Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire lehet sikeres egy...

Mennyire lehet sikeres egy ilyen Harry Potter fanfiction?

Figyelt kérdés

Kicsit próbálok egyedibbet alkotni, mégis a HP univerzumban maradni és persze ettől függetlenül szerepet kapnak benne ismert szereplők is majd.

Írtam egy bevezetőt, hogy megismertessek sok dolgot, aminek tudatában jobban beleélheti magát az olvasó, hogy mégis milyen helyszínen játszódik. Úgy éreztem, hogy a törtébetbe nem tudnám beleilleszteni ennyire részletesen. Sajna kaptam rá negatív kritikákat, hogy teljesen felesleges volt, de persze minden kritikát szívesen fogadok, legyen az pozitív, akár negatív.

A történetet illetően egyelőre csak a 2. fejezetnél tartok, de még nem fejeztem be. Szeretem előtte magamnak felvázolni az egész cselekményt, mielőtt leírnám. Sokszor van kedvem írni és annyira tetszik ez a világ, hogy már önmagam szórakoztatásaból is irom :D

Csak valamiért bennem van egy kis félelem, hogy esetleg valaki lefikázza (ami persze nem esik jól, másrészt viszont mégis jó, mert tudom, hogy kell változtatnom.)

Egy regényt fejeztem be eddig, ami nem fanfic, hanem teljesen saját sztori, arra is vegyesek voltak a reakciók, de szerencsére inkább pozitívak.

Most ezzel kapcsolatban kérném ki a véleményeteket, hogy mindent egybevéve ti folytatnátok az olvasását egy ilyen fanfictionnek?


[link]


Előre is köszönöm, ha elolvasod!



2023. máj. 1. 14:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
A történet írójaként az a dolgod, hogy a történeten KERESZTÜL ismertesd meg velünk az új helyszínt és az új szereplőket. A Bevezető létezése azt bizonyítja, hogy erre képtelen vagy, így pedig a további történetvezetési képességeidben is elveszíti a hitét az olvasó. Így nem olvasnám el.
2023. máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, a Harry Potter első kötete azzal kezdődött, hogy Rowling írt egy összefoglalót arról, hogy ki az a Harry, és mi az a varázsvilág, mire képes egy varázsló, és hogy milyen a Roxfort, aztán csak AZUTÁN kezdte el az első fejezetet azzal, hogy "A Privet Drive 4. szám alatt lakó Dursley úr és neje büszkén állíthatták, hogy köszönik szépen, ők tökéletesen normálisak"? Nem! Olvasás közben, a történeten keresztül ismertette ezt az információt, fokozatosan, ahogy egyre tovább jutottál a könyvben.
2023. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megértem a véleményt a bevezetőt illetően, de azt nem hogy miért írod csak így csuklóból, hogy bele sem olvasnál. Szerinted ez mit ronthat a történeten?

2023. máj. 1. 16:38
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagyok benne a Wattpadben vagy a fanfictionökben. Az alapkoncepció ok, túl sokszor játszik rá az eredeti történetre, túl sok a párbeszéd. A történet is kicsit vanilla, és egy fanfictiont szerintem felesleges Ádám és Bélától indítani. Csinálj egy in medias res kezdést az érdekes résztől kezdve, aztán ha tényleg fontosnka érzed, kakor ráér a sulit részletezni később is. Meg én nem értek egyet az 1-essel, szerintem bőven jó, ha adatlapszerűen le van írva, hogy milyen házak vannak abban a suliban, meg hasonló statok. Kifejteni úgysem lesz nagyon idő, hacsak már nem tartasz ott az írásban, hogy akár könyv formájában is ki lehetne adni.
2023. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
#4 Hogy tudtad érteni a Harry Pottert, ha ennyire fogni kell a kezed? Ott sem sorolták fel adatlapszerűen a házakat, se semmit.
2023. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszi ismét a reakciókat. Nos, az egészet - ahogyan te is fogalmaztál - azért kezdtem úgymond Ádámtól és Bélától, hogy kialakuljon egy bizonyos expozíció. Fontosnak tartottam, hogy az olvasó tisztában legyen vele, hogy a főszereplők hogyan ismerkedtek meg. Nem akartam úgy kezdeni, hogy "volt egyszer két barát..."

