Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telefonos, internetes zaklatás...

Telefonos, internetes zaklatás és visszaélés ellen milyen óvintézkedéseket lehet tenni ami nem jogi út? (Úgyse tesznek ellene semmit jogilag)

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel valakinek az arcképéből, személyes adataiból, lakcíméből gúnyt űznek, rendelgetnek a házára, neve alatt írkálnak helyekre, stb...

Régen vlogvideós voltam, de a kínos részleteket újratették olyan oldalra, amiről nem lehet letöröltetni, alatta zaklatások vannak

Név változtatás, teló változtatás, kimenni külföldre segít? De ezen kívül mi?

Rossz érzés hogy meggondolatlan voltam és felvettem az életem videóra és most vicc tárgya vagyok!


2023. febr. 8. 07:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Sok olyan vlogom volt, amiben elhamarkodottan mondtam ki a dolgokag
2023. febr. 8. 07:59
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen ÉRTELMES megoldás, ha feljelentést teszel, ugyanis TESZNEK ELLENE.
2023. febr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Talán akkor lett volna több eszed, amikor azokat a kínos részleteket te magad közzétetted. Az ismertségnek ez az ára, ez ezzel jár, el kell viselni, hiszen te magad, önként vállaltad mindezt.
2023. febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az, hogy ezzel az önként vállalt tevékenységeddel közszereplővé váltál, így kvázi nem ugyanazok a jogaid, mint egy magánembernek. A közszereplőnek ugyanis sok mindent tűrni kell, amit egy magánembernek nem. Szóval ha feljelentést teszel, akkor más elbírálás alá esel és csak azt éred el, hogy még a rendőrök is rajtad fognak csámcsogni, vagy lesz belőle egy újságcikk, ahol ismét előássák ezeket a kínos felvételeket és még többen fognak róla tudni. Ezért is komoly felelősség ilyenbe vágni, mert ami már fent van a neten, az onnan nem eltávolítható, tehát akkor kell nagyon meggondolni, amikor készül. Sajnos pont ez a baj, hogy rengeteg ilyen videó van, az értelmes tartalom helyett és azt a példát mutatod másoknak, hogy nagyon jól meg lehet élni abból, hogy valaki idióta. Remélem tanultál az esetből és bízhatsz abban, hogy idővel elfelejtődnek ezek a kínos felvételek és alábbhagynak a piszkálások is, de addig el kell tűrnöd. Legyen ez tanulópénz.
2023. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!