Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Üdv! Sajnos internet szolgálta...

Arbiter123 kérdése:

Üdv! Sajnos internet szolgáltatómmal eléggé elszaladt a ló kb 1 éve. Folyamatosan használhatatlan az internet, de olyan szinten, hogy 1 google betöltése 3 percig is eltart. Hol tudom bejelenteni őket?

Figyelt kérdés
Fél éve irkálok nekik hibajelentést rendszeresen, de nem foglalkoznak vele. Csináltam több videót is. A szerződésbe foglalt minimum internet sebességnek 1/10-ét se érik el. Mikor nagy ritkán vissza írnak ennyi a válaszuk: "Ezúton is felhívom szíves figyelmét, hogy cégünknél senkinek nincs és nem is volt sosem hűségnyilatkozata, ha nem elégedett a szolgáltatással vagy jobbat talál bármikor felmondhatja. " Mocskos módon visszaélnek azzal hogy kis településünkön nagyon kevés internet szolgáltató érhető el. ( egy kis cég vásárol giganettől és azt mikrohullú internetként továbbítják nekünk)

2014. dec. 14. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ott a fogyasztóvédelem, nyugodtan lehet írni nekik, mellesleg tényleg fel lehet mondani és ennyi erővel másféleképpen is lehet szerezni, főleg ha már eleve mikrohullámú alapokon megy. Akár ismerőstől, vagy mástól is.
2014. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A településünkön 2 internet szolgáltató érhető el. Mindkettő ugyan így biztosít netet. Sajnos mindenkinél ilyen gondok vannak a faluban. Ez nagyon csúnyán kihasználás szerintem. Szó szerint 3 perc néha 1 google..... ÉS nagyon csúnya h fél éve könyörgöm csináljanak valamit.
2014. dec. 15. 05:18
 3/10 anonim ***** válasza:

-én nem hiszem el,hogy valóban ennyire rossz a pálya,hogy pl 3 perc egy oldal betöltés,

-szerintem veled,vagy a gépeddel van inkább gond,

-a falutokban mások is ezt a céget használják vagy csak te ?

2014. dec. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen faluban élsz, én is falusi vagyok (bár nem egy kis falu), de amit leírsz, az kb. az ezredfordulón volt jellemző a kisebb falvakra.

Tudtommal, ha mást nem találsz, még mindig van lehetőséged ADSL-re előfizetni. Ahol vezetékes telefon is van, ott nagyon nagy valószínűséggel az ADSL is elérhető. Szóval gyaníatom, hogy a 2 szolgáltató mellé még a Telekomot is odaírhatod a maga ADSL-ével, ami lehet, hogy nem divatos, nem trendi, de felettébb megbízható. Nálam 10 megabites, ami hacsak nem akarsz egy nap 100 filmet letorrentezni, akkor bőven elég.

De ha mégsem érhető el nálatok, akkor megsúgom: van mobil internet is. Faluhelyen általában lassú, mint a bűn, de a Google-t behozni messze nem tart 3 percig.

2014. dec. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Továbbá, ahogy #3 mondja, az is elképzelhető, hogy a te gépeddel van a hiba. Nem lenne precedens nélküli eset.
2014. dec. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De ugye írta a kérdező, hogy mindenkinél ilyen gondok vannak, így valószínűleg a szolgáltató lesz a ludas.

Egyébként az ADSL tényleg mindenhol elérhető (MAJDNEM MINDENHOL!), tehát érdemes lenne utánanézni, mert érdekes, ha két ilyen szolgáltató is szolgáltat egy helyen ugyan azzal a "technológiával", tehát lehet, hogy nincs ADSL-se de az szerintem kizárt, persze van olyan ahol tényleg nincs, én is tudok ilyen településekről.


Na meg ugye az ötlet adott, ha van ADSL, akkor valaki bérel egy nagyobbat a közelben és ugyan azt megcsináljátok wifi készülékekkel meg irányított antennával mint a szolgáltató, pár helyen mint pl. városban vagy faluban már született ilyen megoldás, sőt egy-két alkalommal én is kiviteleztem ilyet.

2014. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs adsl..... utána jártam v 100x. Szomszédoknak is ilyen brutális a helyzet, sőt az egész településen akinek ez van bekötve. Próbáltam linkelni datás linket amin elérhető 1 videó amit készítettem, de nem engedte linkelni :S
2014. dec. 15. 21:47
 8/10 anonim ***** válasza:

" amit készítettem, de nem engedte linkelni "


-ez a baj,hogy pancser vagy és nem az internet a rossz ,ez innentől egyértelmű nekünk,

2014. dec. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Data.hu-ra raktam fe-, de jogvédelem miatt onnan nem engedi linkelni..... pancser.... gratulálok
2014. dec. 16. 09:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi köze van a linkelésnek a netjének a minőségéhez, főlegy, hogy köztudott az a tény, hogy ide nem tudsz bármilyen linket beilleszteni, ugyanis az oldal szűri.
2014. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!