Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Be vagyok jelentve szerződés...

Be vagyok jelentve szerződés nélkül, de már első nap megszüntették a munkához való hozzáférésem. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy webshopban dolgoztam 8 hónapon át. 7 hónap után jeleztem, hogy most már jól jönne egy munkaszerződés, még egy hónapig húzták az időt majd közöltem, hogy addig nem vagyok hajlandó jönni amíg nincs munkaszerződés.

A munkafelelősöm (nem az ő cégénél dolgoztam, de ő mondta miket kell csinálnom) következő lépése az volt, hogy a webshophoz meg a hozzá kapcsolódó felületekhez megszüntette a hozzáférésem (TB adataimat nézve a bejelentésem első napján tette ezt. február 16.), így dolgozni se tudnék. Erről az egészről a valódi főnököm másnap értesült amikor felhívtam, hogy mégis akkor mi van most; az lett megbeszélve, hogy akkor február 18-án megyek rendesen mintha mi sem történt volna.

Másnap a buszmegállóban kapom az SMS-t a munkafelelőstől, hogy mégse menjek mert nincs szerződés még. Azóta semmi visszajelzés, hogy most mi van. Eközben valaki (na vajon ki) a munkahelyi gépemen belépett csütörtökön a viber és chrome fiókomba (kellettek a munkához részben) és letörölt minden beszélgetést, eddigi munkám. Ekkora már a munkafelelősöm minden lehetséges csatornán letiltott, hogy ne tudjam elérni (facebook, viber, e-mail, stb...).

A bejelentésem még mindig aktív február 16 óta.


Mit tudok/kell tenni ilyenkor?



2016. febr. 21. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A panaszoddal a helyileg illetékes Munkaügyi Bírósághoz fordulhatsz.
2016. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kapott SMS-re nagyon vigyázni!, és felkeresni a cég székhelye szerint illetéket Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséget! Kormányhivatalokban vannak, ott tegyél panaszt.


Nem szabad ilyen sokáig szerződés nélkül dolgozni még akkor sem, ha be vagy jelentve, ugyanis a dolgozónak a munkába állását követően 30 napja van arra, hogy a "jogviszonyát" megszüntesse arra hivatkozva, hogy nincs írásos szerződése. Most sincs nagy gond, csak az a probléma, hogy bér stb. vita esetén a két fél között (szóban, ráutaló magatartással) létrejött, munkaviszonyra irányuló szerződés feltételeit nehéz bizonyítani.

Én szurkolok Neked! Indulj neki!

2016. febr. 24. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen közben alaposabban utána olvastam a témának. Ügyfélkapun keresztül is tudom jelezni, hogy már pedig problémás a bejelentésem mivel nincs munkaszerződés.


Azt még nem tudom, hogy mit tudnék kezdeni azzal a személlyel aki mindezt késleltette ill. miután megtörtént a bejelentésem hosszú idő után, szimplán megszüntette a munkához való hozzáférésem stb. (részletesebben kifejtettem ki ez és még mit tett).

Bár lehet jobban járok vele ha hagyom az egészet...

2016. febr. 24. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!