Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem értek a routerekhez,...

Nem értek a routerekhez, szóval kérnék egy kis segítséget! Milyet érdemes választani?

Figyelt kérdés

Szempontok:

1. 4-5 ezer forint között legyen

2. Jelenleg egy laptop van, de lesz még egy, szóval olyan kéne, ami úgymond elbír kettőt is. Valamint nem gond ha telefonnal csatlakozok, vagy használnék Vibert, ilyesmi.


Nekem azt mondták, hogy TPlink félék jók. Tudomásom szerint ezek tényleg elég kelendőek.

Tényleg nem látom ezt ezeket a dolgokat, szóval úgy írjátok le, mint egy butának légyszi. :D



2014. febr. 12. 20:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Kérj ilyet a boltban:

Márka TP-link

Sebesség 300 megabit

Ár: 5000Ft


Ha nagyon gyors Interneted van, tehát mondjuk UPC fiberpower 240 megabit akkor! gigabites WAN porttal kérd.

Akkor drágább lesz, de nem fogja az internet sebességét csökkenteni.


Ha csak 50 mbit vagy 60 mbit a letöltési sebességed vagy még kevesebb akkor nem kell gigabites WAN port. Elég az 5000Ft os TP-link wifi router.

2014. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
30 Mbit/s-es netem van. :)
2014. febr. 12. 20:36
 3/21 anonim ***** válasza:

Hálózati kérdés. :)

Hát ha sok gépet akarsz bekötni, akkor egy Cisco switch-et ajánlok. :D Csak az másfélmilla felett van.


Egy házi router UTP prortja (LAN) általában 4slotos (db), amit utólag 8slotos swichekkel lehet bővíteni fa striktúrában. PC-kre ajánlott UTP kábellel összekötni (LAN kábel). Míg Telefonokat, tablet, laptopokat Wifivel. (Utóbbit lehet UTP-vel is)


Egy TP-Link tényleg 5000zseton körül mozog, de a WLAN (Wifi) "n" szabvány már azért drágább, de elég a "g"-s is ami 56Mb/s-et tud. (Persze távolság + falak ezt az értéket csökkentik. Azaz 25m-rel odább 2 téglafallal már annyira nem tudod fogni.)


Egy router nem olyan ügyefolyott. Ki tud az szolgálni neked akár 200 gépet is. :)

2014. febr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem a router ügyefogyott, hanem én! :D Egyébként kicsi a lakás is, nem akarok rohangálni ide-oda netezés közben. :D


Mihamarabb kéne, és tényleg csak ennyit tudok jelenleg rászánni. Boltban viszont hajlamosak átrázni a vevőt, ezért érdeklődök előbb itt. :)

2014. febr. 12. 20:47
 5/21 anonim ***** válasza:

Mond ezt "szószerint":

"Egy 5000Ft nagyságrendben keresek g-s szabványú wifis routert."


Amúgy bármelyik jó, ami van. Eladó tudni fogja. Nem fog szőrözni.

2014. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én egy TP-Link TL-WR841N alá nem adnám.

G.

2014. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Jah és pont olyat árulnak minden sarkon. :D
2014. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! Szét fogok nézni. Ha mégsem lesz jó valamiért, akkor visszamegyek és fejbe csapom az eladót. :D
2014. febr. 13. 20:16
 9/21 P.O.C. ***** válasza:

Neki minden eladó és mindent ajánlani is fog. A vásárlás csak a te felséged, neked kell utánajárni a beállíthatóságnak, kompatibilitásnak és tulajdonságoknak.

A TP-Link TL-WR841N -el valóban nem jársz rosszul.

Ha nem vágod a számítástechnikát, akkor én a ZyXel NBG-418N -t ajánlom, ugyan egy egyessel drágább az összeghatárodnál. De full magyar menüs, ami igencsak megkönnyíti a beállítást különösképp egy kezdőnél.

Ezen kívül többet is tud min a TP-Link, pl fejlett energiatakarékossági opciók: időzíthető Wi-Fi, kábelhossz figyelő. Vagy ott vannak az Jelismétlő és AP kliens módok, ami nagyon hasznosak lesznek majd egyszer, ha majd nem netmegosztásra akarod használni a készüléket.

A gari 3 év rá, a TP-link meg drasztikusan lecsökkentette 2 évre (az eredetileg 5 évről). Nem lebeszélni akarlak ezzel a TP-link -ről, mert nálunk az van nagyon elterjedve, igazi "néprouter" lett belőle. Csak arra akarok rávilágítani, hogy a TP-Linken kívül is van élet.

