Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme otthonra szünetmen...

Van értelme otthonra szünetmentes tápegységet venni?

Figyelt kérdés
Csak mert egyre többször úgy égnek ki az izzók, hogy levágják a villanyórát is. Felteszem, a kikapcsolásnak ezen módja nem kifejezetten tesz jót a gépnek. Igaz, nem havonta fordul elő, de attól még előfordul.
2011. jan. 16. 00:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
APC Back ES 550 VA-ra gondoltam. Jól gondolom, hogy nem kell semmit sem figyelembe vennem a választáskor? PC, monitor, hangral, modem. Ennyi, amit rádugnék. Vannak letölthető szoftverek hozzá. Kell egy szünetmentes táp szoftverét frissíteni?
2011. jan. 16. 00:10
 2/14 anonim ***** válasza:

Otthonra felesleges, ellenben ha olyan helyen laksz ahol hetente pár órára elmegy az áram akkor érdemes.

Villanykörte nem azért megy ki mert elmegy az áram, az épp olyan mintha lekapcsolnád.

A számítógépnek nem lesz baja ha hirtelen leáll, maximum pár adatod veszik el amin éppen dolgoztál.

2011. jan. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
így van, a túlfeszültségtől halhat meg egy gép, ami általában viharok esetén kaphat be az ember!
2011. jan. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

kikapcsolási tranziensről nem hallott még senki?


a kondenzátoron túlfeszültség lesz, a tekercsen túláram fog folyni!


a számítógép alkatrészei túlnyomórészt televan félvezetőkből kialakított kapacitásokkal. Szegény diódákból a villamos töltések nem tudnak távozni idejében, ezért hatalmasra nő a villamos térerősség, ami miatt a dióda tönkremegy.


Reaktáns áramköri elemek ki-be kapcsolgatása veszélyes dolog. Főleg ha még megahertzes váltakozó frekvenciájú négyszögjel alakú terhelésnek is ki van téve eközben.


ha nem hiszed, majd megtanulod a saját károdon.

2011. jan. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
hát nekem eddig nem kúródott el semmim hirtelen lekapcsolás végett... kopp-kopp :D
2011. jan. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy izzó kivágja az órát, nincs gond a ház villanyhálózatával?
2011. jan. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Túlfesz védőt attól még vehetsz.
2011. jan. 16. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Belkin áramingadozás és túlfesz védő van itt. Az áramellátás szerencsére utóljára szünik meg itt. De ha kár keletkezik akár az elosztóban (ez esetben csere) vagy a rá csatlakoztatott termékekben, 35 millió forintig megtérítik a kárt. (típusfüggő)
2011. jan. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Túlfeszültségvédőm van! És hogy meglepődtem, mikor bedugtam a konnektorba, és nem jelezte a földelést! Mert hogy ez is APC, 2 LED-del, egyik a feszültséget jelzi, másik meg a földelést. Csakhogy a földelést nem jelezte... Megnéztem, az összes többi konnektor rendben volt, csak az nem, ahonnan évek óta ment a gép... Egy kocsis is elszégyellte volna magát, annyit anyáztam, mikor ez kiderült. Nagy nehezen rájöttem, hogy az volt a gond, hogy a konnektor kis fém bisz-basza, amibe ugye be van kötve a föld, na, az nincs eléggé kint, így nem érintkezett a dugó földelésével.

01:03 Ha szépen megkérlek, leírnád nekem kicsit érthetőbben is, amit írtál? Nagyon érdekelne! Köszönöm!

Nem tudom, miért vannak gondjaim az izzókkal. Van, hogy simán kiég, van, hogy csak a kapcsolókról vágja le a kismegszakítót, de most pl. konkrétan mindenhonnan levágta, mert egyből a villanyórát vágta le. Szerintem se normális jelenség...

2011. jan. 16. 11:02
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát ha van pénzed, lehet érdemes lenne megnézetni vmi értelmesebb villanyszerelővel.
2011. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!