Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerződést fel tudok-e mondani...

Szerződést fel tudok-e mondani, arra hivatkozva, hogy sokkal lassabb és naponta többször megszakad az internetkapcsolat?

Figyelt kérdés

A Magyar Telecomnál jövő év szeptemberében jár le a 2 év hűségidő, de mindenképpen megoldást kell találnom a helyzet tarthatatlansága miatt. Szerződéskötéskor 10 MB/s ígértek, és amikor visszahívtuk őket, mert alig érte el az 5MB-ot, azzal magyarázták, hogy sajnos a rendszerük miatt max. 7MB-ot tudnak biztosítani, de azonnal intézkednek. Nem tették, maradt az 5MB, mi meg úgy gondoltuk, mert anno ők voltak az egyeduralkodók a piacon mifelénk (Rábaköz), még mindig jobb, mint a semmi. Mostanában naponta többször megszakad a kapcsolat pár másodpercre vagy 1-2 percre, van, amikor fél órára. S ha van is, nem hogy az 5MB-ot nem éri el, a 3-at sem. Imént néztem meg, 2,82 volt. (Speedtest.com) Mindezért havi 6000Ft-ot fizetünk.

Akárhányszor telefonálunk, megígérik kedvesen, elnézést emlegetve, hogy helyrehozzák a hibát, de csak átmenetileg javul a helyzet. Elegünk van az egészből, a folytonos telefonálgatásokból, ígérgetésekből, szerződést akarunk bontani. Kérdés az, mennyire lehet széllel szemben pisilni?


2013. júl. 25. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Szándékosan annyira alacsonyra teszik a minimálisan garantált sebességet, hogy ne tudj mit tenni.
2013. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem Nem!

Sajnállak velem is ez van.

egy tanács ne köss hirtelen szerződéseket!

Ezek a szolgáltatók belecsalnak a csapdába ahonnan nehezen tudsz kimászni.

Egyébként kérdezd meg az ügyfélszolgálatuknál.

2013. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sajnos nem lettem boldogabb, mert valóban 1MB a garantált letöltési sebesség. Antireklám hadjáratot fogok indítani ellenük mindenhol, ahol csak lehetséges. Hátha mások nem esnek ebbe a hibába, hogy a MAGYAR TELECOMNÁL kötnek szerződést!
2013. júl. 25. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne indíts semmi ilyesmit, mert rágalmazásért perelhető vagy, különben is ami a szerződésben van azt meg kapod, ezek után nincs miről beszélni. Ráadásul, nagyon kevesen vannak a helyedben. Én pl.: vidéken vagyok az előfizetőjük 10 megára, és annyit is kapok, pedig az Isten háta mögött lakok jó messze. A szerződést, pedig felmondhatod, de ki kell fizetned a hátralévő hónapok havidíját.
2013. júl. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szerződéskötéskor 10 MB/s ígértek"

Valószínűsítem inkább 10 Mbps-ban (A MB/s a MegaBájt/s megjelölése, a szolgáltatól meg Megabit/s-ban - Mb/s - mérnek) határozták meg a MAXIMUM letöltési sebességet.


"és amikor visszahívtuk őket, mert alig érte el az 5MB-ot"

Ez is inkább 5 Mbps (Az MB a Megabájt jele).


"nem hogy az 5MB-ot nem éri el, a 3-at sem. Imént néztem meg, 2,82 volt"

A T-Home Netmánia S díjcsomagjában a GARANTÁLT letöltési sebesség - amit a hálózatukon belül garantálnak - 1 Mbps.


Ha ennél kevesebbet mérsz a T-Home sebességmérő oldalán ( [link] - a speedtest.net illetve más külső sebességmérő oldalak nem adnak releváns értékeket, mert a T-Home hálózatán kívül vannak), akkor tudsz érdemileg reklamálni. Ha nem válaszolnak tértivevényes leveledre, akkor mehetsz tovább az NMHH-hoz, illetve a fogyasztóvédelemhez.


"Mostanában naponta többször megszakad a kapcsolat pár másodpercre vagy 1-2 percre, van, amikor fél órára."

Idézet a T-Home Internetre vonatkozó Általános Szerződési Feltételeiből:

"Célérték: Az üzleti internet és intranet hozzáférés szolgáltatás esetén a szolgáltatás időbeli rendelkezésre állására Szolgáltató 98,2 % célértéket vállal."

[link]


Ez napi szinten 25 perc, havi szinten 12,96 óra, éves szinten 6,48 nap kimaradást jelent - ha ennél több, akkor fordulhatsz a T-hez (majd az ő nemleges válasza után az NMHH-hoz, illetve a fogyasztóvédelemhez).

2013. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!