Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Maximális internet sebesség...

Maximális internet sebesség elérése? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A T-Home-nál az internet csomagoknál van garantált és maximális sebesség. Küldtem egy e-mailt, hogy az internetcsomagoknál a maximálisként megjelölt sebesség elérése a hálózat leterheltségétől függ, erre a válasz: "Tájékoztatjuk, hogy DSL szolgáltatásunk esetén a maximális sávszélesség nincs összefüggésben az éppen aktív felhasználók számától, hiszen ebben az esetben felhasználónként elkülönített csatornákon történik a sávszélesség kiosztása."

Na de akkor végülis mitől függ?


2011. aug. 8. 18:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az internet sebessége az internetet igénylő alkalmazások éppen futtatott számától függ! Egyszerre túl sok internetet igénylő alkalmazást futtatsz, lelassulhat az internet letöltési illetve feltöltési sebesség! A Windows automatikusan 20%-ot elvesz az interneted sebességéből, ez megkerülhető az alábbi módon:

FUTTATÁS > "gpedit.msc" > Felügyeleti sablonok > Hálózat > QoS Csomagütemező > A foglalható sávszélesség korlátozása > Engedélyezve (alapból nincs engedélyezve, de engedélyezd és lejjebb állítsd át 0 %-ra, ezzel visszanyerve interneted sebességét 20 %-al)

2011. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
futtatás hol van????
2011. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

START MENÜ > Futtatás (Win XP)

START MENÜ > Keresés mező (alul) (Win 7)

2011. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

1. A maximális sebesség annyit jelent, hogy ha az egyéb feltételek lehetővé tennék (akitől adatot töltesz, tudja annyival adni), akkor kerül a szolgáltató által maximálisra korlátozva. Ezt sokszor észrevettem, a letöltés elején "meglódul", maximális felett jön, 2-3 másodperc múlva beáll az általam fizetett maximumra.

2. Futtasd a SpeedTest.net programot, elég jól mutatja a lehetőséget. (Nekem legtöbbször maximummal jön-megy)

3. Az, hogy olyan szerverről töltesz, amely nem képes részedre a Te maximum sebességeddel terheltsége miatt adni (ez nem tévesztendő össze a szolgáltatód által nyújtott lehetőségekkel!), arról a szolgáltató nem tehet, nincs rá befolyással. Olykor nekem is jó ha 1/10-ed sebességgel jön a torrent...

4. Reklamálni szerződésed szerint csak akkor van jogalapod, ha a minimális sebességet sem szolgáltatja, ezt a szerződés aláírásakor elfogadtad.

5. Ha ez nem felel meg Neked, válts szolgáltatót.

2011. aug. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

?????????????????????????

azt kérdeztem h hol induljak el? hol van a futtatás?

2011. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"A Windows automatikusan 20%-ot elvesz az interneted sebességéből"


A Windows XP QoS támogatását érintő egyes valótlan állítások helyesbítése:

Különböző műszaki cikkekben és hírcsoportokban jelentek meg olyan állítások, melyek szerint a Windows XP az elérhető sávszélesség 20 százalékát mindig a QoS számára foglalja le. Ezen állítások nem állják meg a helyüket. A Windows XP rendszerek működését helyesen a „Windows XP operációs rendszert futtató végpont számítógépek QoS használatának magyarázata” szakasz ismerteti.


[link]

2011. aug. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit félreértettetek. Én arra gondoltam, hogy ugye van a garantált sebesség, ami ugye kihasználtság esetén mindenképp megvan, viszont van egy maximális érték is a leírásban, ami nem tudom mi. Szerintem csak úgy odaírták, mert úgyis csak a garantáltat biztosítják, nem?
2011. aug. 8. 19:34
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem! Nekem az esetek többségében a maximum 3/4-felett jön, kisebb részében maximummal, ritkán jön minimum alatt, de mint említettem erről nem a szolgáltató tehet. Tessék már felfogni!

Azaz nálam nem arra "utazik" a szolgáltató, hogy adjon egy minimumot, mert akkor már nem reklamálhatok. Igaz, az enyém 3Mb-es, 320körül szokott jönni..

2011. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

'viszont van egy maximális érték is a leírásban, ami nem tudom mi.'


Szerinted mégis mi? Amire előfizetsz b+ -.-

2011. aug. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, ne legyél már hülye! Na tehát, akkor leegyszerűsítve, ha csinálok egy speedtestet, ahol a teljes sávszélesség ki van használva, akkor milyen adatot fog mutatni? Mert a garantált és a maximális érték merőben eltér!
2011. aug. 8. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!