Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet nagyon pontosan...

Hogyan lehet nagyon pontosan és ügyesen keresni az interneten a legrelevánsabb találatokért? Ebből a szempontból melyik a legjobb keresőmotor? Vagy mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Van-e speciális teendő a keresés elindításához vagy annyi, hogy beírjuk a keresőbe a megfelelő szavakat?


Ha van speciális teendő, mi az?



2022. nov. 24. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha "" közé teszed a kifejezést, akkor kizárólag olyan találatokat ad, amikben a kifejezés szó szerint szerepel.
2022. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Keresési operátorokról bővebben:

[link]

2022. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Inkább leírom konkrétan, hogy mit keresek.

(Próbáltam már az idézőjel technikával, de úgy talán még rosszabb lett. Legalábbis ebben az esetben, próbáld ki.)


Eckhart Tolléról szeretnék keresni aktuális fényképet, vagy legalábbis 1-5 éven belül készültet.


Több kifejezéssel is próbálkoztam, pl Eckhart Tolle photo 2022, Eckhart Tolle current photo, ilyesmi.


De szerintem a legtöbb találat olyan 30 évvel ezelőtti kép lehet.


Ti találtok róla "mai" fotót? Vagy legalább 5 éven belül készültet?


(Illetve videófelvétel is jó, arra még nem kerestem.)

2022. nov. 24. 13:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az idézőjel azt jelenti, hogy karakterpontosan azt a szöveget keresi, ez kevesebb találatot ad vissza. Inkább a pluszjel kell (Eckhart Tolle photo + 2022) ami azt jelenti, hogy vegye figyelembe a találatok között ezt a kifejezést is.

Viszont a Google úgy működik, hogy konkrétan a weboldalak szöveges tartalmában keres, ami egy fénykép keresésénél kevésbé lesz releváns. A Képek fülön keresve az Eszközök gombbal megnyílik még néhány szűrőfeltétel, így a pl. csak az elmúlt 1 év oldaltalálatait listázhatod ki.

2022. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi, így is kipróbálom, de ha Te találsz, annak is örülnék...


És nem csak a Google érdekel, vagy szerinted az a legjobb erre?

2022. nov. 24. 13:24
 6/14 anonim ***** válasza:
Beírod a Googlebe hogy Eckhart Tolle, átmész a képek keresésére, Eszközök -> Idő -> Múlt év.
2022. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az "Eszközök" menüpontot nem találom.
2022. nov. 24. 15:00
 8/14 anonim ***** válasza:

Asztali gépről vagy? Mobilon nekem sem jelenik meg, csak ha átváltok asztali webhely nézetbe.


Nálam így néz ki: [link]


És ha ezen a linken keresztül próbálod: [link]

2022. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8. Annyira rendes vagy, hogy még képet is töltöttél fel, de az nálam nem jelenik meg!

Pedig máskor működött az az oldal.


A Google keresővel nekem is ilyen találatok jöttek, de szerintem ezek inkább régi képek lehetnek, mert már kb 74 éves az illető.

2022. nov. 24. 15:49
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja és nem asztali gépről vagyok, hanem telefonról.
2022. nov. 24. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!