Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Komolyan elszégyellem magam,...

Komolyan elszégyellem magam, amikor itt sokan írják, hogy milyen kevésből élnek meg. Pedig én is albérletben lakok, nincs autónk, főleg turiban vásárolok ruhát és naponta főzök, azt visszük enni, de még így is többet költök. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Már kerestem weboldalt is tippekkel, de nem találtam semmi hasznosat, mindegyik bedöglött vagy csak elcsépelt tanácsokkal szolgál.

2012. nov. 27. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Azért ne érzed rosszul magad, ne hagyd hatni az itteni közönség hülyeségeit, tényleg van aki rosszul él, meg mély szegény, de ezen az oldalon egyenesen divatos licitálni egymásra, hogy ki milyen szarul él.


Nem tűnt még fel? Kérdéstől függően mindig kiderül, hogy itt mindenki


-több diplomás (kihangsúlyozva, hogy nem "büfészak")

-három nyelvet beszél

-20 éves koráig nem járt sehova és nem fiúzott

-14 éves kora óta önálló és maga tartja el magát

-saját lakása van, de nem ám hiteles

-sőt egyáltalán sose vesz fel hitelt

-meg úgy általában véve egészen biztosan sokkal jobb mindenben mindenki másnál

2012. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Ja azt kihagytam, hogy és igen, 50 fillérből él meg havonta és még gyümölcsöt is tud venni, meg ablakpucolót
2012. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hmm mi krumplit krumplival eszünk, vagy fűszeres tésztát, vagy zöldséges rizst. Ezek a kaják maximum 4-500 Ft-ból kijönnek. Ha nagyon rossz a helyzet akkor ilyeneket eszünk.


Csóri menü:

Lepcsánka, paprikás krumpli, sültkrumpli, fűszeres tészta, rizs ami van otthon azzal, margarinos kenyér, zsíros kenyér, pirítós, borsóleves, vadszelet (copyright: B. L. ez megsózott kenyérszeletet jelent) ésatöbbi.


Volt egy időszak (kb. fél év amikor nagyon csórók voltunk) és akkor ettük ezeket. Kb fél évig nem ettünk a párommal húst...

2012. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, amit az első írt nagyon igaz. Én legjobban azokat utálom, akik "16 éves korom óta eltartom magamat, és szégyellnék a szüleim nyakán élni" szöveget nyomják.
2012. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak itt licitálnak egymásra az emberek, hanem a való életben is. Állandóan csak panaszkodnak, hogy így nincs pénz meg úgy nincs pénz. De a másik pillanatban meg azt hallom, hogy nézd ezt most vettem, ilyet fogok venni. Akkor miről beszélünk? Szerintem egyébként, hogy a kérdésedre is választ kapj, egy idő után meg fogod tanulni, hogy mi az amin spórolni tudsz. Egyik ismerősöm pl csak ecettel takarít. Egy másik ismerősöm felfogja fürdésnél, mosásnál a vizet, és azzal önti le a wc-t, így a wc már nem fogyaszt vizet. Van, aki csak leértékelt, akciós áruból vásárol és főz. Az is jó, ha több napra főzöl, mert ha minden nap csinálsz valamit, az sok áram vagy gáz.
2012. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért nem ártana tudni, hogy mire költesz, hol vásárolsz, miket főzöl, mik az állandó költségeid, mennyi a bevétel, mert így csak vaktában lövöldözhetek sajnos.


De azért leírok ezt-azt:

- bizonyos dolgok úgyis a kukában/wc-bel kötnek ki, ezekre nem is szánok többet, mint amennyit nagyon muszáj: wc-papír, zsebkendő, menstruáció-muníció, papírtörlő (tökéletesen megfelel mindenből a legolcsóbb)

- kaja: naponta főzni sokkal kevésbé gazdaságos, mint kettő-háromnaponta nagyobb adagot, esetleg fagyasztani, amit lehet. (Persze itt is vannnak egyéni tényezők, mint pl: sokan nem eszik meg a tegnapit.)

-Minden hétre elkészítem a menüt, aszerint vásárolok, így nem veszek olyat, amit aztán fel se használok (listával megyek vásárolni, előtte böngészem, hogy hol mi akciós - természetesen nagyobb boltokban, mert a COOP pl. anyagi csőd.)

-ruha: csak, ha nagyon muszáj, esetleg azt kérek ünnepekre.(amúgy turi és turi közt is hatalmas a különbség árban)

-pipere: szintén ilyesmit kérek ünnepekre, de ha kifogyok, akkor a rossmann sajátmárkás is tökéletesen megfelel, sőt, a még olcsóbb is.

