Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Otthonra mi értelme van 1...

Otthonra mi értelme van 1 Gbit-es netnek?

Figyelt kérdés

A DIGI Július 15.-től bevezeti az 1 Gbit-es otthoni internet szolgáltatást: https://www.youtube.com/watch?v=uLkgDKc7Hkw

[link]


Ez mind szép is jó, de kinek lenne erre szüksége otthon? Persze arra jó hogy dicsekedj vele.

Plusz nekünk 80/25 Mbites netünk van, de ha este benyomja a sok ember a torrentett akkor van hogy kb 10 Mbittel megy. Ha bevezetik ezt a csomagot még rosszabb lesz.



2014. jún. 28. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Torrentezésre, lehet nyomni a seed-et ezerrel.
2014. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelen pillanatban főleg torrentezésre, de ha adottak az otthoni nagy sávszélességű elérések, akkor egyre inkább el fognak terjedni az olyan megoldások, hogy a gépen csak a rendszer van (egy kicsi, de villámgyors ssd-n), minden más meg egy felhőben, ahonnan ugyan olyan gyorsan és könnyen érheted el a dolgaidat, mintha merevlemezen lenne.
2014. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jah. Főleg ott ahol a 20 Mbitet sem bírja normálisan a hálózat ( mint ahogy itt nálunk se ).
2014. jún. 28. 20:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hmm...kb 2-3 éve olvastam egy cikket, hogy Dél-Koreában néhány éven belül gigabites internet előfizetést akarnak biztosítani....és már itt van nálunk is. Most meglepődtem.

Nálunk itthon 60Mbit van, ami elég stabil is, így semmi bajom nincs vele. Nem érzem, hogy több kéne (torrenthez sem, hacsak valaki nem akkora nagy letöltő...bár azt Én már túlzásnak tartom ha valaki havonta terabájtos forgalmakat generál)!

1000Mbps sebességgel 125MB/s a letöltés, ilyen gyorsan a hagyományos merevlemezek sem tudnak írni, így az lesz a szűk kersztmetszet (SSD azért drága játék nagy méretű letöltő háttértárnak).

Azért az durva, hogy 40GB-nyi adat lecuppanhat 5 és fél perc alatt (kb ekkorák a durvább minőségű filmek, de pl az új Wolfenstein játék is ennyit húzott le nekem a Steam-ről...igaz ez nem mindennapos esemény még, hogy 40GB-os játékokat telepítünk online).

Egyelőre még biztosan kuriózum lesz, néhány év múlva meg szinte alap. Talán az UPC beveti az 500Mbitet és minket meg feltolnak 120-ra ennek a hatására (nekem bőven sok lesz az is).

:)

2014. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most olvastam hogy 1000/100 Mbites a maximum sebesség csak hálózaton BELÜL lesz. Kívülre sokkal kevesebb. A románoknál 100/30 Mbit. Valószínűleg itthon is így lesz.
2014. jún. 28. 20:39
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem a DIGI hálózatán belül. Nem az otthoni hálózaton belül. :D
2014. jún. 28. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs bajom vele soha mindig adja a megfelelő értéket.
2014. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ő kedves, 100Mbps az 125MB/sec kommentelő...


100Mbps az 12,5MB/sec. Amiről te beszélsz az az 1Gbit/sec.


Tehát 300Mbit-ig tökéletesen tudja kezelni a notebookban lévő 5400 RPM-es winchester, a maga 34MB / sec írási sebességével.

2014. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!