Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az átlagos a mbps-nél és a...

Mi az átlagos a mbps-nél és a ping-nél?

Figyelt kérdés
Átlagosan milyennek kéne lennie? a 84 ms ping és a 1.15 mbps az lassúnak számít?
2014. jún. 20. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Lassúnak, bizony. Összehasonlításképp nekem 84.69 MBPS 6 ms pinggel.
2014. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Átlagosan milyennek kéne lennie?"

Ez sok mindentől függ.


Az adatátviteli sebesség függ:

- a géped terheltségétől (például ha folyamatosan, masszívan letöltesz, akkor megeshet, hogy az elveszi a böngészés elől a rendelkezésre álló erőforrásokat)

- a routered/a szolgáltatótól kapott home gateway által meghatározott belső privát hálózat kihasználtságától (tehát ha a tesód torrentezik, akkor a te általad tapasztalt adatátviteli sebesség alacsonyabb lesz)

- a szolgáltató hálózatának terheltségétől

- a szolgáltató által nyújtott csomagtól (hogy milyen sebességet engednek)

- a szolgáltató hálózatától független hálózatok kihasználtságától

- az elérni kívánt szerver terheltségétől


Hasonló helyzet a pinggel is, amire nincs garancia - ahogy azt az Invitel válaszolta:

[link]


"a 84 ms ping és a 1.15 mbps az lassúnak számít?"

Attól függ, milyen viszonylatban, hol, hogyan mérve, milyen Internet-szolgáltatást használva.

2014. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt megnézheted világszinten, országszinten, városszinten is a speedtest.net-en mért átlagsebességeket: [link]

Illetve ISP alapján is megnézheted az átlagsebességet.

2014. jún. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsebvirág ***** válasza:

Én nekem mobilinternetem van egy olyan területen ahol nem, hogy 4G, de 3G sincs sőt 2,5G (EDGE) is csak elvétve található meg.


Tehát az én szemszögemből Neked gyors neted van és örülnék mint majom a ...-nak, ha nekem is ilyenem lenne, de mondjuk egy Pest belvárosi DIGI-s 100 mbps a nap 24 órájából 26-t cs-ző egyén azt mondja, hogy ugyan már, ez minden csak nem sebesség.

2014. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!