-ha nagyobb kiadst tervezek, hagyok előtte pár napot magamnak, hogy eldöntsem, biztos szükség van-e rá.

-jó megoldás lehet a borítékolós módszer is, biztos hallottál róla.

-tisztítószerek helyett ecet. Remek a vízkőre, olcsó, kiadós.

-Gyümölcs-zöldség piacról

-Húst minél kevesebbet, mert durván drága lett.

-Nagyobb hipermarketekben vannak leértékelt részlegek, rendszeresen átböngészem, mert eddig semmi rossz tapasztalatom nem volt az onnan vásárolt dolgokkal, és 25-50%-kal kevesebből kijönnek. (persze az onnan vett hús elég kellemetlen élményeket tartogathat, szóval azt én onnan nem veszek, de újhagymától kezdve az almán át, mindenfélét vettem már onnan.


Most nagy hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem, találtál hasznosat.

2012. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előző nagyon jókat írt!

Én is a kaján és a rezsin igykszem spórolni!

Gyakran járok olyan kínai boltokba,áruházakba,ahol a tisztítószer,pipere-higiéniacuccok negyedannyiba kerülnek.Én ezeken spórolok.A mosógépet mindig félprogramon használom,csak ágyneműt és függönyt,fehérneműt,törölközőt mosok 60 fokon hosszabb programon.Ritkábban mosok,de akkor több mindent!


Lekapcsolom a fűtést,ha nem vagyok itthon,ezzel próbálok ügyekedni.A vizen pl már nem tudok spórolni,sajnos...fürdeni,hajatmosni mindig kell.


Nincs vezetékestelefon,nincs tévé előfizetés sem,csak internet.Se havidíjas mobiltelefon,csak feltöltős.


Általában 3féle boltba járok,nagy hipermarketekbe és mindig tudom mi hol olcsóbb,mlyek azok a termékek,amiket vásárolok azért,mert ott kapható jó áron.De legjobban a tisztítószereken,higiéniaszereken,wc,papíron és ilyesmiken spórolok.Nem veszek rosszabb minőségűt,csak épp kínai centerekben veszem meg inkább....de ezt már írtam feljebb.

Zöldséget,hagymát,krumplit zöldségesnél veszek,nem pedig a többkilós összeválogatott rohadtat a hipermarketekben....


zacskós rizs,olaj,tej,májkrém,konzerv,mirelit zöldség,ilyesmi mindig van itthon-ezekből is akcióst veszek...


magam vágom a hajam,tisztítom az arcom,szőrtelenítek,hajatfestek...amikor több a bevételem,előre veszek meg ajándéktárgyakat is a szülinapokra,névnapokra,karácsonyra és kihajtom a belem.

2012. nov. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

6. vagyok.

Eszembejutott mégvalami:

Ugyan én kollégiumban élek még, szóval a rezsire nincs gondom, de a zuhanyzáson is meg lehet fogni a pénzt. Hajat mosni zuhanyzás alkalmával szoktam, ilyenkor megvan a tusolás "nedvesítő" része. Samponozás-tusfürdőzés és a hajamat egyszerre öblítem le a testem többi részével, nem állok feleslegesen a zuhany alatt, csak annyi vizet használok, amennyi feltétlen kell. Hajmosás után este még úgyis eltelik néhány óra mire lefekszek, addig amennyire csak lehet, szárazra törlöm a hajam, és hajszárítót nem is használok (ehhez mondjuk kell immunrendszer)

-gondolom, hallottad már azt is, hogy érdemes lekapcsolni alvás-maló idejére minden elektromos kütyüt, hogy ne világítson.

-vannak olyan helyzetek, mikor nincs szükség nagy fényforrásokra, szóval mindig csak ott és addig érdemes felkapcsolni a villanyt ahol és amíg szükség van rá.

-takarítás megint: nincs szükséged hozzá másra, csak mosogatószivacsra(én a mosogatásban megfáradt öregeket használom ilyen célra), használt fogkefére, ecetre, újságpapírra(ami ugye termelődik, a postaládában nő), és esetleg ablaktisztító folyadékra, amiből egy átlagos ablakra bőven elég két fújás. Meg kell egy porrongy(szakadt póló). A felmosóvízben nagymamám olcsó, nagy kiszerelésű tusfürdőből önt keveset.

-kaja 2#: krumpli, rizs, tészta, liszt, búzadara, tojás, tej. Ezekből olcsó kajákat tudsz előállítani, bár tény, hogy a tej, meg a tojás nem épp olcsó kategóriás manapság, de itt egy kis mankó: [link] igaz, sok közülük csak nasi, de vannak főételek is.

