Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek annak felesleges...

Szerintetek annak felesleges PC-t venni, aki nem videókat vág, képeket szerkeszt, programozik?

Figyelt kérdés
Nekem mindig is laptopom van, játszani meg Xbox-on játszottam.

2023. jan. 10. 16:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igazából én csak PPT, Word programokat használom rajta meg néha nézek rajt Youtube videókat/netezek rajta
2023. jan. 10. 17:35
 12/15 anonim ***** válasza:
29%
Volt hogy hónapokig(!) nem kapcsoltam a laptopom. Egy erősebb tablet mindenre elég volt. Pedig foglalkozok tartalomkészítéssel is. Nem csak fogyasztok. Konkrétan grafikai dolgokról beszélünk, mint tábla, poszterek stb. Mindent meg tudtam oldani az iPad Proval. Konkrétan nyomdakész exportot hoztam létre. Megvágtam vele a családi videókat is stb. Szóval igen. Simán kiváltható manapság egy PC egy egyszerűbb vagy kimondottan olyan niche felhasználónak, akinek a területét lefedi pl egy tablet szoftverezettsége
2023. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kinek mi a felesleges. Tőlem mondhatja bárki hogy nekem felesleges a pc ha én azt érzem nekem kell...

Én pl játszok is rajta, van psem is de stratégiázni, fm-ezni pc. Modolni a játekokat csak pcn tudom...

Nekem laptopom nincs, nem látom értelmét. Hordozni nem akarom akkor meg minek? Ha ágyból akarok matatni valamit akkor itt a telefon. Szal lehet hogy kispista szerint nekem felesleges, de leszrom mit mond :)

2023. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Thunderfairy ***** válasza:
Egy jó érv az asztali PC melett. Sokkal könyebb javítani, fejleszteni mint a laptopot. És a teljesitménye is észrevehetően jobb.
2023. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Cubina ***** válasza:
100%

Én főként arra használom az asztali számítógépet, hogy dolgozzak rajta (fordító vagyok). Ezek mellett ritkán logókat is készítek, filmeket nézek, játszok, írok, olvasok.

Laptopom is volt/van, így tapasztaltam az égbekiáltó teljesítménybeli és egyéb különbségeket az asztali gép és a laptop között. Akármilyen erős egy laptop, nem lesz olyan teljesítménye, mint egy asztali gépnek. Állandóan tölteni kell, lemerül az aksi, nem igazán lehet bekapcsolva hagyni, átforrósodik és csak egy merevlemeze van, amin a rendszer van és oda lehet mindent telepíteni, ami lassítja a gépet és veszélyeket rejt a merevlemez számára. Az asztalimnak két 1 TB-os merevlemeze van, egyiken a rendszer, minden más a másodlagosra van telepítve, tárolva. Persze lehet külső merevlemezt csatlakoztatni a laptophoz, de az nem ugyanaz, és ha állandóan be van dugva, nagyon hamar bedöglik.

A legnagyobb laptopnak sincs akkora képernyője, mint egy nagy monitor, ráadásul a laptop kötött, nem lehet messzebb vinni a monitorját, mert akkor nem éri el az ember a billentyűt. A touchpad egy nagy sz@r, tehát külön egér is kell. Persze, lehet külön billentyűzetet is rákötni, és akkor nincs olyan közel a képernyő, na de minek akkor a laptop?

Az asztali gépház a földön van, sok kábel jön ki a hátuljából/elejéből, amik nem zavarnak, nem is látom őket. Ha a laptopot felteszem az asztalra és rákötöm a sok mindent (amikhez immáron usb elosztó kell, hiszen sok laptopon csak 1-2 usb bemenet van), plusz a töltője, kábelrengeteg lesz mindenhol, beleakadok, összegabalyodnak, az asztalon útban vannak. Az akku hamar tönkremegy, nem beszélve a többi alkatrészről.


Ha elromlik valami a pc-n, a gép visszajelzéseiből tudni lehet, hogy mi a gond. Leemelem az oldallapot (ami direkt nincs felcsavarozva), kiszedem a hibás hardvert és berakok egy újat. Minden adatom megmarad, kivéve ha a merevlemez döglött be (de ez 30 év alatt csak egyszer fordult elő asztali gépeimnél) sokszor még újratelepítés sem szükséges. A laptoppal ezt nem tudnám megcsinálni.

Az asztali gép élettartama messze felülmúlja egy laptopét.

Hirtelen ennyi különbség jutott eszembe.

Aki megszokta az asztali gépen való munkát, annak egy laptop soha nem lesz elég folyamatos használatra.

2023. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!