Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit gondoltok a nem (teljesen)...

Mit gondoltok a nem (teljesen) legális letöltésről? nCore és társai, ebben nem vagyok otthon.

Figyelt kérdés
Én teljes mértékben elítélem, nem érdekel, hogy jogilag nem tudnak vele mit kezdeni, erkölcsileg elfogadhatatlannak tartom, mert nyilván amit ilyen módon letöltenek, az valakinek valamikor pénzbe került, így az előállítása is, legyen szó filmekről, szoftverekről, vagy e-könyvekről. Nem tudom, mik vannak még. Bevallom, azért néha én is rászorulok, amikor felveszek egy filmet/sorozatepizódot, és lemarad az eleje/vége (némelyik adó elég lazán kezeli az időpontokat), vagy elfelejtettem felvenni (csak sorozat esetén), akkor megkeresem online, és hálát adok annak, aki feltöltötte...

2022. szept. 21. 16:41
A kérdező szavazást indított:
Elítélem
Ha más forrásból nem lehet hozzá jutni, elfogadható
Nincs vele semmi probléma, nem ártok vele senkinek.
37 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
53%
Letölteni nálunk legális teljesen jogilag, feltölteni mondjuk már nem.
2022. szept. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
20%

"Letölteni nálunk legális teljesen jogilag"


És tudod is linkelni a vonatkozó törvényt, határozatot is ami legalizálja szoftverek lopását, igaz?

2022. szept. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%

Ezzel csak az a baj, hogy hiába veszed meg mondjuk X filmet, ha az adathordozók sz*rok, és akár rövid idő alatt tönkremennek. Én még a VHS-t szerettem a legjobban, egy csavarhúzóval szét lehetett kapni és tekergetni, igazítani stb. De egy DVD vagy egy HD ha megmakacsolja magát, az kuka. A könyv más, azt egyszer megveszed, akkor az ükunokád is elolvashatja.

Szóval szerintem ez nem annyira fekete vagy fehér.

2022. szept. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%
Legitim példányról minden további nélkül készíthetsz biztonsági másolatot.
2022. szept. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
65%
4-re: most már igen, de a régi, másolásvédett sz*rokról nem.
2022. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
61%
2-es: Hiába kukacoskodsz, nálunk a letöltés nem ütközik törvénybe, nem fogom most miattad felkutatni a fél jogtárat, de ettől még így van, ha kételkedsz, számodra is elérhető az a pár ezer oldal.
2022. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
54%
Sejtettem. Kis olvasnivaló: [link]
2022. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
67%

7-es:

Fele ennyi energiával eljuthattál volna pl idáig. :D :D

A hatályos Btk. különös részi törvényi tényállásának [2] értelmében a magáncélú letöltések engedélyezettek, ha a letöltőnél nem merül fel haszonszerzési szándék. A feltöltők esetén azonban a szakértők már eltérő álláspontot képviselnek, hiszen a feltöltés a nyilvánossághoz közvetítésnek minősül, mely a szerző kizárólagos jogosultsága, és az ő engedélyéhez kötött.


[link]

2022. szept. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy legális, vagy nem, de amúgy érdekes, hogy a bliccelést büntetik, de ezt nem, pedig támogatnám. Nem is arról van szó, hogy megveszed, és magadnak csinálsz biztonsági másolatot (ez nyilván csak elméletben létezik...)
2022. szept. 21. 17:32
 10/41 anonim ***** válasza:
0%
@8: random linkeket féligazságokkal bárki tud hozni, pláne olyat, ahol a forrás kvázi a semmire mutat. Próbáld újra. Ezúttal a a btk-ból, ha lehet..
2022. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!