan nevén lesz az a kártya vagy valami hasonló, máskülönben azért nem lenne nehéz megtudni ki volt az, pláne hogy biztosan szabálysértési értékhatár fölött van, ami 20 vagy 50k ft, nem tudom most pontosan.
2021. nov. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Sose volt ilyenben részem, de az alábbiakat tudnám tanácsolni:

Mostanában a "netes online vásárlásos" műsorokban sokszor hallom, hogy soha nem szabad (ill nem tanácsos) átutalással fizetni, hanem bankkártyával, utalásnál nem tud a bank segíteni a pénz visszaszerzésében (az elképzelhető, hogy a rendőrségi feljelentéss után, az eljárás eredményessége esetén majd visszakapod az összeget)

Menj be a bankba a feljelentési papírral kérdezd meg mit tudsz tenni.

Az eljárás gyorsítása: az adott Facebook profilhoz vezető hivatkozást elküldheted a rendőrségnek (hátha ezzel gyorsul az eljárás), ha letiltott akinek utaltál, akkor valaki ismerőssel kerestesd meg az adott profilt.

Nézz rá a Nemzeti Kibervédelmi Intézet honlapjára (ill. keresd meg őket), ők mit tanácsolnak.

2021. nov. 25. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Ragaszkodj a PayPal-fizetéshez. Ott visszakapod a pénzed indokolt esetben.
2021. nov. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

engem jófogáson vertek át, írtam az oldalnak, pár hétre rá behívtak a rendőrségre el kellett mesélnem mi történt, végül kaptam levelet erről


láttam több embert is lehúzott, én 2000-et utaltam előre, de láttam a sok hülyét akiket szintén ilyen 300 körüli összegekkel rántott le a srác


ennyire nem szabad butának lenni, hogy előre utalsz egy ismeretlennek ilyen összeget, főleg mi van ha a telefon nem is olyan amit mondott? pl törött, vagy valami

esetleg találkoztok és egy másik telefont kapsz, vagy egy klónt stb.......

ja és én mai napig nem kaptam vissza azt a 2000Ft-ot, pedig a srácot megfogták

2021. nov. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem kötekedni akarok de 310 ezerért új telefont is lehet kapni, nem is akármilyet. Garanciával, hivatalos üzletből. Mit tudott az a használt telefon ennyiért?

Egyébként engem is vertek át a jófogáson. Megfogták az illetőt(83 embert vert át), de a mai napig nem láttam a pénzem.

2021. nov. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
#6 lehet hogy újonnan 600.000. Pl samsung fold vagy mi a tököm.
2021. nov. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Feljelented Mark Zukkenberget
2021. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"ja és én mai napig nem kaptam vissza azt a 2000Ft-ot, pedig a srácot megfogták"

Hogy megfogták, elítélik, az a büntetőeljárás.

Hogy neked visszafizessen, az külön polgári per tárgya, amit te indíthatsz, ha rászánod magadat.

2021. nov. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9:

a rendőr megkérdezte amikor bent voltam, hogy akarom e, hogy a pénzt behajtsák rajta (úgy, hogy visszakapjam, vagy leülje azt is)

valami ilyesmi opciók közül tudtam választani és le is jegyezte, nem csak úgy megkérdezte

2021. nov. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!