Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az Ncore legális?

Az Ncore legális?

Figyelt kérdés
dec. 26. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Technikailag az, ők nem tárolnak semmi illegálisat.
dec. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Az Ncore (torrent) önmagában nem illegális, a jogvédett tartalmak megosztása viszont az, de Magyarországon nem nagyon foglalkoznak vele amolyan "megtűrt" kategória. Németországban viszont komoly enyebenye jár érte.

Én még az Endless Skyline (ebből lett az nCore) idején regisztráltam vagy 18 éve! azóta se érdekelt ez senkit.

dec. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

2 "Az Ncore (torrent) önmagában nem illegális"

Összekeversz két dolgot.

A torrent, mint technológia tényleg nem illegális. Az csak egy eszköz, amit akár még legális dolgok beszerzésére is lehet használni. (Linux disztrók előszeretettel osztják meg a telepítőiket torrenten.) Az NCore viszont egy olyan weboldal, ami kimondottan jogvédett anyagok terjesztését elősegítendő működik. Nem tudom, hogy vannak-e ott egyáltalán nem jogvédett, szabadon terjeszthető anyagok? (Én magam nem vagyok fent, aki ismerőseim igen, ők meg egyszer sem dicsekedtek azzal, hogy a legújabb Ubuntut, vagy Blendert torrentezték volna le.) A hatályos magyar törvények szerint pedig szerzői jogvédelem alatt álló anyagot közzétenni, vagy ezt elősegíteni illegális. (Szóval attól, hogy ők ott nem tárolnak semmit, a jelen hatályos jogszabályok szerint az még bőven jogsértő.) A letöltés már egy más kérdés. Ha saját célra, saját eszközzel szerzel be audiovizuális anyagot, az a hatályos szabályozás szerint legális, feltéve, hogy az adathordozó olyan forrásból származik, ahol az árába már beépítették a szerzői jogdíjat. Viszont mással megosztani tilos, az már illegális. Szigorú értelemben az is, ha pl. a barátnőddel kettesben nézitek meg a frissen letöltött filmet.

A torrenttel viszont az a probléma, hogy ott általában nincs tisztán letöltés, ha seedelsz, akkor már megosztasz, ezzel pedig jogsértést követsz el.

Szoftver esetén pedig nincsenek ilyen engedmények, ott ha a licenc tiltja a terjesztést, akkor azt magáncélra is illegális beszerezni.


Ettől persze még nem mindennel értek egyet, mondjuk a legnagyobb k*cs*gségnek tartom, hogy már nem beszerezhető szoftvereket is illegális legyen letölteni, vagy sehol nem fellelhető filmeket, zenéket is illegális legyen torrenttel letölteni (mert ugye általában feltöltést is generál, hiába lenne maga a letöltés legális).

dec. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrök is onnan töltenek 🤣 (hányszor volt hír hogy rendőrség IP-cím ott van peerek között)
dec. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Te vagy a jelentgetős köcsög aki a 1000 regény miatt felnyomott egy discord oldalt?
dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SIDLER22 ***** válasza:
80%
5-ös kíváncsivá tettél :D
dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Torrentezni lehet weboldal nélkül is.

[link] akár többféleképp is.

dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
5-ös nem
dec. 28. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!