Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most komolyan fizetős lesz...

Most komolyan fizetős lesz citromail email?

Figyelt kérdés
Nem rég léptem be citromail email fiókomban. Citromail üzelmeltetőtől kaptam tőlük levelet, hogy havi fizetős lesz. Most komolyan gondolták ezt, hogy sima magyar email weboldal fizetőssé teszik. Az is csoda manapság magyarok használnak magyar email weboldalt. Mert internetes okos telefon és tablet korszakában google Gmail emailt használják. Citromail üzelmeltető nem fél attól sokan ott fogják hagyni őket?

2023. febr. 6. 16:48
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
63%
Hát... pedig valódinak tűnik. Igaz, hogy reklámként van a levél címkézve, de a noreply@citromail.hu-ról jött. És egy reklámmentes, "fullextrás" szolgáltatást ígérnek helyette.
2023. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
90%

Ha ez mégis igaz, akkor meg is ölte magát a szolgáltató. Eddig sem használhatták sokan, fizetni hülye lenne bárki is ezért. Még az lenne hihető, ha behúz egy prémium lehetőséget annak aki fizetne érte, és mindenki más marad egy alap ingyenes verzión, hogy ne veszítse el őket. Ha rögtön fizetned kell, akkor úgyis lelépsz.

Még csak az árszabás sem reális, Google havi 690 forintért ad 100 gigás tárhelyet, és egy zsák szolgáltatást kapsz cserébe. Az idézett e-mail 10 gigát ad 2000 forintért.

2023. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy átverés, de azért több jel is arra enged következtetni, hogy nem az.

1. Elméletileg a hivatalos címről jött, bár ezt azért ki lehet játszani.

2. Nincs semmi továbbküldésre buzdító utasítás, márpedig a hoaxok fő jellemzője, hogy valamilyen aktív cselekményre (legtöbbször a levél továbbküldésére) szeretnék rábírni a felhasználót. Itt ilyen nincs.

3. Lehet, hogy csak átverés... de mi az átverés célja? Sehol egy félrevezető link, sehol egy cím, amire utalni lehetne a pénzt... nem tűnik átverésnek.

Nekem az a sejtésem, hogy olyasmit terveznek, mint a Mailboxnál. Bár ott azért kacifántosabb volt a sztori. :D De végül a GMailnél kötöttek ki, és kb. évente 2000 forint az előfizetési díj.

2023. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
92%

"de a noreply@citromail.hu-ról jött"

A feladó címe - az e-mail protokoll sajátosságaiból adódóan - hamisítható, szóval erre nem vennék mérget.

Meg kell nézni a teljes levelet (Citromainél - ha jól emlékszem - a kattints a levél jobb felső sarkában levő három pontra, majd a megjelenő helyi menüben a Letöltés menüpontra. A letöltött .eml fájl - ami a teljes levelet tartalmazza - megnyitható bármilyen egyszerű szövegszerkesztővel, például Jegyzettömbbel.), honnan jött.

2023. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
63%

Ha a Facebook 10 percre kifingja magát, 20-50 kérdést tesznek fel egymás után a pánikba esett emberek. A Citromail alacsony elérésű, de ha valóban kiküldtek volna mindenkinek egy ilyen körlevelet, nem igaz hogy 1 darab kérdést tettek volna fel ezzel kapcsolatban az elmúlt 4 órában. Ez az 1 kérdés lett kiírva, és miután valaki ezt olvasta, még egyszer feltette megerősítésként.

Pedig ha valamit eddig ingyen használtál és ezentúl kategorikusan fizetőssé tesznek, ráadásul aki még mindig képtelen volt a Freemail/Citromail szintjéről váltani és emiatt az összes regisztrációja ehhez kötődik, igencsak felkapná a fejét egy ilyen üzenetre és jönne kérdezni hogy mi mi legyen.

2023. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
84%
14# A Face Ismerőseim közül 3 emberke kapta ugyan azt a levelet, tényleg nem átverés vagy nem vicc lenne..
2023. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
75%
#16: Az, hogy - állítólag - ismerőseid közül többen megkapták, nem bizonyít semmit.
2023. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
92%

Én megkaptam. Igaz, nem használom már aktívan ezt a címemet, de azért még meghagytam... nosztalgia, miegymás. :-)

Tényleg ott volt, a legfelső e-mail, egy (x)-szel jelölve, mint amilyenek a reklámok szoktak lenni. Letöltve az e-mailt, a fejléce a From: sorban base64 kódolással tartalmazta a noreply@citromail.hu szöveget, a To: pedig szintén base64-gyel kódolva az én nevem és címem.

Egyébként ezt is simán meg lehet hamisítani...

De nem igazán látom értelmét annak, hogy valaki ilyennel törje magát, amiből némi riadalomkeltésen túl semmi haszna nincs.

#15: Ha az arányokat nézzük, Facebookot az aktívan internetezőknek bőven több, mint a fele használ. Citromailt meg?... 1% kb.? Egy Fb-lehalást követően itt feltesznek kb. 10 kérdést azzal kapcsolatban. Citromailnél, aminek a felhasználói bázisa már statisztikailag jelentéktelen, mégis van, aki kérdést tett fel róla. Fb esetén is csak kb. 10 kérdést írnak ki, pedig mint írtam, azt azért a többség használja. Szóval abban, hogy erről csak 2 kérdést írtak ki, semmi meglepőt nem látok.

2023. febr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
87%
2023. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 peczas válasza:
85%

Én is megkaptam a citromail értesítését.

Szerintem ha átverés lenne, akkor nem ígérne későbbre tájékoztatást, hogy addig a(z új) tulajdonos/üzemeltető vagy a hatóságok lecsaphassanak rá.

Én minden esetre már "átszereltem" magam a freemail-re.

2023. febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!