Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A tesóm most INTERNET ELLENES...

A tesóm most INTERNET ELLENES lett vagy csak simán meghülyült?

Figyelt kérdés

A családban a tesóm fizeti a netet és a kábeltévét is, de kb. egy hete bekattant és mindkettőt kikötette!

Történt az, hogy október elején a torrentes letölögetésektől vírusos lett a gépem és egy hónapig nem volt pénzem, hogy a szerelővel újrarakassam, mivel haverokra sosem bízok ilyesmit. Ezalatt az egy hónap alatt majdnem megörültem gép és net nélkül, szó szerint elvonási tüneteim lettek, nem tudtam magamat lekötni, majd őszintén bevallom, kínomban már ekezdtem könyvet olvasni (Evelin Mars: A kábulat ára majd a Keresztapát 1-2.-t is kiolvastam).

Erre a f*sszopó tesóm kikötette a netet, azt mondta, hogy amíg nem volt gép nyugodtabb voltam, olvastam, keresztrejvényt fejtettem és bár 2-es tanuló vagyok a gimiben, ezalatt minden jegyem 4-es, 5-ös lett a suliban. Azt mondta, ha netezni akarok a suliban és a könyvtárban van rá lehetőség, de otthon már sose lesz! (vagy legalábbis addig amíg el húz innen végre a francba!)

És ez még mind semmi!!! Ugyanis ő is keményen netfüggő, de most letörölte magát az iwiw-ről és face-ről, a laptopját csak akkor veszi elő ha nagyon szükséges, az okostelefonját kicserélte egy ósdi mobilra, amivel max. telefonálni és sms-ezni lehet, sőt (!!!) 300 ezer Ft-ért vett könyveket, kb. 100-at minden olyan témáról ami érdekli és szerinte engem is érdekelhet, több száz üres dvd-re és cd-re filmeket és zenéket íratott ki, persze semmi avi vagy mp3 és vett még nekem egy sz*r társasjátékot is! De rá fog b*szni, mert hamarosan az összes könyvet eladom!!!

Mondanom sem kell, hogy anyámék is támogatják, azt mondták, hogy szerintük egy nap 4-6 órát netezünk és ugyanenyit tv-zünk és ezek a dolgok csak rabolják az időnket. Mondják ők akik életükben egyszer sem ültek le az INTERNET elé és fogalmuk sincs arról, hogy ma már az egész világ erről szól!!!

Segítsetek! Hogy tudnám meggyőzni, a bátyámat, hogy kötesse vissza netet. Megőrülök nélküle, nem bírom már tovább! Ez is az uncsimtól írtam, már szinte minden nap náluk alszom annyira hiányzik a net. Nem lehetek face-en, nem tudok a dolgoknak gyorsan utánna nézni, nem tudom letölteni amit akarok, nem tudok a hírekről tájékozódni azonnal... Ez a sötét őrskor!!! Lassan meg fogok őrülni! 16/f


2011. nov. 7. 02:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"és bár 2-es tanuló vagyok a gimiben, ezalatt minden jegyem 4-es, 5-ös lett a suliban."

már csak ezért megérte,hogy kiköttette a tesód a netet

2011. nov. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Egy igazi király arc a testvéred.

Később nagyon meg fogod még köszönni neki.

2011. nov. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Máig nincs magyarázat arra, hogy miként éltük át egyáltalán a múlt századot nagysebességű internet nélkül!


Képzeld a gengszterváltás előtt a TV műsor este 10 körül végetért, és hétfőnként nem is volt adás, mégis túléltük valahogy, sőt mintha nyugodtabb, kipihentebb let volna mindenki! Hétfőnként pedig összeült a család: kártyáztunk vagy társasoztunk, és meglepően jól szórakoztunk!

Valahogy a barátainkkal (mert akkor még azok voltak) is meg tudtunk mindent beszélni MSN nélkül.

Folytassam?

2011. nov. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez úgy tűnik, mint egy lázadozó kisgyerek harca a csúnya, gonosz nagy testvér ellen. :3

Erre csak azt tudom mondani, hogy majd ha te keresel pénzt magadnak, akkor megengedheted, hogy beköttesd magadnak a netet és nem fogsz mások igényeitől függeni.

