Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért és hová tűnt el a...

Miért és hová tűnt el a Google keresőből a térkép funkció? Hogyan lehet előcsalogatni? PC, Chrome.

Figyelt kérdés

febr. 24. 10:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
24%
febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
29%
"#eltűnés" :-DDD
febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
84%

#1 és #2


A kérdésre is tudjátok a választ?


A kérdező alighanem arra gondolt - ami engem is érdekelne - hogy ha beírod a keresősávba egy település nevét (vagy bármit), a találati listában nem szerepel a "térkép" ikon, mint ahogy korábban lehetett kattintani a "képek", "videók", stb mellett a "térkép"-re és a találatot meg lehetett nézni a térképen.


Valóban elég bosszantó azoknak, akik például böngészőből keresnek egy címet, helyszínt, akármit, mert meg kell nyitni az appot és ott külön rákeresni.


Tehát tudja valaki ennek a változtatásnak az okát?

febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
19%

Pedig ott a válasz a szemetek előtt, csak rá kell kattintani.

Például ha az 1-es válaszoló által beírt linket áthúzod a könyvjelzősávba akkor mostantól máris csak egy kattintás lesz a térkép. De ha a jobb felső sarokban arra kis rácsszerű ikonra kattintasz, az is felkínálja a térképet.

febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
13%
#3 Ha tudod hogy Térképen fogsz keresni, akkor miért a Google-t használod? Ez kb az a szint mintha Youtube videót keresnél, de ahelyett hogy Youtube-on keresnél inkább elmész Google-re ahol a Youtube fület keresed. Minek? Ha Térképen akarsz keresni, nyisd meg a Térképet...
febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
88%

#5 Megmondom, bár te az eredeti kérdésre nem válaszoltál, de nyilván jól érzed magad, ha másokat ekézhetsz.


Nos: Mivel eddig úgy működött - és nyilván nem csak számomra kényelmes volt - hogy például egy kifejezésre rákeresve egy egérkattintással meg tudtam nézni wikipédia- vagy bármilyen egyéb írott cikkét, miközben új lapon ugyanígy meg tudtam nyitni a képtalálatokat, a videókat vagy akár a térképet, miközben a keresés eredményeinek az oldaláról nem kellett elnavigálnom. Szerintem ez tök jó volt így és nem feltétlenül a térképeken akarok keresni akkor, ha valamiről információt keresek viszont több vonatkozása is érdekel a dolognak.


Viszont ennek semmi köze ahhoz, hogy a videót a youtube-on keresem-e vagy sem, mert nem feltétlenül csak egy adott információra vagyok kíváncsi egy adott keresőkifejezéssel kapcsolatban és fenntartom hogy teljesen jó volt eddig az, hogy a keresőből gyakorlatilag minden engem érdeklő vonatkozást meg tudtam nyitni egy helyről, miközben nem kell oda-vissza navigálnom az oldalak között. Ha pusztán egy videót keresek, akkor nyilván a youtube-ot használom, bár akár a böngészőből is meg tudom találni a videót is, valamint eközben több más infót is a videóról, ami viszont pusztán a youtube-on nem elérhető.


Ilyen értelemben a keresőtaláltok fölötti sávból valóban "eltűnt" a térképre kattintási lehetőség és az eredeti kérdés továbbra is arról szól, hogy tudja-e valaki miért történt ez, nem pedig az, hogy mi a véleménye azokról az emberekről, akit ez érdekel.

febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
72%

#4


Ezek a lehetőségek eddig is adottak voltak.


Emellett a keresősáv fölött a képek, videók, hírek, stb mellett ott volt a térkép gomb is, amire ha rákattintottunk, akár másik ablakban megnyitotta a keresőkifejezéshez köthető térképtalálatokat.


Tehát a válasz jó, csak nem a feltett kérdésre adtad. ;)


Azért köszi. ;)

febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
És ez a térképre vonatkozó negatív változás csak a jéghegy csúcsa. Sajnos különböző adatvédelmi és személyiségi jogi hablatyra hivatkozással rengeteg találat eltűnt a keresőből, amit nemrég még lazán felhozott. Mára odáig jutottunk, hogy például műszaki/ technikai jellegű kereséseknél magyarra fordított orosz és lengyel találatokat jelenít csak meg. Más is tapasztalta ezt? Lassan használhatatlan lesz így a net: tele idegesítő reklámokkal, adatvédelmi engedélyezésekkel és egyéb kutyafülével.
febr. 26. 21:04
 9/35 anonim válasza:
90%

Akkor másnak sem működik úgy ahogy eddig, annyira felidegesített,hogy már google ügyfélszolgálatnak írtam,hogy mi a helyzet ezzel mert hetente szerintem 2 órát szívok miatta,hogy nincs ez a lehetőség.


5-ös válaszadó pedig simán korlátolt.

márc. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
44%
Most két kattintás a térkép előcsalogatása, először Képek aztán Térkép.
márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!