Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetes csalás esetén mi a...

Internetes csalás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Március 10én rendeltem egy facebook-os hirdetős oldalról egy műkörmös cuccos csomagot 20 ezer ft-os összegben. előre kellett fizetni, mert az illető is úgy rendelte meg külföldről. Sok visszajelzést olvastam, hogy megkapták a csomagot, örültek stb ezért nem voltam bizalmatlan, elutaltam a pénzt a megadott számlaszámra. másnap kérdeztem tőle, hogy megérkezett e a pénz, még képet is küldtem az utalást igazoló papírról, de azóta se írt vissza, már 3 üzenetet küldtem de semmi reakció. azt mondta még az utalás előtt, hogy 2-5 hét a csomag megérkezési ideje. Most ha letelik az 5 hét és feljelentem, hogy akkor szeretném visszakapni a pénzem hamár a csomag sehol (és addigra sem reagál az üzeneteimre) akkor számlaszám és a hozzá megadott név alapján kitudják deríteni, hogy hova ment el a pénzem és van rá esély, hogy visszakapom?
2016. márc. 29. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Kamu profilt pár perc csinálni és onnan pozitív (kamu) visszajelzést írni, ezért a visszajelzéseket ne minden esetben hidd el, főleg előre fizetésnél, az üzletet rossz színben feltüntető hozzászólásokat törlik a facebookról. Konkrét választ a teendőkre nem tudok, de a fentieket ezentúl vedd fontolóra.
2016. márc. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A számlaszám alapján kiderítik a nevét persze. Én már most mennék intézkedni a helyedben, hiszen laza 3 hete nem reagál.


Első körben megkérdezném a bankot, ők tudnak-e tenni valamit, pl. visszaadni a pénzt, téves utalás címén. (Persze elmondva nekik az egész sztorit.)

2016. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tengor ***** válasza:

#2, meglepődnék, ha a bank ezzel így foglalkozna. Csak egy kérdés: mivel igazolod, hogy nem kaptad meg?


Kérdező, első körben figyelmeztesd az eladót, hogy amennyiben továbbra is így áll a kérdésre rendőrséghez fogsz fordulni. Ha erre sem kapod vissza a pénzt, akkor irány a rendőrség.

2016. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. igen én is így gondoltam, hogy előbb figyelmeztetem és ha arra se reagál akkor rendőrség mert még a végén engem jelent fel rágalmazásért
2016. márc. 29. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:

#Tengor


Nem neked kell bizonyítanod, hogy megkaptad e vagy sem, hanem az eladónak, hogy feladta a címedre.

Ez így van a PP-nél is, hogy a magyar bankoknál hogyan reagálják ezt le, azt nem tudom, de szerintem sehogy, legalábbis régebben így volt.

Tehát a lényeg, hogy az eladónak kell bizonyítania a termék feladását egy ilyen vita esetén.

2016. márc. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!