Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet sávszélességet hogy...

Internet sávszélességet hogy tudom kiosztani több gép között? Esetleg Routert tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Az lenne a harci helyzet, hogy van egy routerem amire általában 4 gép van rákapcsolódva, ha az egyik gépen megy a torrent, akkor a többin még internetezni sem lehet...

Mit ajánlotok, esetleg milyen routert vegyek, ami nem annyira drága?



2012. febr. 24. 18:03
1 2
 1/15 anonim válasza:

Nekem egy TP-LINK TL-WR941ND ruterem van,tökéletes, minden kezdő könyedén elboldogul vele. Automatikusan beállit mindent, jelszóval is gyerekjáték ellátni a hálózatot.

Ajánlom a tp-linkeket.

2012. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem TL-WR1043ND routerem van, van rajta internetsebesség korlátozás, be lehet állítani Bandwidth Control menüpont alatt.
2012. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is a TP-Link-et ajánlom.
2012. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 P.O.C. ***** válasza:

+1 a TP-Link TL-WR1043ND -nek! Nekem is ilyen van, igaz én nem gyári firmware -el használom, hanem OpenWrt -vel. Ott csak beállítom, hogy a bittorrent protokoll kapja a legkisebb priorítást és kész. :)


A legolcsóbb TP-Link amin van Bandwidth Control a TL-WR740N. De nem feltétlenül ajánlott a legolcsóbb modellel kezdeni.


Amúgy milyen router -ed van jelenleg? Mert lehet az is tudja..

2012. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 geri0810 válasza:

Hello!


Jelenleg 80Mbit-es netem van, és ezt osztom egy TP-Link routerrel.

Az a problémám, hogy két laptop közt van megosztva ez a net wifin keresztül, és a router ezt a 80 Mbit-et elfelezte, és ha törik, ha szakad max a fele van meg gépenként.

A kérdésem az, hogy van e mód beállítani azt, hogy a max sebességet küldje, és ne csak a felét, használattól függően.

Mivel az egyik gép, ritkán van használva, akkor is csak böngészésre, a másik viszont töltöget elég gyakran, igényli a nagyobb sebességet!

Mivel nem találtam vezeték nélküli switc-et, nem tudom létezik e ilyen, így csak routert tudok használni, de nem tudom miért felezi automatikusan ha be van kapcsolva mind két gép, ha nincs...

Köszönöm a választ, segítséget!

2012. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 P.O.C. ***** válasza:

@ geri0810

Mi a router pontos típusa?

2012. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 geri0810 válasza:

TL-WR340GD a tipusa.

Azt tudom, hogy ez 54M-s router wifin keresztül, de most akarok másikat venni egy 300M-eset, ami már bírja, de ha az is csak felezni tudja a netet, akkor sokra nem megyek vele. Ezért kérdezem.

2012. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 P.O.C. ***** válasza:

Ez a TP-Link legalapabb legjobban visszabutított modellje. Nem szándékosan felezi el a sebességet (nem is lenne rajta ilyen beállítás), hanem egyszerűen azért mert ennyit bír.

Egy ekkor netcsomaghoz már minimum egy TL-WR841ND kell.

Az meg hiába van ráírva, hogy 100 Mbit -et tud vezetéken, egy router tényleges sebessége a műszaki felépítettségétől függ, tehát hiába integrálnak bele 100 Mbit -es Switch -et.


Amúgy valójában a G szabvány sem tud 54 Mbit -et, mivel nem full duplex a valóságban 20-25 Mbit lehet vele elérni Wi-Fi -n. Ha Wi-Fi -n is akarod a 80 Mbit -et, N-es router kell, és természetesen N -es adapter is. Bár ez az újabb laptopokba már alap. AZ N szabvánnyal akár 130 Mbit -et is elérhetsz a valóságban.

2012. febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 geri0810 válasza:

Ezt néztem ki helyettesítés gyanánt:

TD-W8960NB szerinted ez le tudja majd adni a 80Mbitet?


Vagy ajánlasz valamit, ami biztosan tudja?

Ha lehet maradnék a TP-Linknél, mert eddig bajom nem volt vele, és a beállítása is egyszerű a többi márkához képest. Szerintem :)

2012. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 geri0810 válasza:
Most néztem meg, hogy LAN-on keresztül is csak 56Mbit-et tud...
2012. febr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!