Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most komolyan fizetős lesz...

Most komolyan fizetős lesz citromail email?

Figyelt kérdés
Nem rég léptem be citromail email fiókomban. Citromail üzelmeltetőtől kaptam tőlük levelet, hogy havi fizetős lesz. Most komolyan gondolták ezt, hogy sima magyar email weboldal fizetőssé teszik. Az is csoda manapság magyarok használnak magyar email weboldalt. Mert internetes okos telefon és tablet korszakában google Gmail emailt használják. Citromail üzelmeltető nem fél attól sokan ott fogják hagyni őket?

2023. febr. 6. 16:48
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
2023. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 peczas válasza:
82%

#22, #29

Nekem még régebbi office-om és így outlook-om van, ami miatt a gmail fiókomhoz tavaly év közepe óta megszűnt a POP3 és IMAP hozzáférés, ezért kénytelen voltam citromail fiókot nyitni, mert az engedi, a gmail fiókomból pedig ide irányítottam át a leveleimet. Most ugyanezt kénytelen voltam eljátszani a freemail-lel is.

2023. febr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, már azt sem tudja az ember hogy milyen új levelezőrendszert használjon ami ingyenes is marad?!

Én is használom még a citromailt (lehet hülyének nézni), így írhatom át az ilyen olyan regisztrációimat ahol a citromail volt megadva.

Csak kérdés, hogy milyen más levelezőrendszert használjak, ami ma MÉG ingyen van, de lehet hogy holnap már azok is vérszemet kapnak és pénzt kérnek a szolgáltatásért (lehet hogy a citromail elindítja a lavinát és mindegyik levelezőrendszer üzemeltetője pénzt fog kérni előbb vagy utóbb)????

2023. febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
92%

"Nekem még régebbi office-om és így outlook-om van, ami miatt a gmail fiókomhoz tavaly év közepe óta megszűnt a POP3 és IMAP hozzáférés, ezért kénytelen voltam citromail fiókot nyitni"

Az ugye fel sem merült, hogy esetleg azt a szutyok Outlookot cseréld le valami értelmesebbre? Nem. Inkább lecseréled a GMailt Citromailre. Most a Citromailt Freemailre. Jó, végülis... nem az én problémám. Csak egyszerűbb lett volna inkább egy normális levelezőprogramra áttérni. Thunderbird például. Vagy ha mindenképp az Outlookhoz ragaszkodsz (miért??), akkor szerezz be valami kevésbé retró verziót belőle.

2023. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
92%

Nem, mert aki nem kér érte pénzt, ahhoz fognak a tömegek átmenni, és ott már a megnövő forgalmon is keresni lehet. Sokat mondó, hogy a nagy e-mail szolgáltatóknál sincs kizárólagos fizetős e-mail, mert kontraproduktív és nem merik meglépni. Egy jelképes havi 50 vagy 100 forintos díjból (amit még hajlandó is lennél kifizetni ha reklámmentes, stabil, jól szűri a spamet) 1-2 milliárd felhasználónál már szép kis bevételt lehetne csinálni, még sincs ilyen és várhatóan nem is lesz.


Még azt is kinézem a Citromailből, hogy most pofára esnek és 1-2 hónapon belül visszaállnak ingyenes módba mielőtt csődbe megy a platform, és csak opcionális lesz a prémium e-mail pénzért.

2023. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
91%

#35: Nem tudom, a Mailbox vergődését anno figyelemmel kísérted-e, de ott aztán volt minden, csak intelligens problémamegoldás nem.

Saját szolgáltatásként indultak, és nem is voltak rosszak anno. Csak rájöttek, hogy olcsóbb, és kényelmesebb, ha nem nekik kell a szervert üzemeltetni, hanem a GMail szolgáltatását veszik igénybe. Ami akkor bizonyos tekintetben visszalépés volt, tényleg nagyon pöpec saját rendszert raktak össze. De ugye a kényelem... Persze, sajátként hirdettek mindent, amit a GMail kínált, meg néha azért körbedobtak pár reklám e-mailt, amiből szépen volt bevételük... De a Google bekeményített, és nagyon felverte az árakat azoknak, akik saját domain alatt használják a GMail szolgáltatását. Ez viszont már nem volt kifizetődő a Mailbox csapatának, így egy gyors, és átgondolatlan döntés után visszaváltottak egy saját megoldásra, amit viszont már nem tudtak rendesen üzemeltetni, és ráadásul csak a címeket hozták át az új rendszerükre, a leveleket nem tudták, mert kevés volt a tárhely... Aztán vergődtek pár évig, a rendszer felületét használhatatlan mennyiségben teleszórták reklámokkal, hogy legyen bevételük (kb. 60-70%-a volt a felületnek reklám...), több napos késések voltak, sok levél meg sem érkezett, és a vége felé már gyakorlatilag nem is működött a rendszer. Aztán hirtelen visszatértek a GMailhez, persze fizetős modellben. Ez ment is náluk megint pár évig, és ahogy nézem, most megint újítottak valamit.

2023. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Igen, nagyon úgy tűnik, hogy fizetős lesz.

[link]

2023. febr. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
75%

Én nem kaptam a citromailtől semmiféle levelet semmilyen változásról.


Nekem a ciromailes címem volt az első e-mail címem egy csomó régi oldalra ezzel vagyok regisztrálva. Nyilván van már 10 éve "normális" e-mailen is, de azt "normális" dolgokra használom. A ciromail az jó az ilyen "hülyeségekre" mint a gyakorikérdések vagy olyan nyavalyák ahol hírlevélre kell regisztrálni hogy letölthess valami információt...

Szerintem nagyon sokan erre használják, ingyenes, gagyi szemetes e-mail címnek.

Erre senki nem fog előfizetést fizetni...

2023. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
72%

38 neked milyen a normális e.mail?

én is váltanék nekem sajna még minden hol ez van

2023. febr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
72%

#39

Tudom neked javasolni a Gmail-t (A Google saját levelezője több mint 1 miliárd fiókot kezelnek 15 giga tárhelyet ad ingyen)

Vagy ott a nagy konkurencia Outlook néven (Ez a Microsoft saját levelező szolgáltatása szintúgy 15 giga tárhellyel)

A nagyobb szolgáltatók között még ott a Yahoo (erről nincs tapasztalatom)

A Freemail-t nem javasolnám senkinek, sok oldal már kizáró tényezőként kezeli ha valaki azzal szeretne regisztrálni.

2023. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!