Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ilyen idétlen a Google...

Miért ilyen idétlen a Google kereső? Részletek lent

Figyelt kérdés

Van egy olyan szokásom, hogy a számomra értékes mondatokat kimentem a jegyzeteimbe. Nemrég ismét ezt tettem, azonban a forrást (linket) nem szoktam kimenteni, így ez alkalommal se tettem. A weboldalt később mégis fel szerettem volna keresni, így tehát kimásoltam és beillesztettem a szöveget a google keresőjébe. Semmilyen értelmes találatot nem adott, pedig a szöveg több mondatból állt és azon semmiféle módosítást nem hajtottam végre. Elé írtam a weboldal címét is és ekkor volt 8 találat, egyik sem egyezett, és nem volt több találatra való keresés lehetősége. A weboldalt végül felkerestem és a kimásolt szöveg még mindig jelen volt. Miért csinálja tehát ezt a google kereső? A jelenség korántsem új dolog, korábban is számos alkalommal tapasztaltam ezt a ... minek is nevezzem? bug-ot? Ennél az esetnél az említett kimásolt szöveg csak 1-2 órája került fel az internetre. Azt gondolnám, hogy ebben a modern világban az 1-2 órának elegendőnek kellene lennie, hogy feldolgozza a google rendszere az információkat. A korábbi esetekre már nem emlékszem, hogy mennyi ideje tartózkodtak az interneten, de nem mindig 1-2 órája vagy 1-2 napja internetre felkerülő információkra kerestem rá.


Van értelmes kereső, ami a keresett szövegre ad ki értelmes találatokat? Régebben mintha nem ilyen lett volna a google kereső.



2023. szept. 6. 09:23
1 2
 1/14 CspCsj ***** válasza:
100%

A weboldal indexelésének gyakorisága rendszerint a látogatottságától függ.

[link]

2023. szept. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
CsöpCsaj?
2023. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%

A gurgli eleve egy xar. Betesz egy buborékba, és nem kapsz más találatot, nehogymár tudj a külvilágról.

Tizenéve németországban élek, az első 2 év után figyeltem meg, hogy már alig akarja megtalálni az általam ismert magyar oldalakat.


Most meg hiába keresek bármit, pl. receptet eredeti olasz oldalakról, esélytelen, csak a kretén német oldalakat nyomja, esetleg magyart, mert ezt tudja a profilból, hogy ze is szokott érdekeleni, de pl. ".it" oldalt sosem tol, hiába próbálok erre keresni.

2023. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#3 Amerikában élek és bármikor találok magyar találatokat, ha magyarul írom be. Egyébként mindig a beállított ország találatait fogja előbbre hozni.
2023. szept. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha pontos szókapcsolatra, szövegrészletre keresel, akkor rakd idézőjelbe.


#3: te meg írd a végére, hogy site:it

2023. szept. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

"Amerikában élek és bármikor találok magyar találatokat,"


Látom sikerült értelmezni. (nem)

Nem az a lényeg, hogy valami magyaro találatokat kapjak, hanem pl. hogy pl. akkoriban wolt egy egész ismert onlineshop zalában, kb. mindenre azt dobta ki, ha műszaki dolgokat kerestem.


Ugyanerre a témára németországból még célirányosan is nehéz volt megkeresni úgy, hogy tudtam mit keresek, tudtam hogy hol, csak épp a bolt nevére nem emlékeztem.


Nyilván, ha beírok egy egyértelműen ismert helyet, pl. duna pláza, akkor első találat magyar, de itt is a többi az oldalon mind külföldi.

2023. szept. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#6 "Látom sikerült értelmezni. (nem)"

Nagyon jól értelmeztem, te csak nem tudsz keresőt használni, utána pedig a keresőt hibáztatod.

2023. szept. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

7 igen segítõkész hozzászólás volt.

Remélhetõleg nem orvos vagy. Akkor így hangzana egy diagnózos: „uram, önnek fáj a hasa“.


:)

2023. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Illetve gondolom, a véleménybuborék fogalmát is tagadod.
2023. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1-es!


A többiekhez: Olyan szövegekkel is tapasztaltam a jelenséget, amik már régebb óta jelen voltak az interneten.

Egészen egyszerűen még nekem - aki Magyarországon élek - sem dob ki mindig RELEVÁNS találatokat. Már nem olyan relevánsokat, amit maga a google nevez annak, hanem olyanokat, amikre ÉÉÉÉN tartanék igényt. Play Áruházzal is ez a helyzet: teljesen más találatokat dob ki, ill. olyanokat is, amik csak félig felelnek meg a keresett szavak Összértelmének. A legvalószínűbb, hogy szándékosan rejti el azokat a találatokat, amikre igazán igényt tartanék, hogy tovább görgessek, hogy azáltal több reklámot lássak, többre kattintsak vagy többet vásároljak stb. Ebbe nem is akarok belemenni és nem akarom a vitátokat folytatni vagy újat nyitni, sőt arra kérlek, hogy ne igazán reagáljatok erre, csak úgy leírtam.

(Van, amikor tényleg nem megfelelően keresek, deeeee korántsem az esetek többségében.)

2023. szept. 12. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!