Majd írok még, ha valami eszembe jut.

20L


u.i.: ha van a lakhelyeden Pingvin Patika, érdemes kártyát váltanod, mert a pontokon vehetsz fogkrémtől kezdve a samponon át az izzadásgátlóig mindent.

2012. nov. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

6os: Tiszitószert meg háztartási papírtermékeket a száz forintos boltban vásárolok, és általában a legolcsóbbat. Egyedül a mosogatószerben és általános tisztítóban nem ismerem a kompromisszumot, csak a Frosch márka az, amitől nem lesz allergiás reakcióm, és még mindig olcsóbb mint az allergiagyógyszer:) Másból mindenből a legolcsóbbat veszem. Ecetet is próbáltam, de nekem nem jött be, nem éreztem tőle ugyanannyira tisztának.

- kaja: a férjem nem bírná megenni napokig ugyanazt, de azért itt is szoktam trükközni, pl. kifőzök egy nagy adag natúr rizst és elfelezem. Az egyik fele az aznapi ételhez lesz köret, a másik felét meg kicsit tovább főzöm tejben és másnap ebédre tökéletes tejberizs. Vagy pl. amiből lehet fagyasztani abból nagy adagot főzök (pl. bolognai szósz tésztára) és a felét lefagyasztom, így legközelebb csak egy tésztát kell kifőzni hozzá, 10 perc alatt megvan egy ebéd. Egy heti menüt szoktam megtervezni ilyen módon és én is listával vásárolok.Egyedül hétfőn mindig ugyanazt visszük, ami vasárnap volt, mert azért a vasárnapi menü mindig a legfinomabb,a férjem arra nem szól semmit ha kétszer van (pörkölt, rántott husi stb...) Meg arra szoktam még figyelni, hogy mivel nagy a húsigénye, olyankor ha húsmentes ebéd van, ez hétközben elég gyakran előfordul (pl. spenót tükörtojással) akkor mindig szalámis vagy májkrémes szendvicset kapjon reggelire.

-Ételt részben piacon szoktunk vásárolni, megvannak a bejáratott árusok, lehet hogy lehetne találni olcsóbb árust is, de itt mindig tudjuk,h minőségi a termék, nem kell majd a felét kidobni. Ezenkivül Aldiba szeretünk még járni, meg az van elérhető távon belül. Kenyeret és tejet szoktunk 2-3 naponta venni, azt a helyi CBA-ban. Meg néha kapunk a szülőktől saját kerti termékeket, de ez ugye csak nyáron van.

-ruha: kilós turiban vásárolok, darabja még soha nem került többet mint 1000 Forint. Cipőre költök kicsit többet, de akkor minőségi bőrt veszünk, ami több évig jó. Ezenkivül nadrágot veszek rendes boltban, mert valahogy turiban sosem találok jót, ritka hogy ott tudok venni. A turiban szoktam még lakástextilt is venni, ha látok valami jót, pl most vadiúj ágytakarót vettem 1500-ért.

-pipere:több mint eleget kapok ünnepre, sógornőm édesapja nagykerben dolgozik, így olcsóbban be tudják szerezni és akkor mindig azt vesznek, mert ugyanazért a pénzért minőségibb termékekkel tudnak meglepni, amire amúgy nem telne. Nekem pedig a bőröm miatt ez különösen nagy segítség.

-nagyobb kiadás: férjem szeret neten árak után kutakodni, megbeszéljük h kb mi lenne jó és ő megkeresi abban a kategóriában a legjobb ajánlatot

-borítékolós módszer: tényleg jó, próbáltuk már. Most azt csináljuk, hogy lakástakarékot fizetünk, illetve 2 hónapja elkezdtünk háztartáskönyvet vezetni. Egyenlőre még nincs annyi tapasztalat, hogy hatékony-e.

Ja és amúgy én tudok félre is rakni, de szeretnék többet, mert lakásra gyűjtünk, arra meg ugye óriási összegek kellenek. Szóval ezért lenne jó, ha olyan ügyes lennék, mint néhány válaszoló, mert akkor még többet tudnék félrerakni és hamarabb lenne saját lakás. Hitel nálunk nem opció, rokoni és baráti körben szinte mindenki rosszul járt vele, mi túl félénkek vagyunk kockáztatni.

2012. nov. 27. 11:07
 10/14 A kérdező kommentje:
6os: köszi a plusz tippeket még! megy mindenkinek a zöld kéz.a pingvin patikáról még nem hallottam, de utánanézek,a kedvenc állatom a pingvin, úgyhogy már csak azért is:)
2012. nov. 27. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!