Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Előfizettem 240Mb/ses internet...

Regulus IF8567 kérdése:

Előfizettem 240Mb/ses internetre, de vmiért csak kb.80Mb/skel megy LAN-on Wifi-n pedig csak 30Mb/skel a laptomon. Megtudnátok mondani, hogy mit kell beállítani a laptopon a teljes sávszélességhez?

Figyelt kérdés

Az szinte biztos, hogy a laptopon kellene valamit beállítani, hogy a teljes sávszélességet kihasználja.


A LAN és Wifi driverek a legfrissebek és az előző 120Mbit-es előfizetésemmel ment is teljes sávszélességel LAN-on és Wifi-n is.

A laptop tudja 802.11b/g/n szabványokat Wifi-n, tehát a 300Mbit/s-es sebességet. Az biztos hogy vmit a lapton kellene beállítani, mert a srác aki bekötötte a netet leprobálta Tablet-en és nála ment 240-nel és mobilomról is megy wifin 54-nel (csak ennyit tud a telóm)



2016. nov. 5. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A laptopon nincs ilyen beallitas.

Az masik kerdes hogy mert a szerelo tableten is 240-et ha az is wifis?

2016. nov. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
wifi routernél beállítási hiba lesz szerintem
2016. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a wifi elméletben 300-as az kb azt jelenti, hogy gyakorlatban a legjobb esetben is csak max a fele jön össze. Mondjuk nálam az UPC modemmel még sosem jött össze 60Mbps-nél több, hiába kéne tudnia papíron sokkal többet. Kíváncsi lennék a reklámozott Connect Box-ra...

Madzagon viszont szépen hasít a 240Mbps és nem kellett hozzá trükközni (gigabites ethernet portok vannak a gépeken és a modemen is).

2016. nov. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azért is írtam, hogy szerintem a laptoppal van valami, mert mint írtam csak azon nincs teljes sávszélesség sem LAN, sem Wifi kapcsolat esetén.

És a szerelő valóban Wifin mért 240Mb/s-et. Xbox One is megy 240-vel, telom is megy 54Mb/s-kel.

Ja és igen, az új UPC Connect box-on keresztül megy a net, de mivel a többi gépemen teljes a sávszélesség, így marad a laptop. De azon sem LAN sem Wifi nem jó vmiért?

Ötlet valakinek?

2016. nov. 6. 13:46
 5/6 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldanom, leírom hátha egyszer valakinek segíthet:

Win 10 op rendszerem van, frissítettem a drivereket hátha segít a problémán, nem így lett. Sok próbálkozás után hátha alapon kipróbáltam a következőt:

Eszközkezelő-Hálózati eszközök- LAN és Wifi adapter eltávolítása illesztőprogramokkal együtt. Ezután plug & play keresés majd hozzáadás LAN és Wifi adapter, majd driver frissítés.

Ennyi és megy tökéletesen. Nem tudom hogy alap driver frissítés után miért nem működtek megfelelően, lehet win 10 baki.

2016. nov. 6. 16:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Zsír! Az a connect box csak új előfizetéshez jár vagy lehet külön igényelni? Érdekelne a dolog, mert itt minden faja csak a wifi kritikán aluli...
2016. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!