Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most költöztem faluról városba...

Most költöztem faluról városba, így az eddigi élhetetlen mobilnet megosztást végre leváltja a Gigabites net. A telekomnál kötöttem 2000/1000-es csomagot. Az oldalon az áll hogy Wifi 6 modemmel hozzák. Kell mellé router?

Figyelt kérdés

Ha jól értem akkor ez a modem alapból tudni fogja a Wifit, illetve lesz rajta 1 lan port? Nekem igazából csak a gépembe kéne kábelen a net, mivel ott játszom, tv-re illetve egyéb más dolgokra tökéletes a wifi is. A kérdés az lenne hogy ha jól gondolkozom, akkor nekem külön wifi routert nem is kell vásárolnom? Az egy lan hely meg lenne, a wifi pedig ennél már adott.

A másik kérdés hogy ha ezt jól gondolom, akkor tapasztalatotok szerint elég teljesítményt hoz a gyári modem, vagy mindenképp ajánlott egy router? Ha mindenképp kell akkor tudnátok ajánlani saját tapasztalat alapján? Vagy mire kell figyelni, minek kell megfeleljen a router?


internet téren teljes homály vagyok, úgyhogy nyugodtan lehet hülyének nézni és nevetni, de ha segíteni nem tudsz inkább ne kommentelj.

A jószándékú válaszokat viszont előre is köszönöm!



2023. jan. 10. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2023. jan. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak 1 lan port lesz rajta, bár amit most adnak aktuálisat azon csak 1 tudja a 2000-ret a többi 1000-res.

2000-resre nálam si a pc van kötve, bár pc-k nél is soknál csak 10/100/1000-res port van.

2023. jan. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó, amit visznek, valószínűleg tudni fogja. Nálunk 1000/1000 van, teljes mértékben tudja.

Valószínűleg a 2000-es letöltési sebességet nem fogod tudni kihasználni, mert ehhez a gépnek is és a kábel is külön alkalmasnak kell lennie rá, ami nem olcsó buli. Az én alaplapom LAN-portja képes a 2,5Gbps sebességre, de ez egy 70 ezres alaplap, úgyhogy egyáltalán nem alap dolog. Ha nem tudod kihasználni, akkor vedd lejjebb 1000/1000-re.

2023. jan. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz drága lap, ott pl a MSI B560-A PRO, 30k-s lap, ezen is 2,5Gbps van, gyártó döntése hogy épp mit tesz a lapjára.
2023. jan. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen van lanport ès a wifije is elèg jó. Wifi6-os a miènk is de a laptopok csak 5-ösek. De majdnem 700 megabit jön át mèg így is wifin. A miènken 4 gigabites ès egy 2,5 gigabites port van. Gondolkoztam hogy veszek egy 2,5 gigabites usb adaptert hozzá, mert 2000/1000-es a net, de a legolcsóbb 14-15 ezertől indul ès egyenlőre mèg másra gyűjtök ami fontosabb, de valamikor mindenkèpp veszek.
2023. jan. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De nem, nem kellhozzá router ha elèg az a 4-5 lan port.
2023. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
100%
Nem kell.
2023. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!