Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet sávszélességet hogy...

Internet sávszélességet hogy tudom kiosztani több gép között? Esetleg Routert tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Az lenne a harci helyzet, hogy van egy routerem amire általában 4 gép van rákapcsolódva, ha az egyik gépen megy a torrent, akkor a többin még internetezni sem lehet...

Mit ajánlotok, esetleg milyen routert vegyek, ami nem annyira drága?



2012. febr. 24. 18:03
1 2
 11/15 P.O.C. ***** válasza:

A TD-W8960NB egy ADSL modem-router. Hülyeség modemmel integrált router -t venni, ha jelenleg van külön modemed. Más modemeket egyébként sem használhatsz vele, mert nincs WAN portja.


Ha A TP-Link -nél akarsz maradni, a következők bírják el ezt a sebességet:

- TL-WR841ND

- TL-WR941ND

- TL-WR1043ND


A legutolsót különösen ajánlom!

2012. febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 geri0810 válasza:

Hm...át néztem ezeket a tipusokat, , és olvasgattam a véleményeket.

Szerintem a TP-LINK TL-WR1043ND mellett maradok.

Bár elég sokan rossz véleménnyel vannak róla.

Viszont ha ez nem tudja a 80-100Mbit-et WiFi-n keresztül, akkor a többi se.

Volt nem egy ember, aki azt írta, hogy nem bírtak belőle max 70Mbit-et kicsikarni 120-as nettel.

Nem tudom, de ha ez tényleg nem tudja, csak a 70-et, akkor a többi gyengébb modell még ennyit se bír, így marad ez!


Köszönöm szépen a segítséget! Örülök, hogy ilyen gyorsan, és ilyen precíz választ kaptam a problémámra :)

Köszönöm!

Gergő

2012. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 P.O.C. ***** válasza:

Értelem szerűen Gigabites hálókari is kell hozzá. Nem lepne meg, ha azok akik ilyeneket állítottak 100 megás hálókarival próbálkoztak volna. :)


150 Mbit -et tud gyári firmware -el, az újabb OpenWrt -klel meg akár 230 Mbit is elérhető a tesztek alapján. Nem állítom, hogy a TP-Link a legjobb. De ebben az árkategóriában jobbat nem találsz az biztos.

2012. febr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 geri0810 válasza:

Hm...az, hogy a Laptopom milyen hálókártyát takar...passz...ilyen szinten nem tudom.

Köszi a segítséget :)

2012. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek, akkor utánanézek egy TP-LINK-nek

P.O.C. : nekem most SMC routerem van, és nem tudja ez a tipus, meg amugy is érik egy új router, mert már 8 éve üzemel...

2012. febr. 26. 02:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!