Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tp-link TL-WR740N router...

Tp-link TL-WR740N router probléma lenne?

Figyelt kérdés
Üdv! Olyan jellegű problémám lenne, hogy van itthon egy 10/0,5 Mbit/s T-Home ADSL internetem, hozzá a régi szürke D-Link DSL-360R típusú modem. Amíg a laptopot közvetlen a modemre kapcsoltam, sosem szakadozott az internet. Egy hónapja vettem egy Tp-link TL-WR740N típusú routert. Így is működik az internet, de gyakran szakad a kapcsolat, 10-30 percenként és ilyenkor több percig nincs internet, a router "connecting"-el. Visszavittem a routert a boltba, garanciálisan kicserélték, de az újjal is ugyanez a helyzet. Keresgettem megoldást erre, láttam, hogy eddig több embernek volt már ezzel a párosítással problémája, de konkrét megoldást még nem találtam. Esetleg a modemet kellene kicserélnem? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2013. jan. 23. 10:31
 1/9 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémáim vannak TL-WR842ND típusú routeremmel. Nekem dinamikus ip címem van én arra gyanakodok, de idáig ugyanaz a panaszom mint neked, ha sikerül rá megoldást találni én is megköszönném a visszajelzéseket.
2013. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 claidheamohmor ***** válasza:
firmwarefrissítést próbáltatok már?
2013. jan. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az előző router-nél próbáltam: a gyártóét raktam fel, de nem változott a helyzet. Mikor garanciálisan kicserélték a régit, az újnál nem próbáltam, gondolva h. új.
2013. jan. 25. 15:52
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

Kérjétek a fekete T1 -es D-Linket a szolgáltatótoktól, azzal nem lesz ilyen gond.


üdv.

2013. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Annyi kérdésem lenne még, hogy csak simán kérdhetem a szolgáltatótól új modemet? Hivatkozhatok a problémámra náluk?
2013. jan. 27. 21:35
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
Hazudj nekik valamit, pl. hogy ezzel a modemmel gyakran fagy az Internet, de ha haverodét áthozod azzal meg semmi baj, stb. A routert ne mond nekik mert nem fogja őket meghatni. Egyébként vehetsz is tőlük egyet olyan 6 eft körüli áron.
2013. jan. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elkértem egyik ismerősömtől a fekete D-Link-es modemet egy 24 órás tesztre. Az előző kedves válaszoló szavai szerint nem meglepően: egyszer sem szakadt meg a kapcsolat, tökéletesen működik a router és a modem. Ahogyan írta a kedves válaszoló, a régi modem okozta a problémát. A szolgáltató tényleg nem cseréli, ezt meg kell vennem tőle. Felmerült azonban bennem a kérdés, hogy mi lenne, ha inkább egy Tp-LINK-es modemet vásárolnék, mivel a router is Tp-Link? Megfelelő lenne pl. egy ilyen modem: [link] ?? Illetve ezzel működne az internet? Pl. a szolgáltató nem-e "látja", hogy nem az ő D-Link-es modemét használom, vagy ilyesmi? Sajnos ebben a témában nem igazán vagyok otthon, így nagyon szépen megköszönném a további segítséget is!
2013. febr. 5. 00:20
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

A szolgáltató nem foglakozik vele, hogy te mivel csatlakozol. Viszont ha a nem a szolgáltatótól veszel modemet, akkor csak egy un. "nyers" modemet kapsz, minden paramétert neked kell beállítanod, pl. VPI, VCI

Illetve e termék leírásából még csak az sem derül ki, hogy Annex A vagy Annex B szabványt használ, vagy esetleg mindkettőt támogatja. A szolgáltató modemijeibe meg minden gyárilag be van állítva. Erre még rájön, hogy nem is spórolnál vele. Ez a TP-Link olyan 5 eft körül szerezhető be, a T-Home DSL indulólócsomagja meg 6 EFt.

2013. febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megvettem a T-home-s fekete D-Link modemet. Most már minden rendben működik, stabil a netkapcsolat. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Üdv!

2013. febr. 11. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!