Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a szent (nem akarok káromko...

Mi a szent (nem akarok káromkodni) ******* nem engedi fel a router a telefonomat?

Figyelt kérdés
Fel akarok lépni a wifire telefonon. De nem tudok. Beírom a jelszót és azt írja ki, hogy csatlakoztatva, mentve wpa és wpa2 védelemmel, de internerkapcsolat nincsen. Fönn a wifi jelnél sem jeleik meg, hogy fenn vagyok a wifin, akkor ha megnézem a routert, akkor meg azt írja ki, hogy fenn van a telefonom, de a telefon neg azt mondja, nem. Vagyis az egyik fele. Gyakorlatilag nincsen, elméletileg van. Már a routert is vagy 3-4X újraindítottam, a gépet is meg a telefont is, de változatlan a helyzet. Valaki tud segíteni? Roppantúl idegesít, hogy telefonon nem enged fel. A maradék 2 gépnormálisan van fenn, ott aligha volt probléma. Másik telefonnal nem tudom kipróbálni, mert csak ez az egy "okos" telefon van a háznál. Másik wifi forrást meg nincsen.

2014. ápr. 14. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
MAC filter nincs beállítva?
2014. ápr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs.
2014. ápr. 15. 10:02
 3/3 anonim válasza:

Nézd meg a telefon beállításait, előfordulhat, hogy be van állítva, hogy a mobilhálózatot preferálja, vagy valamilyen takarékos üzemmód be van kapcsolva. Próbálj a mobilról csatlakozni a routerre, lehet a DNS szerver nincs jól beállítva a telefonon, vagy még az ip korlátozottság lehetséges. Ha androidos a készülék, telepítsd ezt az alkalmazást:

[link]

hosszan nyomj rá a hálózatra és rendeld hozzá az egyik gép ip címét(azt a gépet szedd le a hálózatról mielőtt az ip címével megpróbálsz csatlakozni) és írd be a mask-ot, alapértelmezett átjárót, és dns szerverek címét. Próbáld ki hogy csatlakozik-e.

A másik 2 gép vezeték nélkül csatlakozik?

2014. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!