Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 2 db WiFi ad-hoc hálózat egy...

2 db WiFi ad-hoc hálózat egy koax kábelen működik?

Figyelt kérdés

Egyszer feltettem kérdésben hogy wifi ad-hoc hálózat működne-e arra alkalmas koax kábelen, és az volt a válasz hogy igen. Tehát rpsma splitterekkel lenne szétosztva a koax kábel.


Most az a kérdésem hogy olyat lehet-e hogy egy koax kábelre van kötve az összes gép, de mondjuk a gépek fele csatlakozik az egyik wifi ad-hoc hálózathoz és a gépek masik fele meg a masik ad-hoc hálózathoz?



#WiFi koax kábelen #WiFi ad-hoc
2022. nov. 22. 13:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%
Lehetséges, mivel más frekvencián mennek. Egy koax kábelen több tévécsatorna megy így.
2022. nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"Lehetséges, mivel más frekvencián mennek."


És ha ugyanarra a frekvenciára/csatornára állítjuk a két hálózatot, akkor már nem működik? Úgy tudom van olyan hogy bss coloring. Az nem arra van hogy interferencia esetén is működjön?

2023. jan. 2. 17:08
 13/27 anonim ***** válasza:
78%

"És ha ugyanarra a frekvenciára/csatornára állítjuk a két hálózatot, akkor már nem működik?"

A Wifi esetén ugyanazon a frekvencián mennek a kliensek illetve a bázisállomás. Az ütközések elkerülése végett használnak különböző ütközéselkerülő megoldásokat - például az alcsatornákat, az időben felváltva való kommunikációt, vagy a több antennás rendszereknél az antennák pozíciójának vagy polarizáltságának különbségéből adódó lehetőségeket.


De mint már többször hangsúlyoztuk: nem hatékony.

2023. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
De úgy értem hogy két wifi ad-hoc hálózat menne ugyanazon a csatornán.
2023. jan. 2. 17:29
 15/27 anonim ***** válasza:
78%

#14: Ugyanúgy érvényes.

De felesleges koaxkábeles átvitelben gondolkodni.

Nem hatékony. Egy csavart érpáras Ethernet-hálózat röhögve kenterbe veri.

2023. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
igen, csak az utp az csillagtopológia, a koax meg busz
2023. jan. 2. 17:33
 17/27 anonim ***** válasza:
78%
#16: És? Nem hiába cserélték le a busztopológiás hálózatokat csillagtopológiára, hatékonyabb.
2023. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

a csillagnak is meg a busznak is megvan mindkettőnek a maga előnye és a hátránya.


bár nem értem mi előnye van a csillagnak, mert tulajdonképpen a csillag is busz, mert egy processzoron halad át az adat az összes portról az összes portra, tehát a processzor teljesítménye fogja meghatározni az egész hálózat teljesítményét

2023. jan. 2. 17:45
 19/27 A kérdező kommentje:
szóval mondjuk ha egy 8 portos switch 16 gigabitet tud, az portonként csak 1 gigabit, tehát ehhez képest egy 16 gigabites busz hálózat az jobb, mivel ha éppen csak egy gép forgalmaz, akkor az 16 gigabittel megy, így ki lehet használni a hálózatot, de csillag esetében nincs kihasználva a hálózat, csak 1 gigabittel megy az adat. persze ha aközött kell választani hogy egy 1 gigabites busz vagy 1 gigabites csillag, akkor inkább a csillag, de a legtöbb otthoni asztali switch összesen tud 1 gigabitet, szóval nem tud többet mint a busz. tehát nem értem mi az előnye a csillag topológiának? hátránya viszont sok van, pl. az hogy egy rakás kábel kell hozzá, a legtöbb helyen egymás mellett megy rengeteg kábel. busznál meg egymás mellett sosem megy kábel, mert mindig ott osztják szét ahol kell
2023. jan. 2. 17:51
 20/27 A kérdező kommentje:
és hát nálunk is úgy van a koax hálózat, hogy végigmegy egy kábel és mindenhol leágazik egy tv-hez. így van kialakítva a falon belüli csövek. nincs annyi cső amibe beleférne egymás mellé 5 kábel az 5 helyiséghez. és vésni nem akarunk, meg nem is szép megoldás ha egymás mellett több kábel megy. a szépet nem úgy értem hogy a szemnek nem szép. természetesen a szemnek sem szép, de falon belül nem látjuk.
2023. jan. 2. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!