Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek lesz valaha arra...

Szerintetek lesz valaha arra esély, hogy az Upc vagy a Digi kisebb városokba, falvakba behúzza a netet?

Figyelt kérdés
Telekom, meg csak Invitel van erre fele, hát mit is mondjak... Szerintetek?
2016. júl. 29. 20:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
hallottál már a 29-es körzetről? Igaz, már itt a digi, de NAGYON sikáig csak a UPC kétrézkábeles vagy mi a *** internete volt, ami amilyen drága, olyan lassú volt. Pedig ez PEST megyében volt! És amúgy a UPC még mindig nem csinált vele semmit. Ne aggódj, előbb utóbb elmegy arra fele is a digi! UPC-t ne is várd!
2016. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát itt a 1.5 megabites internetnél szerintem az Upc-é is jobb volt, itt 5000ft-ot fizetek ezért, pedig ez kivételesen mikrohullámú, de az ADSL se lenne jobb.
2016. júl. 29. 21:25
 3/22 anonim ***** válasza:
Mi 5000 Ft-ot fizetünk 1.2 maximum letöltési sebességért, szóval...
2016. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

És miért húzná be? A két szép szemedért?

Kicsi a népsűrűség, kicsi a fizetési hajlandóság, nincsenek olyan vállalati ügyfelek, akik miatt (közületi csomagok, bérelt vonal) érdemes lenne kiépíteni. Az optika kiépítése éppen ezért drága, a hatósági szabályozás miatt meg körülményes is.


Az európai uniós meg állami támogatások "haveri zsebekben" landolnak, a kisvállalkozásokat - akiknek ezt a kis mikrohullámú netet köszönheted - meg nem támogatják.

2016. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Oké ezt aláírom, nem sokan lakunk erre fele, bár azt sem értem, hogy pl. Ózdon van Digi, na mindegy. Én nem is egy 300 megabites sebességre vágynék, de azért egy 10-15 megabitet erre fele is adhatnának, de nem elégedjek meg a 2-vel is, röhejes egy kicsit ez 2016 közepén.
2016. júl. 29. 22:12
 6/22 A kérdező kommentje:
Oké Ózd nagyobb város, de Bátonyterenye meg kicsi, szóval nem értem, na mindegy...
2016. júl. 29. 22:21
 7/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Megértelek. Nálunk sem jobb a helyzet. A telekom már tavaly év végére megígérte, hogy 120 megás net lesz mindenhol a településen. Ennek ellenére idén júliusban fejeztek be 3 utcát a 14-ből. És az a gáz, hogy most sem csinálnak semmit. Minden csak úgy áll, fel van festve pár zöld nyíl a mi utácnkra és annyi. Bár remélem, hogy ez azt jelenti, hogy az optikai kábeleket fogják behúzni.


2020-ra elvileg el kell készülniuk. Van ez a digitális magyarország program amelynek keretében a telekom 2500 km-nyi optikai kábelt fektet le. Szóval, reménykedjünk. Apropó.


Érdemes lenne neked megnézni, hogy mennyi adatot használsz el egy hónap alatt. A telenornak van otthoni mobilinternete, amelyben a 100 Gb-ért kell 7.000 ft-ot fizetni havonta, amelyből 3000 ft ha jól tudom levásárolható. Emellé még veszel egy éjszakai netet 1000 ft-ért, amely azt jelenti, hogy este 22 és reggel 8 között külön adatforgalmat generálsz.


Pl: Fizetsz 7.000 ft-ot 100GB-ot használhatsz el. A 7.000 ft-ból 3-at levásárolhatsz. 1.000 ft éjjeli net. Ez szintén 100GB. Ezután minden netezés ami este 10 után történik az éjszakai 100GB-os netet fogyasztja, majd reggel 8 után visszaáll a rendesre fogyasztani. Letöltésnek 150 feltöltésnek 20 Mbit/s-et adnak. Érdemes lenne ezen is elgondolkodni.

2016. júl. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ezen elgondolkodom. Szomszédomnak telekom nete van, ő neki 1 megabites, de van 20Gb adatforgalmú mobilnete, de 10000ft-ot fizet a kettőért együtt, bár a mobilnete 100 megbites, az nagyon jó, de drága. Volt kint egy szerelő a napokban nála, mondta, hogy a mobilnetet, és rendes netet akarják összemosni, s kapna egy 20 megabites korlátlan netet, de nem 100%.
2016. júl. 30. 03:13
 9/22 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor 8000 forintért 200GB-os netem lehet? Nem hangzik rosszul, megnézem, hogy elérhető-e. Köszönöm a válaszokat. S az is dühítő, hogy Magyarországot dicsérik, hogy milyen gyors az internet sebesség, de valahogy a falvakat kihagyják, nem csak Budapestet kéne nézni. Reménykedjünk...
2016. júl. 30. 03:21
 10/22 A kérdező kommentje:
Meg tegyük fel mi van akkor, ha én videó blogolni akarnék, mert ahhoz lenne kedvem? El is felejthetném tüstént a 0.1 megabit feltöltési sebességgel, soha nem töltődne fel az a videó, főleg ha 1 órás.
2016. júl. 30. 03:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!