Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik olyan ember aki havi...

Létezik olyan ember aki havi előfizetéses formában használja majd a Citromail levelezőt áprisiltól?

Figyelt kérdés

Ezt még is hogyan gondolhatták komolyan amikor alapból egy lemaradott szolgáltatás a gmailhez képes ami ingyenes és több száz másik ingyenes levelező van..


Én citromailes voltam már tizenéve de most nyilván nem fogok havi 1800 forintot fizetni egy jobb helyen ingyenes szolgáltatésrt, csak iszonyat nagy nyűg lesz mindenhol megváltoztatni az email címét az embernek, na meg ha valamit elfelejt és utólag derül ki akkor már inaktív lesz a fiókja..


Nem is értem ezt hogyan gondolhatták komolyan? Vagy direkt ez volt a cél, hogy leépítsék a felhasználókat ilyen burkolt módon?


2023. febr. 16. 14:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Tuti lesz aki csak akkor veszi észre hogy fizetős lett és kénytelen lesz fizetni ha le akarja menteni a leveleit.
2023. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

#1


Talán igen, ez az egyszeri lehúzás a részükről.

2023. febr. 16. 14:42
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

"Nem is értem ezt hogyan gondolhatták komolyan?"

Egy e-mail szolgáltatás üzemeltetése pénzbe kerül.


Ezt többféle módon lehet előteremteni:

* egy közület - állami szerv, cég, alapítvány - ezt "kockázati tőkéből" vagy egyéb jellegű bevételeiből fenntartja

* a felhasználók (egy része) adományokból összedobja

* bizonyos felhasználók a prémium szolgáltatásokért fizetve fenntartják az ingyenes felhasználók fiókjait is

* a levelekhez csatolt reklámokból

* a levelek tartalmából a levelezési szolgáltató anoním statisztikát készít, amit elad a hírdetési partnereinek, így ezzel direkt hirdetéseket generálva


A Citromail-t a - 24.hu-t, Nők Lapját, Marie Claire-t,... is működtető - Centrál Médiacsoport tulajdonolta, és reklámokból tartotta fenn.

Ezt a szolgáltatást 2022-ben eladta a norvég Fjordmailnek, ami fizetős levelezési szolgáltatást üzemeltet. A Fjordmailnek nem éri meg a jelenlegi hirdetésből származó bevételi lehetőség, ezért vált a nagyobb bevétellel kecsegtető előfizetéses modellre. Hogy ez egy árérzékeny piacon mennyire fog bevállni, azt majd az idő és a piac eldönti.


Ha át akarod vinni a levelezésed más szolgáltatónál levő postafiókra, az alábbi:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

topik #2-es és #4-es hozzászólásában említettünk költöztetési lehetőségeket.

2023. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

#3


Tisztában vagyok ezzel, de nincs verseny ezen a piacon. A citromailnél sokkal jobb és populárisabb levelezők vannak amelyek ingyenesek.

2023. febr. 16. 15:04
 5/25 anonim ***** válasza:
Én nem, az biztos. Majd írok egy köremailt, hogy oda többet ne írjanak, megadom az újat és szevasz.
2023. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Gondolom ha már pénzt kérnek érte lesznek majd prémium szolgáltatásai is, amit az ingyenesek nem tudnak. Például a reklámmentesség máris ilyen, de ez önmagában nem lesz elég, hogy előfizessenek. A nagy tárhely se, a freemail is 10 GB-ot ad ingyen ami mezei levelezéssel az életben nem telik meg. Kapcsolt termékeket tudok elképzelni, mint például felhőtárhely.
2023. febr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%

4/

Semmi sincs ingyen.

Legfeljebb nem tudsz róla hogy fizetsz: reklámnézéssel vagy az adataiddal.

2023. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#7


Ismételten leírtál egy köztudott sallangot. Köszi.


Az ingyennel a pénzre gondoltam. Egyébként meg ugyanúgy van reklám és ugyanúgy adatot gyűjt a citromail is.


Reklámok kilőhetőek adblockkal. Aki meg nem akar magáról adatgyűjtést, az ne kösse be az internetet hiszen bármilyen social media-t , stb oldalt használ ott minden adatot gyűjtenek róla.


Amit egyébként teljesmértékben letojok. Gyűjtsék.

2023. febr. 16. 15:47
 9/25 anonim ***** válasza:

#5:

"Majd írok egy köremailt, hogy oda többet ne írjanak, megadom az újat és szevasz."


Te csak azt gondolod, hogy ez ilyen egyszerű, de nem! :)

Nekem is van citromail-em, erre a címemre lett regisztrálva egy csomó kártyám (pl. DM, Rossmann, Spar Supershop, Shell, stb stb).

Van olyan kártyám pl a Spar ahol csak beírtam az email címemet, lakcímemet egy igénylő lapra már ezer éve és küldtek egy kártyát. Azóta email-en küldik hogy mennyi az egyenlegem a kártyán.

De így nem tudok emailcímet változtatni mert anno egy papíron adtam meg. Max le tudok iratkozni a hírlevélről.

Vagy Takko-nál kapok kedvezményes kuponokat citromail-re, de ott sem vagyok regisztrálva, csak egyszer megadtam az emailem és azóta oda jönnek a kuponok. Itt is csak leiratkozni tudok a hírlevélről, de akkor bukom a kuponokat (így is, úgy is mivel megszüntetem a citromailt).

Nekem is újra kellett minden szolgáltatónál, hivatalos szervnél (pl: ügyfélkapu, telefonszolgáltató, azok a helyek ahonnan rendelgetni szoktam és regisztrálva vagyok stb, stb) egyesével belemenni az adatlapomba és mindenhol átírni az új email címemet ahol még a citromail volt megadva. Volt vagy 20 ilyen hely ahol ezer éve azt adtam meg és eddig frankón működött minden.

Igen sok időt vett igénybe ezt végigcsinálni, főleg hogy tudni kell mindehova a régi jelszavaidat, és az email cím cserénél megerősítő kódokat küldtek, vissza kellett igazolni blablabla.... jól eltöltöttem vele elég sok időt.

Úgyhogy nem lehet "köremailt írni", max Béla és Pista nevű haveroknak, de szolgáltatóknak, hivatalos szerveknek nem.

2023. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#9


Na igen, nekem is ezzel van bajom, főleg ha később derül ki, hogy valamit kifejeltettél és már nincs hozzáférésed a fiókhoz vagy nem kapsz meg valami fontosabb értesítőt.


Az ilyen kuponos dolgokat egyébként szerintem könnyen orvosolhatod, simán írsz nekik egy emailt a mostaniról, hogy mire akarod megváltoztatni és kész.

2023. febr. 16. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!