Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ilyen idétlen a Google...

Miért ilyen idétlen a Google kereső? Részletek lent

Figyelt kérdés

Van egy olyan szokásom, hogy a számomra értékes mondatokat kimentem a jegyzeteimbe. Nemrég ismét ezt tettem, azonban a forrást (linket) nem szoktam kimenteni, így ez alkalommal se tettem. A weboldalt később mégis fel szerettem volna keresni, így tehát kimásoltam és beillesztettem a szöveget a google keresőjébe. Semmilyen értelmes találatot nem adott, pedig a szöveg több mondatból állt és azon semmiféle módosítást nem hajtottam végre. Elé írtam a weboldal címét is és ekkor volt 8 találat, egyik sem egyezett, és nem volt több találatra való keresés lehetősége. A weboldalt végül felkerestem és a kimásolt szöveg még mindig jelen volt. Miért csinálja tehát ezt a google kereső? A jelenség korántsem új dolog, korábban is számos alkalommal tapasztaltam ezt a ... minek is nevezzem? bug-ot? Ennél az esetnél az említett kimásolt szöveg csak 1-2 órája került fel az internetre. Azt gondolnám, hogy ebben a modern világban az 1-2 órának elegendőnek kellene lennie, hogy feldolgozza a google rendszere az információkat. A korábbi esetekre már nem emlékszem, hogy mennyi ideje tartózkodtak az interneten, de nem mindig 1-2 órája vagy 1-2 napja internetre felkerülő információkra kerestem rá.


Van értelmes kereső, ami a keresett szövegre ad ki értelmes találatokat? Régebben mintha nem ilyen lett volna a google kereső.



2023. szept. 6. 09:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mondom, tedd idézőjelbe és akkor a pontos szókapcsolatra keres. Ez sokszor segít.
2023. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

11-es! Bocsánat és köszönöm, hogy még egyszer írtad! Mire végére értem a vitának (azaz a veszekedésnek) már ki is ment a fejemből, hogy ezt is olvastam.


Zárójelben tényleg kiadta a találatot, bár idáig még csak egyszer próbálkoztam, de kizárólag a keresett szöveget, weboldalt adta ki, semmi mást.


Hol tudok olvasni ehhez hasonló google "trükkökről"?

2023. szept. 16. 13:28
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
2023. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. szept. 17. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!