Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wi-Fi problémára megoldás?

Wi-Fi problémára megoldás?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy hiába kötöm hozzá a Wi-Fi routert a net modemhez és a géphez is nincs wi-fi. A baj, hogy hiába rakom be a gépbe a wi-fi router mellé adott cédét és futtatom le az ellenőrzést meg minden, semmi nem történik, se net se wi-fi nincsen.


Az útmutató azt írja, hogy a router lan 1 helyére egy kábelt dugjak be és annak a másik végét a gépbe, csak akkor meg ki kell húzni a net modemből kijövő sárga netkábelt. Ja a modemet ezen kívül még össze kell kötnöm, egy másik vezetékkel a routerrel.


2016. jún. 4. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Modemből kábel a Router WAN portájba. Ha a router nincs felkonfigolva, akkor a gépbe belekötöd a router bármelyik LAN portból. Ott be kell állítani a megfelelő hálózattípust, illetve Wifi SSID-jét ( Nevét ) meg jelszót. Ha a hálózatbeállítás jó a net egyből menni fog. Ha megvan a wifi beállítás akkor a jelszó ismeretében fel tudsz lépni bármely eszközzel.
2016. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A hálózat beállításnál lesz a probléma szerintem, mert jelszót megadtam, meg nevet is, de jelenleg a wi-fire ismeretlen hálózatként tekint. Hogy tudnám ezt orvosolni?

Az jó lenne ha beállítanám otthoni hálózatnak?

2016. jún. 4. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:
A gépen mindenképp otthoni hálózatként állítsd be. A Router konfigolása függ a szolgáltatódtól. Nekem Digim van náluk pppoE kapcsolat van. Azaz be kell írni egy jelszót meg egy felhasználót a routernek, amivel igazolja hogy az én előfizetésem. Ilyen még a telefonvonalas kapcsolat is. Régebben volt UPC-m arra nem kellet semmit csinálni, csak a modemre rádugtam a routert és már ment is.
2016. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem nekem is digim van, jelszót kért meg ilyeneket, de ezekhez csak hirtelen kitaláltam valamit, de ezek szerint akkor a netem felhasználónevét és jelszavát kéne beírnom?
2016. jún. 4. 15:28
 5/7 anonim ***** válasza:
A Digi szerződésen vagy egy felhasználó és egy jelszó. Azt kell beírni oda.
2016. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem így néz ki.


[link]

2016. jún. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, holnap megpróbálom így. :)
2016. jún. 4. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!