Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most komolyan fizetős lesz...

Most komolyan fizetős lesz citromail email?

Figyelt kérdés
Nem rég léptem be citromail email fiókomban. Citromail üzelmeltetőtől kaptam tőlük levelet, hogy havi fizetős lesz. Most komolyan gondolták ezt, hogy sima magyar email weboldal fizetőssé teszik. Az is csoda manapság magyarok használnak magyar email weboldalt. Mert internetes okos telefon és tablet korszakában google Gmail emailt használják. Citromail üzelmeltető nem fél attól sokan ott fogják hagyni őket?

2023. febr. 6. 16:48
1 2 3 4
 21/40 peczas válasza:
71%
Meg azért is léptem át a freemail-re, mert a citromail-nél kb. 2 hete megszűnt a POP3 elérésem és több panaszom ellenére sem jött vissza (igaz az IMAP elérést be tudtam állítani).
2023. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
64%

#20-21

Szóval az egyik süllyedő hajóról áttelepültél a másikra.

Jó, végülis nem az én dolgo.

2023. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim válasza:
90%

Sajnos nem biztos, hogy kamu. Nekem is épp ma jött erről email. Pont az a szöveg, amit a kérdező írt az előbb válaszként.

Engem csak az idegesít, hogy ha tényleg fizetős, akkor semmi ingyenes szolgáltatás nem marad belőle? Tehát teszem azt, úgy lenne ez igazságos, hogy ha előfizetsz, plusz szolgáltatást kapsz, nem az, hogy ha nem fizetsz elő, akkor el is veszik tőled az egész fiókot. Nekem ez gáz, mert tanulok, ott is a citromailos emailem adtam le, az önéletrajzomba is csak ez az emailem van megadva. Ok persze, intézkedem, ha tényleg törlik, meg lehet oldani, de a francnak van kedve magyarázkodni a suliba is. Ha nem muszáj, nem macerálnék vele.


De olyan kérdésem lenne, hozzátok, hogy ha meg is szűnik a citromailem, mert nem fogok ezért előfizetni, akkor lényegében a többi más fiókom is megfog szűnni, ahol regisztrációkor a citromailem adtam meg? Szerintetek?

2023. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
77%

#23: Ez nem az igazságról szól.

Ha belegondolsz, az ő hozzáállásukat is valamilyen szinten meg lehet érteni. Ők pénzt szeretnének termelni a szolgáltatásukkal. Ezt két módon tehetik meg: reklámbevételekkel, vagy előfizetési díjakból. Mivel egy gyér forgalmú szolgáltatásról van szó, ezért még akkor sem tudnak elegendő reklámvebételt kitermelni, ha irritálóan teleszórják az egészet reklámokkal. Marad az előfizetéses modell. Nyilván kevesebb felhasználó marad, de összességében így több lesz a bevétel, aki pedig marad, az nem egy reklámoktól fuldokló valamit kap, hanem egy remélhetőleg kulturáltabb szolgáltatást. A felhasználók létszáma egyébként is csökkent volna, pont a rengeteg reklám miatt.

Hogy ez így meddig fog működni? Tudja a fene...

De a felhasználási feltételekben le volt írva, elfogadtad, hogy akár egyik napról a másikra meg is szüntethetnék az egészet. Ők legalább korrektek voltak, és egy hónappal előre szóltak.


Ami pedig azt illeti... most nem akarok gonosz lenni, de semmivel nem cikibb egy másik címre áttérni, mint azzal virítani, hogy te citromailes vagy. Igen, ez régen egy trendi, fiatalos, vállalható szolgáltatás volt. De az utóbbi 10 évben csak döglődik.

Amúgy meg: miért kéne magyarázkodni? "Mostantól ez a címem". Ennyi. Vagy előfizetsz. Mert azért kétezer forint egy évre nem olyan horror ár.

Ha pedig más szolgáltatásra váltasz, akkor valami stabilabbat, és nagyobb jövőképpel rendelkezőt válassz! Szóval ne Fremailre térj át! ;-) GMail, Yahoo Mail, Zoho Mail, Outlook, stb. Ezekben azért megbízhatsz.


A többi fiókod meg nem fog törlődni, csak mondjuk problémáid akadhatnak vele, ha nem férsz hozzá a regisztrációkor emgadott e-mail címedhez. Ezért célszerű jóval előbb átállni valami másra, és így lesz lehetőséged minden helyen megadni az új címedet.

2023. febr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
93%

#19: Ez is csak az e-mailre tud hivatkozni.

A Citromail tulajdonosait - a Fjordmailt - egyik sem kérdezi meg hivatalos állásfoglalás kapcsán. "Újságírás".

2023. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
2023. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
69%
#26: Ami a HWSW-re hivatkozik. Ezek a nagyon Független Objektív Sajtómunkások sem járnak utána a dolognak.
2023. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy HAVI 2000 forint?

Mondjuk úgy már nem hiszem, hogy sokan maradnának. Tök ingyen is lehet már olyat kapni, amilyet most beharangoztak...

2023. febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
88%

#20: Egyik rosszabb mint a másik. Freemail-ről rendszeresen írogatják ki a kérdéseket, hogy nem lehet megint belépni. A normálisabb oldalak nem támogatják vagy kifejezetten tiltják az ezekről való regisztrációt.

Eldobható vagy spamgyűjtő fióknak lehet jó, de komoly használatra egyáltalán nem ajánlott.

2023. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
2023. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!