Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem használják mostanság...

Miért nem használják mostanság az emberek az MSN-t? Kommunikációra egyértelműen a legjobb, nincs túlbonyolitva, nincs hang, ill. kép, csak simán szöveg.

Figyelt kérdés
Pár éve az egész baráti társaság MSN-ezett, de mostanra kihalt sajnos. Nem chatelt az ember akárkivel, többnyire személyesen(szemtől-szembe) történt az e-mail cim csere, és ez igy volt rendjén.

2013. nov. 2. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk mert megszűnt ?
2013. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dehogy szűnt meg, működik.
2013. nov. 2. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:

De, tényleg megszűnt. Mostmár a skype-ot használhatod helyette, mondjuk használhatod elvileg a régi msn címeddel.

És a fenét volt a legjobb, skype például sokkal egyszerűbb, gyorsabb, nem kell nézni a másik által betett hülye betűtípust, csillivilli bizéket, stb.

Ja és msn-ben is volt lehetőség videóhívásra. :D

Skype összeköthető elvileg a facebook chattel is, tehát egyszerre vagy mindenhol kb.

2013. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezt rossz volt hallani"egyszerre vagy mindenhol"

Miért jó ez?

98%-ban Pidgint használtam, pont a video chat, meg a csilli-villi extrák hiánya miatt.

2013. nov. 2. 12:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg is online vagyok MSN-en, az ősrégi freemail cimemmel, nem szűnt meg, csak senki nem használja.
2013. nov. 2. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, senki nem használja de én a megszüntet úgy értettem hogy nem lesz több msn nem lesz több frissítés sem.
2013. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 delusion ***** válasza:

Az, hogy elérhető vagy még mindig msn-en, igazából nem jelent semmit.


Nem "felnekrózni" akartam a kérdést, csak pont a héten láttam tanulás közben egyik haverom gépén az msn-t, mondtam neki, hogy érdekel, hogy mi van az msn-nel, mit ír ki, mit kínál fel, amikor be szeretne jelentkezni - mert tényleg megszűnt, ez egy objektív tény.


Neki is bejelentkezett, aztán lefagyott az alkalmazás a fenébe.


A kérdésre érdemleges választ adva, időben visszafelé haladva:


1. Azért nem használja senki, mert nem lehet használni. Ha most feldobnál egy "új" msn-t valami régi letöltőoldalról, akkor valószínű automatikusan felkínálná azt, hogy feltelepíti helyette a skype-ot, mert már nincs msn. Vagy szimplán nem működne.


2.A megszűnést megelőző időszakban is már halálra volt ítélve.


- Tökéletesen emlékszem arra, hogy a 2010-es vagy 2011-es MSN botrányosan szarra sikeredett, pl. rengeteget kellett trükközni csak azért, hogy ne Vezetéknév-Keresztnév forma legyen a megjelenítendő neved. Az utolsó pillanatig a 2009-es verziót használtam. Szóval ez a zsákutca önmagában kellemetlen lehetett a legtöbb embernek.


- Az utolsó másfél-két évében a cca. 35-40 partneremnek legfeljebb a negyede volt elérhető. Ha összeveted a facebookkal, akkor mondjuk, kb. 2009 vége - 2010 lehetett az az időszak, amikor, illetve amióta szinte exponenciális sebességgel megnőtt a facebook-használók száma. Mindenki facebookon volt, teljesen redundánssá vált az msn. Személy szerint MSN-párti voltam, de nekem se tűnt a végén szükségszerűnek, mert mindenkit facebookon érhettem el.


Szerintem, bár rengeteg borzalmas dolga volt, de összességében élvezhető volt az MSN. Viszont szerintem igenis túl volt bonyolítva (legalábbis nem feltétlen volt felhasználóbarát), ebből a szempontból hasonlítsd össze például az IRC-cel.


A végére még annyit, hogy nálunk meglepően sokáig húzta az MSN, sok helyen már fénykorában (szebb korában) sem volt elterjedt vagy csak előbb vált fantomprogrammá.

2013. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 delusion ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy egyébként születtek olyan megoldások, amikkel újra lehet (vagy még mindig lehet) használni az MSN-t, ha jól tudom az MSN reviver valami hasonló funkciót lát el. De ez maximum nosztalgiázásra jó, mert - mint fentebb is írtad, írták és írtam - teljesen kiürült, az emberek nem fognak tömegesen visszatérni rá amíg van facebook.
2013. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk. MSN most is létezik, www.msn.com. Ami megszűnt, az a Windows Live Messenger. A Microsoft abban az időszakban az MSN-nel volt társulva, de a programnak Windows Live Messengernek keresztelték.


A következő, hogy nagyon is, épp hogy felhasználó-barát volt, azaz úgy módosították az emberek a dolgokat, ahogy akarták. Betűszín, névszín.

Én sajnálom, hogy megszűnt, bár inkább nosztalgiának használnám, ha lenne.

2014. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogy lehet a facebookot összehasonlítani az MSN-nel? Teljesen másra jó a két dolog. MSN-re azt veszel fel, akit akarsz, és nincs más zavaró tényező, mindenféle reklámok. A facebook meg egy sokkal nyilvánosabb valami, ráadásul erőszakosabb is.

Az MSN teljesen felhasználóbarát volt, egy teljes ablakot tudott elfoglalni a beszélgetés, és igazán jól érezhetted magad. A facebookon meg egy aprócska ablakon beszélgetsz, gagyi az egész, és mindenféle mondvacsinált ismerősök jelölnek be, akiket muszáj visszajelölni, nehogy megsértődjenek.

2015. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!