Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem értek a routerekhez,...

Nem értek a routerekhez, szóval kérnék egy kis segítséget! Milyet érdemes választani?

Figyelt kérdés

Szempontok:

1. 4-5 ezer forint között legyen

2. Jelenleg egy laptop van, de lesz még egy, szóval olyan kéne, ami úgymond elbír kettőt is. Valamint nem gond ha telefonnal csatlakozok, vagy használnék Vibert, ilyesmi.


Nekem azt mondták, hogy TPlink félék jók. Tudomásom szerint ezek tényleg elég kelendőek.

Tényleg nem látom ezt ezeket a dolgokat, szóval úgy írjátok le, mint egy butának légyszi. :D



2014. febr. 12. 20:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Vedd meg az egyik ajánlott routert aztán állíttasd be hozzáértővel, egyébként ez nem fog menni.

G.

2014. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Alapvetően ezt tettem volna, ha lenne hozzáértő ismerősöm DE nincs. :) Fizetni pedig nem szándékozok ezért ki tudja mennyit.
2014. febr. 14. 18:27
 13/21 anonim ***** válasza:

Pedig a legutóbbi hozzászólásodból ítélve muszáj lesz, mert nem igazán megy neked a dolog.

G.

2014. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Valamit biztosan elrontottam, de mivel soha senki nem is mutatta meg, hogy hogyan kell, úgymond infós agyam meg nincs, így ez van.

Azért próbálkozok még, ha párom haza hozza a routert. Most próbálják ki az eladóval, hogy jó-e.


Amúgy nem azért nem akarok fizetni, mert sóher vagyok vagy ilyesmi, hanem egyszerűen nem telik rá. Ez a kis 5000Ft-os router is nehezen jött össze.

2014. febr. 14. 19:39
 15/21 A kérdező kommentje:

Nos, a boltban beállítottak mindent, ott pöccre ment is. Itthon megy úgy, hogy ha a modemből közvetlenül a gépbe dugom a kábelt, valamint úgy is, ha a modemből a routerbe megy, és a routerből a gépbe.


Vezetékesen tehát van net, de vezeték nélkül nincs!! Nekem már semmit nem kellett beállítani, mert a boltban megcsinálták!

Szóval szerintem a thome sumákol valamit...

Ez most wr740n-es modell amúgy.

2014. febr. 14. 21:00
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy ha kábellel csatlakozok, akkor először (megnéztem) kiírja hogy 651-es hibakód van. Másodjára csatlakozok, akkor meg már nincs hibakód, van net...
2014. febr. 14. 21:01
 17/21 P.O.C. ***** válasza:

Ezért kéne némi ismeret, mint ahogy Geniuseus kolléga is utalt rá. A router webes felületén kéne beállítani a PPPoE kapcsolatot és a nem a Windowst nyomkodni. Sőt a Windowsról törölni is kéne a PPPoE virtuális adaptert.

Ha egyszer a router csatlakozik a netre, onnan a számítógépek automatikusan (DHCP) kapják az internetet.


Egyébként meg a legtöbb T-Home -os szerelő is olyan sötét mint az éjszaka. Átképzett telefonszerelők, akiknek semmi húzalma a számítástechnika iránt. Azért lehet köztük is találni pár fiatal srácot, akik értenek is hozzá. De ilyet nehéz kifogni. Van ugyan a T-home "superszervizük", azok addig csinálják még jó nem lesz. De a gatyád ráköltöd.

2014. febr. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Jó, sajnálatos módon nincs ismeretem hozzá, nincs ismerősöm, ezét kérek ITT segítséget. Azzal nem vagyok bentébb, hogy azt hajtogatjátok, hogy kéne hozzá ismeret, vagy szakértő... :)


Igen, a thome egy rakat kaki amúgy... a szerelők is meg mindenki. Nekünk is feldobták, hogy átkapcsolják a thome informatikusát, és ő majd elmondja h mi lehet a baj ha szerinte van baj, és majd mi fizessünk érte... hát persze. (Y)



Amúgy tudom, hogy a PPPoE kapcsolatot kell beállítani, az is van. Ennyit én is meg tudtam csinálni. :D :)


Gondoltam rá, hogy törlöm a vezetékes kapcsolatot, de tartok attól, hogy ha úgy sem lesz jó, akkor vezetékes net sem lesz, csinálhatom újra az egészet, már ha sikerül megint...

2014. febr. 15. 15:42
 19/21 A kérdező kommentje:

MEGOLDÓDOTT!


Köszönöm szépen a segítséget, kiderült, hogy csak nem én voltam a hülye....


A kedves thome csöszte el, ahogy gondoltam. Úgy adta meg a nevet, hogy: név@tonline.hu

A helyes név pedig: név@t-online.hu


Ez volt a probléma!

2014. febr. 15. 20:23
 20/21 anonim ***** válasza:

Igen. Ezért jó egy informatikus ismerős, aki látott sok dolgot, és kevesebb mint 10 perc alatt megoldja.


Igazából minden router kompaktibilis, csak a beállításoktól függ, hogy menni fog-e vagy sem. Most a pult mögött ülő egyénnek se kötelessége érteni hozzá, most max "Te ülj be, és add el." pont.


Informatikai szempontból a készülék gyártója másodlagos, mivel egy vérbeli informatikus azt nézi: Mit tud, milyen chippek vannak benne, milyen erős, teszteken hogy teljesít... stb. Nem azt, hogy ez ki gyártotta. Persze azért vannak gyártó és típus közötti minőség külömbségek. (Pl. én szerettem a SAMSUNG winchestereket, de már alig látok boltban. Van egy 2005-s 120GB-os vinyóm azóta szépen muzsikál.)

2014. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!