Az elvonási tünet pedig nem normális.

Amit a tesód tett, abban nincs semmi égbekiáltó, ellenben a hisztid elég nevetséges.

Sajnos magam is tapasztaltam, hogy bármennyire is szeretem az internetet, amikor kényszerpihenőn voltam nélküle (értsd: nem volt), akkor SOKKAL kreatívabb voltam - bár nem mondom, az elején voltak nehéz perceim nekem is.


Az, hogy 300.000-ért könyvet vett... Nos gondolom a saját maga által megkeresett pénz, azt csinál vele, amit csak akar. Te milyen jogon hisztizel ezért mégis? Szállj már le a földre...

2011. nov. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Azzal együtt, hogy tesód megoldása alapvetően nem rossz, azért nem is tökéletes. Nem lemondani kellene a netet, hanem napi 1 órában korlátozni a netezésedet, a többiben meg mással foglalkozni. Mert az sem megoldás, ha elzárkóztok a világtól...
2011. nov. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
szerintem kamu, ha meg nem miden rokonnál vállalj munkát vagy ha kapsz kaja pénzt rakd el abból össze tudsz szedni 4-5 ezret a netre
2011. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő! Ti semmit nem értetek. Az otthoni netezés van megtiltva, bárhol máshol netezhetek! Hiába fizetem ki a havidíjat, itthon nincs megengedve és ezzel már a f*szom ki van!!!
2011. nov. 7. 13:26
 8/17 A kérdező kommentje:

A másik a dolog amit nem értek, minek vesz ilyen sok pénzért könyveket??? Ennyi pénzből bármilyen más értelmes dolgot meg lehetne venni, erre ő könyveket vesz. Az interneten minden rajta van és méghozzá teljesen ingyen. Filmek, zenék, írások ,minden! Nem értem mért kell tönkretenni az életemet, a korral haladni kell és nincs igazatok mert a mai világban otthoni internet nélkül egyszerűen SENKI NEM TUD LÉTEZNI!!! Olyan mintha börtönben élnél, elrekesztve a világtól és minden apró infoért keményen harcolni kell.

Nem tudom, hogy éltetek a gengszterváltás előtt, de tuti, hogy azaz élet egy nagy rakás sz*arral ért fel!!!!!!

2011. nov. 7. 13:40
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hisztizel itt b.zdmeg mint egy h.lye p.csa.


Én 22 éves egyetemista vagyok, volt iwiwem, facebookom, tudok egésznap a gép előtt is ülni ha akarok, de ez mind lóf@sz, ezerszer jobban teljesít az ember ha nem épp agyhalott zombi módjára fészbúúúkozik.


"ma már az egész világ erről szól"...ez gyökérség, tény hogy nem lehet net nélkül létezni, és 1000 olyan dolgom van amit csak azon keresztül intézhetek el, és kényelmesebb is (tanulmányok, banki dolgok, stb)....de az hogy te 16 évesen fél napokat töltesz a gép előtt, az egyfajta függőség, és baromira nem normális.....másrészt mi a f@szom fontos dolgod van neked neten?...híreket megnézheted bárhol, játékot beszerezhetsz bárkitől, filmet is, haverjaid sem küldk ki a mentőt hozzátok azért mert épp nem látnak fent facebookon.


Jajjj olvasnom kellett úristen...és?

Nem volt kötelező, elmehetsz haverokhoz, barkácsolhatsz, csinálhatsz ezer dolgot.


Másrészt, bátyád pénze, ha kiköttette kiköttette, hiába rinnyálsz, te csak ingyen éltél rajta.


Összességében menj és köszönd meg a bátyádnak és a szüleidnek, hogy ilyen kivételes emberek, és embert akarnak belőled faragni.

2011. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
"a mai világban otthoni internet nélkül egyszerűen SENKI NEM TUD LÉTEZNI!!! Olyan mintha börtönben élnél, elrekesztve a világtól és minden apró infoért keményen harcolni kell"...hát ezen röhögnöm kell.
2011. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!