Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A digi milyen mértékegységet...

A digi milyen mértékegységet használ?

Figyelt kérdés

Most 16 megás a netem, és le akarom cserélni egy nagyobbra, a DIGI oldalán néztem, hogy mik vannak, de erős a gyanúm, hogy ők nem megában hanem megabit-ben adják meg az értékeiket.

A sávszélességnél így jelölik Mbps, de szerintem így kéne MbytePS vagy hasonló módon.

Meg miért van az, hogy azt írják a legkisebb csomagnál, hogy sávszélesség ennyi meg annyi, de a garantált sávszélesség még a fele sincs annak.

Akkor most mi az igazság?

Akkor a gyakorlatban csak a garantált sávszélességet kapom meg, csak néha előfordulhat, hogy annál is nagyobbat kapok?

Esetleg a sávszélességben leírtak az érvényesek, de amikor sokan használják a rendszert, akkor csak a garantált sebességet biztosítják?

Hogy megy ez?

A tarr kft.-nél vagyok, ott nincs ilyen garantált sávszélesség, meg stb.



2015. szept. 7. 12:57
1 2
 1/14 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

A szolgáltatók 99% árul csomagokat mindegyikhez tartozik egy garantált érték amíg legalább a garantáltat megkapod nem hőböröghetsz (vagyis de, de a fogyasztó védelem/nmhh nem foglalkozik veled) ezzel a szolgáltatók a saját seggüket védik, viszont igyekeznek a meghirdetett sávszélt szolgáltatni. Nekem pld a digi rendessen szolgáltatja a 100 megát.


Ahogy a digi hirdeti magát rendben van kis segítség


[link]

2015. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt tudsz mérni.


Az Mbps a helyes írásmód. Kiejtve: "megabit per secundum"


Viszont letöltéskor (böngésző, torrent, stb.) már bájtokban írják ki az értékeket. 1 bájt (nagy B) = 8 bit (kis b).


Ha van egy 100 "megás" neted pl. a diginél, akkor az 100/8 = 12,5 MB/s-os sebességre képes.


A garantált sebesség azért van, mert törvény/jogszabály kötelezi őket rá. Ha jobban belegondolunk, jogos, hogy nem lehet 100%-on szolgáltatni. (Gondoljunk csak az áramszünetekre.) Illetve néha le is lehet terhelve az adott hálózat, történhetnek balesetek (pl. nálunk vágták már el az optikai kábeleket az ELMŰ szakemberei).

Ez mindenhol van, csak van, ahol jobban eldugják.

2015. szept. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nah akkor:

Bite=B; bit=b

- 1MegaBitePerSec(MB/s)=8MegaBitPerSec(Mbps)

- szinte az összes cég Megabitpersec(Mbps)-et ad meg


garantált sávszélesség-es dolog:

Általában úgy van, hogy az esetek 99%-ában megy maxon a net. Ha nem,akkor a garantálton minimum megy.

Nekem igaz csak 10Mbps-os(garantált:0,5Mbps) netem van, de eddig(5 éve)talán fél órát nem ment maxon(amikor az óriási viharok voltak).

2015. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

a Bite az Byte akar lenni :)

2015. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Garantált sávszélesség mindenhol kell legyen, törvényileg szabályozzák.
2015. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A garantált sávszélesség azért is kell, mert függ a dolog attól is, hogy hol laksz, milyen a hálózati infrastruktúra. A csomagok ugyan egyformák, de nem mindenhol egyforma a stabilitás és/vagy a max sávszélesség biztosítása ezért kell egy garantált minimum érték. Jó esetben stabilan és zökkenőmentesen jön a maximális érték is (speedtest oldalon ez ellenőrizhető).

A szolgáltatók mondhatni mindig Mbps-ben adják meg a sebességeket azaz Megabit-ben. A letöltő kliensek viszont már rendszerint MBps-ban mérnek azaz Megabájtban. Egy 100Mbps csomag gyakorlatban maximum 12,4MBps sebességet jelent átszámolva azaz 750MB jöhet le percenként.

2015. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
elütöttem: 12,5*MBps
2015. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Most néztem a Tarr kft honlapját. A 16 megás neted az 16 Mbps (megabit/sec), mindössze 3 Mbps feltöltéssel.

Ugyanúgy van garantált sebesség 7.5Mbps/1.5Mbps (le/fel).

A DIGI-nél a legkisebb vezetékes csomag (nekem ez van) 100 / 50 Mbps (GARANTÁLT SÁVSZÉLESSÉG: 25 / 20 Mbps -ez alapból több, mint ami most van neked...) Mindez - HŰSÉG NÉLKÜL - 2700 Ft/hó

Nem sorolnám fel az összeset, a honlapon megtalálsz mindent.


Személyes tapasztalataim a DIGI-nél:


-A teljes sávszélesség tulajdonképpen nem szokott meglenni. a 100/50 Mbps a gyakorlatban (frissen mérve :) 92.54 Mbps / 53.91 Mbps (Le- /feltöltés) a PING 2 ms.


-Torrentnél (szigorúan jogtiszta adatok! ;) nagyobb a szórás, de ez nem a szolgáltatótól, hanem a megosztó személyek(peer) számától, sávszélességétől is függ. Népszerű, sok felhasználó által megosztott jogtiszta ;) adat esetén elérheti a maximumot.


-Leállások, műszaki hibák: vannak. Az elmúlt évek során (nem tudnám megmondani hány éve vagyok náluk - talán 7-8...) úgy 4-5 hosszabb-rövidebb (max. 1-2 órás) leállás volt.

-Fejlesztés: az én csomagom eredetileg 20/10 Mbps volt, 2500Ft/hó (telefonnal). Azóta egyszer emeltek árat, most 2700Ft/hó. A sávszélességet az elmúlt év folyamán először 50/30-ra, majd 100/50-re emelték.


Apropó! Ami probléma lehet, hogy nálatok van-e szolgáltatásuk?

2015. szept. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8 vagyok. Bocs! A telefon nincs benne a 2700Ft - ban. (+200/hó- hálózaton belül ingyenes)
2015. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Húha köszönöm a gyors és hasznos tippeket, írásokat.

Most viszont 1 dolgot nem értek.

Régen a Tarr Kft.-nél nem voltak ilyen "kerek" értékek, tehát volt 8,16 megás net stb.

Két éves hűségszerződést kötöttünk a Tarr Kft.-vel, ami az akkori 16 megás netre szólt, de ma már nincs csak 10 és 20 megás internet-szolgáltatás a Tarr Kft.-nél.

Ha torrentezek akkor rendre 1,8-2.0 megát tudok másodpercenként leszedni, vagyis ezek alapján kb 20 megás a netem. A poén ott jön, hogy amikor valami internet-sebesség mérős weboldalra fellépek pl speedtest.net, akkor rendre 16 megát mér a jelző.

Ez hogy lehet?


A diginél lehet CSAK netet és tv-t rendelni?

Érdekelne valami jó kis csomag, ami kevesebb, mint 9.000 ft-ba kerül.

2015. szept. 7. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!