Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 2 Facebook fiókom is letiltott...

2 Facebook fiókom is letiltották, mi a teendő ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Volt egy fiókom amit mindig is használtam, sok éve már.Azt a fiókom letiltották állitólagos gyerekekkel történő szexuális tartalmak terjesztéséért(megjegyzem nem terjesztettem ilyensmit).Nem volt különösebb baj, persze felbosszantott.Csináltam egy új profilt, 3 nap után kijelentkeztettek a profilomból, avval az okkal, hogy a fiókom tiltásra került, mivel úgy tűnik 2 fiókot használok ugyanazon adatokkal.Kérték a tel számom, megadtam..kaptam is kódot amit beirtam.Most pedig azt kérik hogy valamilyen személyazonossági okmányomat fotózzam le és töltsem fel nekik.Mire kell nekik ez?Ha elküldöm nekik a fotót a személyimről akkor felhasználhatják bármiféle célokra, tehetnek feljelentést vagy bármi hasonló?Válaszaitok köszönöm!

2022. jan. 2. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Facebookon bármi előfordulhat.


Én biztos, hogy nem tölteném fel az okmányomat a világ leginstabilabb, legmegbízhatatlanabb és legveszélyesebb oldalára (igen, a facebook mindhármat magába foglalja)

2022. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

@Doszka


Te sem láttál még életedben igazi instabil, megbízhatatlan, veszélyes weboldalt...

2022. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy eleve nem regisztrálhatsz második fiókot.

Ha mégis megtetted, akkor mire számítasz?

2022. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért ne regisztrálhatnék második fiókot?Más email cimet használtam fel a második fiókomnál, többi adat ugyanaz volt.
2022. jan. 2. 20:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Például azért, mert elolvasod a szerződést, amit regisztrációkor kötsz velük, és amiben ez benne van?

Még egyszer: ha csalsz - akkor mire számítasz?

2022. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Töltsd fel a személyi igazolványodat. Már ha szükséged van a fiókra. (Megjegyzem: nincs)
2022. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Doszka te az elektronikusban is egyre furább válaszokat adsz... iszol te rendesen? :D


Kérdező te miért félsz a feljelentéstől? :D Csak nincs valami vaj a fülünk mögöt? :DDDD


Azért kellenek az adataid, hogy pontosan beíazonosítsanak ki is vagy. Mivel csináltál egy második fiókot is, már nem azonosítható be hogy melyik is vagy te.

Azért nem regisztrálhatsz másik fiókot, mert tiltja a szabályzat.

[link]

"A Facebook olyan közösség, ahol az emberek a valódi személyazonosságukat használják. Egynél több személyes fiók fenntartása a Facebook közösségi alapelveibe ütközik."


Baromságot csináltál, viseld a következményeit.

Az életben is így van. Ha megölöd magad valami hülyeség miatt, nem csinálhatsz második fiókot :D

(mondjuk a vallásodtól függően az még akár lehetséges is lenne)

2022. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7


Van egy kamu facebook a nevemben, már lassan egy éve létezik.


Hiába a jelentés, hiába a bizonyítás, nem jutok semmire. Saját fiókom nincs, és ha fizetnének sem regisztrálnék újra - nincs az a pénz! (Ha érdekel, szívesen elmondom, miért)


Lehet kívülállóként is jelenteni egy fiókot, hogy visszaél a nevemmel.

Ezt meg is tettem, de folyamatosan a "valami hiba történt, próbálja meg újra" üzenetet dobja vissza.


A kamufiókot több tíz, ha azóta nem többszáz valódi jelentette.


Ennek következtében, vagy talán csak random, néhány valódi profil került végleges törlésre a facebook által, azonban a bizonyítottan kamu még mindig él (és visszaél a nevemmel)


Viszont ezt EU-n kívül hozták létre, így a rendőrségi feljelentés nem opció.


Semmit nem tehetek ellene, a facebook egyenesen lesz@rja a személyiségi- és adatvédelmi jogokat!

2022. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A feljelentédt automatikusan megteszik a cselekmény megtörténtekor, ehhez nekik nem szükséges az igazolványod.
2022. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. jan. 3. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!