Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » SMC routeremet hogyan tudnám...

SMC routeremet hogyan tudnám levédeni, hogy ne csatlakozzanak rá a netemre?

Figyelt kérdés

Olyan problámám van, hogy nagyon sokan rá vannak csatlakozva a netemre, annyira, hogy a végén engem dob le a net. Szeretném levédeni jelszoval, de nem tudom hogyan kell.:( Már probáltuk beállitani a mac filternél, tüzfal is van rajta de mégis...mindent ugy csináltunk ahogyan a használati utmutaton van...explorer...stb bemegyek a router lapjába, és ott állitotuk be, de semmi eredmény.sajnos nem értünk hozzá:(( )

Amikor megnézem a vezeték nélküli hálozati kapcsolatoknál, sosincsen rajta nekem lakat, pedig nagyon szeretném ha lenne! Hogyan tudnám ezt megoldani, hogy ne "lopják" tölem a netet, amiért én fizetek? Egyáltalán megtudom azt nézni ki az aki veszi a jelet tölem!!??

Kérlek segitsetek nekem, mert van ugy, hogy egy napig nem tudok feljönni a netre, a hétvége pedig katasztrofa!!!

SEGITSETEK lécci!!!

Köszönöm elöre is!!!

Niki


2009. márc. 26. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A vezeték nélküli kapcsolat beállításainál kell lennie olyannak, hogy biztonsági beállítások. Itt ki tudod választani, hogy milyen módon véded a hálózatot. WEP, WPA, WPA2, ... Megadhatod a titkosítás erősségét, majd be kell írnod egy jelszót (passphrase), amihez aztán generálsz kulcsokat. Válassz egyet, és amikor csatlakozol, ezt a kulcsot kell használni. Illetve kellene lenni egy olyan résznek, hogy hozzáférési lista a vezeték nélküli hálózathoz. Itt megadod, hogy milyen eszközökkel lehet csatlakozni. Ezeket a mac címük alapján szűri.
2009. márc. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha leírod a pontos típust (a router alján lesz egy matricán), akkor utána tudunk nézni a pontos beállításoknak.
2009. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! megnézem mi van az alján!
2009. márc. 26. 15:42
 4/12 A kérdező kommentje:
smc network model: smcwbr15-g2 ennyit látok az alján, meg egy csomo számot.
2009. márc. 26. 15:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak SMCWBR14-G2 típust találtam, de szerintem a tied is ez :)


Szóval a kérdéses beállítás a router beállítási oldalán (ezt elvileg már megtaláltad korábban is), a bal oldalon a "Security" -> "Wireless" -> "Wireless encryption" útvonalon van, a jobb oldalon az "allowed client type"-ot állítsd "WPA/WPA2 only"-ra!


Ez után a bal oldalon a "Security" -> "Wireless" -> "WPA/WPA2" útvonalon találod a jobb oldalon a további beállításokat:


-Cipher Suite:TKIP+AES


-Authentication: Pre-shared key


-Pre-shared key type: passphrase


-Pre-shared Key: ide írj be egy kitalált jelszót, ezt írd is le valahova, még szükésg lesz rá!


És nyomd meg a SAVE SETTINGS gombot! Ez után elvileg le fog dobni a router a hálózatról, ha nem, akkor indítsd újra a routert (kihúzod a konnektorból egy kicsit...). Akkor jó a helyzet, ha a géped nem találja meg a netet, hanem jó esetben feldob valami hibaüzenetet.


Ezután a számítógépen kell beállítani a vezeték nélküli hálókártya saját programjában, vagy ha ilyen nincs, akkor magában a Windowsban a vezeték nélküli hálozatoknál a titkosítást WPA/WPA2-re, és ugyanazt a jelszót megadni, amit a routernél. Pontosan nem tudom megmondani, hogy hogyan kell, általában amikor kiírja az elérhető hálozatokat, kiválasztod a sajátodat (lakat lesz mellette :), és ilyenkor fogja kérni az jelszót.

2009. márc. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kedvességed, hogy utána jártál nekem!

nagyon rendes volt töled!

Megnéztem megcsináltam és képzeld el SIKERÜLT!!! Már nagyon régota probálkoztam és eddig nem ment!

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm!

Igy sokkal jobb, gyorsabb a netem is és mostmár nem dobnak ki a netröl!! VÉGRE!!!

Ráadásul meg tudtam azt is nézni, hányan vannak rácsatlakozva a netemre! jo sokan! 11.-en voltak fennt a hálon, hát nem csoda hogy én sosem tudtam netezni a saját hálomon! Szörnyü!! Szoval ezer köszönet!! további szép estét kivánok!!

Mindenkinek köszönök mindent!!!!

2009. márc. 27. 00:56
 7/12 anonim válasza:

Syasztok!


Nekem is ugyan ez a problémám.

Követettem a leírtakat,az egyik laptopon jól működött a lejelszavazás.(MSI-Windows XP)

De a másikon nem,nem akart csatlakozni fogalmam sincs hogy miért.(Thinkpad R Series-Windows Vista)

Ötlet?

2009. dec. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

szia!


Huuu. ezt sajna én sem tudom! Nekem sikerült hála annak a fiatalembernek aki segitett ebben nekem! :)))

Amugy én sem értek hozzá, de remélem valaki tud neked majd segiteni ebben!!


Kellemes ünnepeket!

2009. dec. 22. 22:22
 9/12 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem is ugyanez lenne a problémám, csak nekem SMCWUSBS-N2

routerem van.

Tudtok nekem segíteni?

2009. dec. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Bocs az usb kulcsot néztem meg amit hozzá adtak:D

A router fajtája:SMCWBR24S-N2

2009. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!