Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettünk egy M3W nevű deco-t,...

Vettünk egy M3W nevű deco-t, de sehogy sem tudjuk csatlakoztatni a router-el, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

A router model: Archer A6

A jelerősítő model: deco M3W


A média marktban azt mondta nekünk az eladó, hogy a deco-t a router közelében kell konnektorba dugni, majd a routeren a WPS-t bekapcsolni, és az eszközök megtalálják egymást. Így próbáltuk de semmi. Illetve van hozzá egy mobilos app a TP-Link Deco, az egyetlen lehetőség egy készülék kiválasztása, viszont a mi készülékünk nincs feltüntetve. Hogyan oldhatnánk meg, hogy csatlakoztatni tudjuk? Előre is köszönöm aki tud segíteni!



2022. márc. 23. 09:04
1 2
 1/12 Shaddark ***** válasza:
100%

Ránéztem, a főoldalon ez fogadott:

"Kizárólag Deco Otthoni Mesh Wi-Fi routerrel kompatibilis."

Nekem úgy tűnik, ez egy kiegészítője a Deco routernek.


- Szerintem vidd/küld vissza és keress egy általános wifi erősítőt.

Az eladó meg...

2022. márc. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Akkor mostmár értjük mi volt a probléma 😄

Ha esetleg tudsz, egy model nevet mondasz, hogy milyen általános WiFi erősítőt vegyünk, nehogy megint a rosszra beszéljenek rá?

2022. márc. 23. 09:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Media Marktban SOHA ne támaszkodj az eladóra. Az anyjukat is eladják jutalékért.

TV-nél nekem el akarta adni a kalibrációt (holott a DV tartalom esetén teljesen más profilt tölt be pl).

Az abszolút kedvencem pedig: ha a laptopon oprendszert cserélsz, akkor az garanciavesztéssel jár!!! :D :D :D

De még vagy 100 ilyen sztorim van.


Amúgy a WPS-t ne használd egyik routeren sem. Tiltsd le.

[link]


Szóval vegyél egy sima repeatert ezt pedig vidd vissza.

2022. márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

#2

[link]

pl ez...


#3-as voltam.

2022. márc. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Shaddark ***** válasza:

Én spec utálom a TPgagyi márkát, de a routered már úgyis az...

A hardverével nincs amúgy gond, de a szoftvereket valami közéiskolások írhatják, instanil és megbízhatatlan az összes cuccok e miatt. Én már vagy 10-15 terméküket dobtam a kukába...

Ráadásul a drágák pont annyira sz...k mint az olcsók.


A Media Marktban amúgy úgy vásárolj, hogy mobilon megveszed akár bent a boltban amit kinéztél, majd kéred az áruházban történő átvételt.

Nagyon kis szemetek, van ami 50%-al drágább ha a boltban veszed meg, nem a netről a weboldalukról rendeled. Senki nem érti miért, de ezt tolják.

2022. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 P.O.C. ***** válasza:

A routered tudja az OneMesh -t (ha régebbi hardver verzió akkor szükség lehet firmware frissítésre.)

[link]


Érdemes OneMesh kompatibilis eszközre kicserélned. Vagyis az alábbiakra:

[link]


A OneMesh nagyobb rugalmasságot biztosít. Könnyebben tér át a kliens az erősebb jelet sugárzó eszköz jelére, és nem felezi a sávszélességet, mint a hagyományos jelismétlők.


Az Media Mart is árul OneMesh kompatibilis eszközt:

[link]


Természetesen a OneMesh módon kívül hagyományos jelismétlő módban is tud működni, így más márkájú routerekkel is kompatibilis lesz.

2022. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 P.O.C. ***** válasza:
A OneMesh -ről bővebben magyarul: [link]
2022. márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Shaddark ***** válasza:

" és nem felezi a sávszélességet, mint a hagyományos jelismétlők."

- Mert melyik felezi? És miért feleznék? Honnan szedte ezt a TPgagyi?

A Zyxelek pl. duplázzák, nem hogy feleznék. (Dual band)

2022. márc. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 P.O.C. ***** válasza:

A jelismétlés úgy működik, hogy veszi a jelet a jelismétlő majd megismétli.

Ha a teljes sávszélességét venné a fő routertől, már nem maradna neki sávszél az ismétléshez, épp ezért kb csak vele jön át ha a kliens már csak az ismétlőhöz tud csatlakozni.

És mindegyik így működik, nem csak a TP-Link.


A Dual Band meg csak annyit jelent, hogy az adott eszköz 2,4 és 5 Ghz -es tartományban is sugároz párhuzamosan. Ez nem jelent semmiféle duplázást jelismétlésnél. Főleg ha 2,4 Ghz a forrás és 2,4 Ghz -es megismétel jelet szeretnél.

A Dual Band -et egyébként a TP-link is tudja, a kérdező jelenlegi routere és a OneMesh eszközök is.

2022. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Shaddark ***** válasza:

Lehet a "dual band" az nem dual band :)

Megkeresem majd a pontos nevét, erre emlékeztem de ezek szerint rosszul.

A lényege, hogy van egy adó és van egy vevő egység is benne.

Így nem kell feleznie, mert a vevő veszi a teljes sávszélt, az adó pedig adja a teljes sávszélt. De szinte mindegyik így működik ma már. Legalábbis én csak ilyeneket láttam.

Amit írsz, az olyan eszköznél lehet, amiben ugyanaz az egység vesz és ad tovább. Gondolom.

Én még nem találkoztam olyan jelismétlővel ami ne tudta volna 1/1-ben ugyanazt a sebességet mint a router közvetlenül. Pedig van vagy 20 a cégcsoportnál. Mondjuk nem is használok TPlinket, Zyxeleket szoktam.

2022. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!