Sajnálom ha túl soknak véled a párbeszédeket, pedig ezzel is csak egy kis életet akartam belevinni a karakterekbe, viszont örülök, hogy nem tartod hülyeségnek a bevezetőt. A cselekmény előrehaladtával tényleg nem tudtam volna mindent részletezni, de ugyanakkor mégis szerettem volna, ha az olvasó jobban megismerje az iskolát, ahol a történet egy része játszódik.

2023. máj. 2. 00:00
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A bevezető túl sok, felesleges expozíció. Amatőr hatást kelt.
2023. máj. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

#5, valami nagyon félrement. 1. kiskamaszoknak írt könyv, érthetően lett megírva. 2. átfutottam a meglévő 2+1 részt Wattpadon, és az alapján sosem fogja elérni akkora terjedelmet, hogy ezeket ki tudja fejteni. 3. nem is érdemes kifejteni. Elég annyi, hogy mi mivel analóg, és valami kapcsolódási pont a kánonnal.


#6: írd meg a fő cselekményt, korrektül befejezve. Utána lehet szofisztikálni a dolgokat. Az első könyv első fejezetének első felének újrakomponálására talán már rajongók ezrei válllakoztak. Sok új izgalmat nem hoz, ha épp áthelyezed a sulit Skóciából Wakandába, és átnevezed a történet attribútumait.


Gondolj bele, most hozott az új játék egy kicsit lustán megírt, de alapvetően korrekt iparosmunkának számító történetet. Ott az első pár órányi főszálban már elvégzed a jediképzőt, szerzel szövetségeseket, ellenségeket, a póverleveled meg valahol Buddha és Krisna között.

A te történeted jelenleg ott áll, hogy Roxfort helyett Wakanda, és az elsőéves főhősök sikeresen köszöntötték egymást.


Innentől két eshetőséget látok: vagy sürgősen beraksz egy time-jumpot, és haladósabbra veszed a narrációt, vagy pedig a kövi részben egy soha nem látott shotaconorgiába megy át az egész sztori.

2023. máj. 2. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#7: Az expozíció sosem felesleges, valahogy fel kell építeni az egészet, hogy hogyan ismerkedtek meg a karakterek. Amatőr hatást kelt a bevezető? Nos, először is, ha igazad van, ha nincs, mindegy mert nem készülök L.L. Lawrence-nek, nem regényt adok ki, az oldal pedig amatőr íróknak lett kitalálva, tehát szerintem ez belefér. Másfelől viszont kaptam már rá pozitív kritikát is, hogy jól kiegészül így a történet.


#8: Ha megírom korrektül a teljes történetet, akkor a végén már szofisztikálhatok biztosan. A legvégén írjam le, hogy hogy zajlik a házakba való beosztás, meg hasonlók?

Ez Wakanda nem tudom, hogyan jött ide, bár lehet csak egy elszólás, ez nem is lényeges. A lényeg itt az, hogy beleviszek valami újat ebbe a világba és nem kezdem el az ezredik Roxfortos diákokról szóló fanfic-et, amik általában Harry Potter és barátai utódjairól szólnak. Erre kaptam már pozitív véleményt.

A time-jump erős túlzás azért, de innentől már szeretném felvenni az alap fonalat és azt írni, de nem fogok fejest ugrani bele. Viszont arra már nem lesz idő, hogy mindazon infókat részletezzem, amik a bevezetőben olvashatók.

2023. máj. 2. 23:15
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az expozíció sosem felesleges."


Ez nemes egyszerűséggel nem igaz. Az, ahogy te csinálod, pedig iskolapéldája ennek. Technikailag expozíció az is, ha párbeszédben említ valamit a világról egy szereplő. Az viszont unalmas, amit te csináltál, és ha normális történetet akarnál írni, minden szerkesztő gondolkodás nélkül áthúzná, hogy felejtsd el így.


Ami fontos információ, azt be lehet hozni a történeten keresztül, és úgy is kell, ha nem akarod halálra untatni az olvasóidat. Ha pedig valamit az istenért sem tudsz sehova beleszuszakolni, akkor kihagyható, mert ha hiányozna, lenne helye.

2023. máj. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!