Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetes csalás?

Internetes csalás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kaptam egy e-mailt, hogy felvették a rendelésem, ami két db gumikötél, és külföldről érkezik, és két óra múlva ki is szállítják. Azonnal visszaírtam, hogy nem rendeltem semmit. Semmi válasz. Felhívtam őket, kicsöngött, de nem vették fel. Magyar telefonszám volt. Azonnal rendőrségi feljelentést tettem, de nagyon félek, hogy honnan tudják pl. a lakcímemet? És mi van, ha a bankszámlaszámomat is megtudják valahonnan? Valaki járt már így?
márc. 8. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

„...ha a bankszámlaszámomat is megtudják valahonnan?”


Mert akkor mi van, mihez kezdenének vele a csalók?

márc. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem rendeltél akkor minek válaszolsz az ilyen emailekre?
márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
xDDD Van baj egyeseknél
márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Legalább hihető dolgot kamuznál.
márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Gyorsan még rendelj 1kg aranytömböt is és előre utalással fizesd. Ne kelljen kétszer jönniük. Kérdezd meg hova utalhatod, arra biztos válaszolnak. Ha nem, így jártak. 😁
márc. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"És mi van, ha a bankszámlaszámomat is megtudják valahonnan?" - semmi nincs.

Ha valakinek megadod csak a számlaszámodat, akkor arra csak utalni tudnak. Nekem is adtak már nagyon sok számlaszámot vásárláskor amire utaltam a pénzt a termékre.


Ha nem rendeltél semmit akkor nem kellett volna az emailre válaszolni mert így megtudták, hogy van ilyen email cím. Hogy még telefonáltál is, most már azt is tudják.

márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6 +1


Amúgy, ha jön is csomag nem kötelező átvenni. Még indokolni sem kell az okát.

Viszont már tudják hogy az emailcímed, és a telefonszámod is élő...

Jöhet rá a sok internetszemét, meg telefonos zaklatás.

A feljelentéssel meg semmire nem mész... Kár nem ért, bűncselekmény sem történt. Jön majd egy határozat hogy megszüntették az eljárást.

márc. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"És mi van, ha a bankszámlaszámomat is megtudják valahonnan?"


Akkor lehet, hogy utalnak neked pár milliót, mert mást nem nagyon tudnak tenni vele.

márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!