2014. febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Tegnap vettünk routert, de kész katasztrófa. Elvileg valami beállítás nem jó, de... pfú. Na szóval:


Sajnos ide csak thome-ot lehetett bekötni. 30Mbit-es net, modemen keresztül jön.

1. Szerződéskötés előtt úgy lettünk tájékoztatva, hogy olyan modemet kapunk, amiben van router. Nos, nem olyat kaptunk, reklamáltuk, de csak annyit kaptunk, hogy a kolega akkorbiztosan elcseszett valamit, mert nem jár. (ma rögzítették a dolgot panaszként)


2. Szóval tegnap vettünk egy routert: tp link wr720n Elméletileg ez a márka kompatibilis mindennel és elég is arra, amire nekünk kell. Próbáltam telepíteni (előtte elolvastam a használatit, amin kb lósz*r sem volt, aztán rákerestem neten, néztem videót, stb). Telepítés nem sikerült persze, tegnap este 9-től ma hajnali 2-ig ezzel szenvedtem, ugyanis az is 2,5 óra volt, mire a netes felületet óhajtotta behozni, ahol a beállítások vannak! (ezt úgy sikerült, hogy leszedtem egy pdf használatit a wr740n-hez, onnan másoltam ki: 192.168.0.1 és lám-lám működött! Hozzáteszem, ugyan ezt (is) beírtam előtte ezerszer kézzel és nem fogadta el...)

Azt is megjegyezném, hogy egy éves a gépem, nem vírusos és eddig soha nem volt a működésével semmi gond.


3. Ma is szenvedtem egy sort, két ismerős is telefonon keresztül diktálta, hogy mit csináljak, mégsem sikerült. Megint felhívtuk a thome-ot, ott azt mondták, hogy mivel közvetlenül a modemről a net jó, ezért nem az internettel van a gond. Oké, megint megcsináltam ezerszer a beállításokat, nem volt jó. (odáig jutok el, hogy csak úgy csatlakozik a gép, ha wifi be van kapcsolva ÉS a kábel is be van dugva. Viszont azt írja ki, hogy korlátozott a kapcsolat, egyáltalán nem lehet netezni a router használatával) Jelzem, közvetlen a modemről, kábellel még mindig tudok netezni.


4. Szóóóóval párom visszavitte a routert, visszakapta az árát. Elment egy másik üzletbe, ajánlottak volna hasonlót, de ott nem adják vissza az árát, ha valami gebasz van, szóval nem vette meg.


5. Elment a tmobile-ba megkérdezni, hogy ŐK milyet adnának és mennyiért. Közölték, hogy csak a thome-ban adnak erről felvilágosítást, szóval most épp oda tart párom...


Thome-ról még annyit:


Ha emlékszem, novemberben lett bekötve ez a csodás internet... Reggel 8-tól vagy 9-től vártam, egy szerelő jött ki, aki behúzta a kábelt, majd elment. Utána sok órát vártam, mire kijött egy másik szerelő. Vagy 3 órán át b*szakodott a lépcsőházban a központi doboznál, kijött még egy szerelő és ketten megcsinálták. Végül az első szerelő bejött, bent lepakolta a modemet, a SAJÁT laptopján megnézte, hogy van internet és elhúzta a csíkot! Hiába mondtam neki, hogy az ÉN laptopomon kellene megnéznie, mert azon lesz a net, ezt lekakálta és elment... Nos, után vagy egy órát szépen elcsösztem az életemből, ugyanis hiába dugtam be a kábelt a laptopba, nem volt internet! Végül magamtól rájöttem, és ahogy tudta, megoldottam, mivel a thome-tól semmilyen segítséget nem kaptam! Csináltam egy új hálózatot, annak adtam nevet, és azóta arról csatlakozni tudok. VISZONT csak úgy, hogy kiírja, hogy "Nem azonosított hálózat-korlátozott". Alatta van az én hálózatom, arra mindig csak 2.-ra sikerül csatlakozni! Elsőre mindig kiír valami hibakódot (625 vagy 652, így hirtelen passz), ekkor vissza gombra nyomok, újból erre csatlakozok és onnantól jó! Nos, ezt azért írtam le, mert tudtommal ennek sem így kéne működnie.



Bocsánat a kisregényért, de tele a hócipőm! Ha ki tudjátok bogozni a regényemet, és van tanácsotok, akkor szívesen várom a további válaszokat!

2014. febr. 14. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!