Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire lehet sikeres egy...

Mennyire lehet sikeres egy ilyen Harry Potter fanfiction?

Figyelt kérdés

Kicsit próbálok egyedibbet alkotni, mégis a HP univerzumban maradni és persze ettől függetlenül szerepet kapnak benne ismert szereplők is majd.

Írtam egy bevezetőt, hogy megismertessek sok dolgot, aminek tudatában jobban beleélheti magát az olvasó, hogy mégis milyen helyszínen játszódik. Úgy éreztem, hogy a törtébetbe nem tudnám beleilleszteni ennyire részletesen. Sajna kaptam rá negatív kritikákat, hogy teljesen felesleges volt, de persze minden kritikát szívesen fogadok, legyen az pozitív, akár negatív.

A történetet illetően egyelőre csak a 2. fejezetnél tartok, de még nem fejeztem be. Szeretem előtte magamnak felvázolni az egész cselekményt, mielőtt leírnám. Sokszor van kedvem írni és annyira tetszik ez a világ, hogy már önmagam szórakoztatásaból is irom :D

Csak valamiért bennem van egy kis félelem, hogy esetleg valaki lefikázza (ami persze nem esik jól, másrészt viszont mégis jó, mert tudom, hogy kell változtatnom.)

Egy regényt fejeztem be eddig, ami nem fanfic, hanem teljesen saját sztori, arra is vegyesek voltak a reakciók, de szerencsére inkább pozitívak.

Most ezzel kapcsolatban kérném ki a véleményeteket, hogy mindent egybevéve ti folytatnátok az olvasását egy ilyen fanfictionnek?


[link]


Előre is köszönöm, ha elolvasod!



2023. máj. 1. 14:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Egyik szavaddal ütöd a másikat.

Először azt mondod, hogy felesleges (amit még mindig hülyeségnek tartok) aztán meg azt, hogy sűrítsem bele a történetbe... mert hát amit be kell szorítani a történetbe azt be is lehet ugyebár... Áruld már el akkor, hogy hogyan írjam le mindezt a történetbe, hogy ne legyen teljesen szájbarágós? Mert azért ezeket szerintem plusz extraként nem rossz dolog, ha leírom, hogy megismerje az olvasó az iskolát.

2023. máj. 3. 02:30
 12/23 anonim ***** válasza:
Ha szerinted egyik szavam üti a másikat, az elég szomorú képet fest a szövegértésedről.
2023. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Pont hogy nem. Olvasd vissza. Megindokoltam, hogy miért.
2023. máj. 3. 12:59
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a felesleges, hogy külön bevezetőben magyarázol ahelyett, hogy a szövegben elszórnád. Nem is kell teljesen mindent részletezned, csak azt, amit fontos.


Én saját világos fantasykat írok (jelenben és múltban játszódót is), mégis el tudom szórni az infókat a szövegben, és mindenki érti, mit mondok, hogyan működik a világom, és nem mondogatta senki, hogy kellene minden infóra külön fejezet.

2023. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#9 "A legvégén írjam le, hogy hogy zajlik a házakba való beosztás, meg hasonlók?"

Én úgy gondoltam, hogy iteratívan is megírhatod. Elkezded írni a fő történetszálat, aztán amikor valamit fontosnak tartasz, akkor utólag is beleszerkesztheted oda, ahova jónak látod. Vagy pedig úgy is lehet iteratívan írni, hogy többször is megírod az elejétől a végéig a sztorit, csak formátumot váltasz, bővíted a terjedelmet.


Ha túl komplex dologba kezdesz bele, vsz. sosem fogod befejezni. De ha be is fejezed, talán kevésbé lesz ütős, mintha eleve szűkebbre szabtad volna a scope-od.


A Wakanda alatt azt értem, hogy szerintem nem az lenne a cél, hogy az eredeti történet minden apróságára, karakterére találj valamilyen azzal analóg helyettesítést, hanem hogy legyen egy kis eksön, ami a világ korábban már megismert mechanizmusait és szabályait követi, meg egy minimális karakterdráma.

Érted, eddig leírtál egy suleszt, ami explicite a Roxfortot kopizza, radádul a tanulói is úgy sz..ják a roxfortosok f...át, mintha nem lenne holnap. Az alapfelállás is kísértetiesen ismerős. Ha annyi lesz a különbség, hogy átnevezel dolgokat, akkor én nem olvasnám ennél tovább. Ezzel a címmel én valami olyasmit olvasnék, ahol képzett varázslótanoncok sötét rejtélyeket oldanak meg mágiával, és esetleg a motivációjuk és a szereplők kapcsolata is gyökeresen másmilyenek. Ugye ha már csak egyetlen horcrux van, akkor talán más dolgok válnak érdekessé.

2023. máj. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Jó, hát rendben, azért köszi a kritikát. Írom tovább, aztán majd akinek tetszik az elolvassa, akinek nem tetszik az meg nem.
2023. máj. 4. 15:11
 17/23 anonim ***** válasza:

Csak tudnám, minek írtad ki ezt a kérdést, ha nem vagy hajlandó hallgatni ránk. 10-en mondjuk, hogy rosszul közelíted meg az egész történetírásos szituációt, de egy szavunkat se vagy hajlandó fontolóra venni.


Ja, várj, tudom, miért. Arra számítottál, hogy az egekig fogjuk dicsérni, hogy milyen jól írsz, most meg böki a csőröd, hogy csak építő kritikát kaptál helyette.

2023. máj. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Ez sem igaz ebben a formában. Képzeld csak, igenis fontolóra vettem azt amit írtatok, csak továbbra sem tudom hogyan építhetném bele ezeket az infókat, miközben halad a sztori. Nincs igazán rá idő, mert addig leül a cselekmény. Lehet, hogy átvariálom az egészet, megpróbálok kihozni belőle, amit tudok úgyhogy hasznosak voltak a kritikák és egyáltalán nem arra számítottam, hogy majd magasztalni fogják képzeld. Csak a véleményekre voltam kíváncsi, mert vegyes reakciókat kaptam rá. Volt, aki szerint felesleges és nem egy olyan visszajelzés is, aki szerint jó, hogy külön megírtam.
2023. máj. 4. 20:45
 19/23 anonim ***** válasza:

Olvastál te már könyvet valaha? Ez Harry Potter fanfic, nem? Vagyis olvastad a Harry Pottert, igaz?


Na, a Harry Potterben is a sztoriba van beleépítve minden információ. Egy jó író - sőt, egy "eh, nem a legjobb, de egynek elmegy" író is - össze tudja hozni ezt.

2023. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Igen, valóban.
2023. máj. 5. 00:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!